v9 laneti.....

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
:verymad: :verymad:

arkadaşlar v9 lanetinden ne yaqptıysam kurtulamadım....

karçiçeği' Alıntı:
:verymad: :verymad:

arkadaşlar v9 lanetinden ne yaqptıysam kurtulamadım....
masaüstünde explorer (yada internete neyle giriyosan o programın) kısayol simgesine sağ tıklayın özelliklerinden hedef kısmına gelin
orada v9 un kendi sayfasını açtırmak için yaptığı ekleri silin
şu kalsın sadece : ""C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe""

1-Program fıles kısmına bakın orda bı kurulu bıseyı warsa kaldırın hocam
2-Chrome ise uzantılara bakın oralara uzantısını bırakıyorlar :mrgreen:
3-ie de bi yerlerinden uzantılar mı kurulu eklentiler mi ne war orda da olabiliyor hala devam ediyor sa :cry:

hijackthis programını indirin hocam, scan diyerek taratın, bulduklarının hepsini işaretleyin, fix'e basın, bilgisayarı yeniden başlatın. Yalnız bulunan kayıtlarda işaretleme yaparken normalde hepsi işaretlenmez, antivirüs programının girdilerini ayırt edebiliyorsanız onları işaretlemeyin.

masaüstündeki tarayıcı kısayollarının hedef bölümüne yerleştirmiş kendini. bu bölümden programla yada manuel olarak temizlediğimde, yada program files tan yenisini masaüstüne gönderdikten sonra her yeni başlattığımda yine bulaşıyor masaüstündeki kısayollara. internette arayıp bulduğum yolların hepsini denedim ama çözüm olmadı.
var mı bu tr-v9 belasından kurtulmanın yolunu bulan ?????

hocma daha dün bana bulaştı tüm internetteki yolları denedim kaldırtamamıştım ama ben yardımcı olayım size bana team verin siz bana pm ile yollayın hocam.

İnternet Explorer İçin; (V9 dan kurtulma)
Masaüstünüzde bulunan İnternet explorer simgesine sağ tıklayın
Özeliikleri seçin
Hedef sekmesindeki ''"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe''www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
''C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe''www.google.com.tr'' olarak değiştirin
İşlem bu kadar, Geçmiş olsun
Google Chrome İçin;(V9 dan kurtulma)
Masaüstünüzde bulunan Google Chrome simgesine sağ tıklayın
Özeliikleri seçin
Hedef sekmesindeki ''C:\Users\Han\AppData\Local\Google\Chrome\Applica tion\chrome.exe www.v9.com/gls/gls_1327422345_716708'' kısmı
''C:\Users\Han\AppData\Local\Google\Chrome\Applicati on\chrome.exe www.google.com.tr'' olarak değiştirin
İşlem bu kadar, Geçmiş olsun
Aynı işlemi Mozilla içinde yapabilirsiniz

bilgisayarı restart yaptığımda eski v9 lu haline geri dönüyor tarayıcılar. başka biyerde ya bi program eski haline döndürüyo tarayıcıları yada v9 bulamadığım biyere işledi kendini

tırnak işareti zaten vardı onu silmedim. silip de denemedim yani. belki olabilirdi bilmiyorum. burda farklı bişey göremedim ben hocam. neyse artık umarım sizin başınıza gelmez. ben çözemedim ve format dedim :)

Geri