v-sınıf içinde bilgi yarışması yapılabilcek biuygulama varmı

Kodla Büyü

ceren_erbay

Site Gezgini
arkadaslar ilçede yapılacak bilgi yarışması için program arayışı içindeyim. soruları jpeg olarak girebleceğimiz, kolay kullanışlı, secenek işaretlendikten sonra başka sıkkı tekrar işaretleyemeyecegi, geri sayımı olan,süre bitiminde dogru cevabı gösteren kendisi puanlama yapmayan yani biz soru başına 10 puan vericez incelediğim bi kaç uygulama puanlarını kendisi veriyordu.
ilçeden v-sınıfla yapılabilr mi diye sordular. okulumuzda tablet dağıtımı olmadığı için v-sınıfı sadece online eğitimden tanıyorum. fikrim olmadığı için bişey soyleyemedim.
sizden fikir almak için yazıyorum.
v-sınıfta bilgi yarışması yapılabilecek bir uygulama mevcut mu.
yada bu isteklerimizi karşılayabileceğimiz bi uygulama önerebilirmisiniz.

VSınıfa sakın güvenipte bir iş yapma hocam. Ayrıca kendi hazırladığımız pdfleri açmıyor vsınıf. Sadece çoktan seçmeli sırayla soru gönderebilirsiniz oylama niteliğinde fakat sağlıklı çalışacağını hiç zannetmiyorum...

hocam kahootu denedik. hızlı cevaplayana fazla puan veriyor. puanlamayı degıstıremedık. dogru cevaplayan öğrencileri ekrana vermiyorbu gibi dez avantajları oldu önerdiğiniz diger programlara bakıcam tesekkür ederim.

hocam plickersta öğrenciler kare kodlu kartları mı kaldırıyorlar biraz programı anlatabilirmisiniz.

Youtube da anlatım var. Ben daha önce kahoot kullanıyordum. Ama Plickers öğrencilerin daha çok hoşuna gidiyor. Etkileşimli tahta ve bir cep telefonu ile harika bir yarışma yapmış oluyoruz. Sınıftaki bütün öğrencilerin de katılımı sağlanmış oluyor.

Geri