van BT rehber öğretmen görevlendirilmesi

Kodla Büyü

firfir36

Aktif Üye
Arkadaşlar van daki tüm formatörler rehber öğretmen olarak değiştirilmiş. sabahcı öğlenci okulum. Sabah 25 saat dersim var 5 saat de rehberlik dersi koyup 30 a tamamladıktan sonra öğleden sonra kalmama gerek yok değil mi?

ayrıca gelen görevlendirme yazısında

"bt rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yerine getirilecek olup ikili öğretim yapan okullarda okul idaresi ve BT rehber öğretmen her iki grubu da kapsayacak şekilde öğrenci ve öğretmenlerin okul saatlerinde BT rehberine ulaşıp danışabilmeleri için çalışma saatlerini birlikte ayarlayacaklar"

yazıyor. 30 saati geçmemek üzere falan yazmıyor bazı arkadaşlar öyle demişler de

kizilt07' Alıntı:

"bt rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yerine getirilecek olup ikili öğretim yapan okullarda okul idaresi ve BT rehber öğretmen her iki grubu da kapsayacak şekilde öğrenci ve öğretmenlerin okul saatlerinde BT rehberine ulaşıp danışabilmeleri için çalışma saatlerini birlikte ayarlayacaklar"

yazıyor. 30 saati geçmemek üzere falan yazmıyor bazı arkadaşlar öyle demişler de

hocam sana gereken yardımı yapardımda aylardır forumda konusuyoruz siz acıp okuma zahmetinde bulunmadan soruyorsunuz sanki siz yıllardır bt öğretmenliği yapmamış bu sıkıntıları hiç yaşamamış biri gibi.bt rehber öğretmenliği yazısınıda iyi okursanız orda da sorunuzun cevabı acık ve net.
Bana göre sormus olduğunuz soru geçen yıl süperlig şampiyonu kim oldu dan tek farkı sorulmuş olması :)

eyvallah yardımsever achillus kardeş sen bu yazıdan bahsediyorsun sanırım her-telden-f29/samsun-bt-rehberlik-mutlaka-okuyun-t98163.html

ama okuluma gelen resmi yazıda bunlar yazmıyor. Emin ol senin kadar ben de takip ediyorum burayı. Gelen resmi yazıda 30 saat vs denilmiyor saat sınırlaması yok yani senin anlayacağın daha basit düzeyde söylemek gerekirse. Öyle kendi dünyanda espriler yapıp cevabını kendin bilebiliyorsun tebrik ediyorum seni:)

kizilt07' Alıntı:

Hocam gelen yazıda iki grubu da kapsayacak şekilde olduğu için öğleden sonra okulda olman icab edecektir.Bu ifadenin resmi yazıda olması aslında formatörlük yazısından farklı olmadığının bir kanıtıdır..Çağa ayak uydurmak derler ya. Van MEM de bizim yeni adımızı BİTEFO değil de BT Rehber Öğrt. yapmak istemiş bu yazıyla...Bu görevlendirmenin sadece 1 faydası olabilir.O da idare ile 8-5 çalışma saatlerinde sorun yaşayan formatörlerin çalışma saatlerinin biraz daha iyileştirmesi yönünde(mesela 9-3 gibi)

arkadaşlar ama yazıda diyor ki ders çizelgesine bt rehberlik adı altında geçecek diyor. ders çizelgesinde de 30 saatten fazla veremiyorlar. yani 30 saate kadar okulda duracaksınız.

sonnome' Alıntı:
arkadaşlar ama yazıda diyor ki ders çizelgesine bt rehberlik adı altında geçecek diyor. ders çizelgesinde de 30 saatten fazla veremiyorlar. yani 30 saate kadar okulda duracaksınız.

evt 30 saat oluyor zaten..9-3 arası 6 saat var..haftada 30 saat oluyor...Bi de benim anlamadığım ders çizelgesinde BT Rehberliği yazılacakmış dedikleri şey..Ders Programının neresine yazılacak? Öyle yazmak daha önceki formatör uygulamasının neyini değiştiriyor onu da anlamadım gitti.

hocam ben bugün ders programını müdür beye verdim.15 saat blşm var diğer boş alana bt rehberlik yazıp verdim.

e_nes' Alıntı:
hocam ben bugün ders programını müdür beye verdim.15 saat blşm var diğer boş alana bt rehberlik yazıp verdim.

Ortada ters bir durum var sanki :) Müdür bey mi ders programını size veriyor yoksa siz mi müdür beye veriyorsunuz?

Geri