üzüm sorunu :D

Kodla Büyü

duuuyguuu

Aktif Üye
annem,kayınvaldem, komşu, veli derken ev üzüm haline döndü.. dünya kadar üzüm var, göz göre göre bozulmalarını da istemiyorum. hiç kekini,kurabiyesini de duymadım... bi fikri olan var mı kızlar, napsam :?:

kokulu üzüm mü
geçenlerde bir arkadaş pestilini yapmış süperdi valla tavsiye ederim

Hoşaf yapabilirsin hocam, kışın turşu yemekten sıkılınca alternatif olur, hem makarnayla iyi gidiyor :)

ölece poşetle dondurucun varsa dondurucuya at yoksa da buzdolabına istediğin zaman istediğin kadar çıkarır ne yapmak istersen yaparsın :wink:

sirke yap.. onunla da turşu kurarsın..
ya da bbnet çilere bağış yapabilirsin :)

sirke,pekmez,pestil.... keşke bunları yapabilsem ama bilmiyorum :cry:

dondurucu ve hoşaf mantıklı duruyo, kurutmak geldi de aklıma ,evde başarılı olur mu onu bilemedim :oops:

keşke bbnetçilere dağıtabilsem :idea:

galiba bu gidişle ben karar verene kadar üzümler çürüycek,hiçbişeye gerek kalmıycak :puhaha:

üzümleri şekerle beraber pişir soğuyunca süz ve 1kg üzüm suyuna 1 su bardağı unla beraber pişir büyük tepsiye cevizleri bütün olarak kırmadan sıra sıra diz sonrasında yaptığın pudingi onların üzerine dök soğut git gel ye komşuna ikram et al sana pestil

arkadaşım benim annem genelde üzümün şırasını (hoşaf) yapardı ve çok ta güzel olurdu. yapılışına gelince; önce büyük bir tencenin üçte birine üzüm tanelerini koyun daha sonrada tencere yi su ile doldurun rengi çıkıp üzümler ezilene kadar kaynatın içine isteğe göre şeker ekleyin biraz daha kaynattıktan sonra sıcak sıcak şişeler koyun ve kapağını iyice sıkın.. bu hoşaf et yemekleriyle ve de bulgur pilavıyla çok güzel gider..

akan' Alıntı:
üzümleri şekerle beraber pişir soğuyunca süz ve 1kg üzüm suyuna 1 su bardağı unla beraber pişir büyük tepsiye cevizleri bütün olarak kırmadan sıra sıra diz sonrasında yaptığın pudingi onların üzerine dök soğut git gel ye komşuna ikram et al sana pestil

işte bunu yapıcam, saol hocam :idea:

derselkc' Alıntı:
arkadaşım benim annem genelde üzümün şırasını (hoşaf) yapardı ve çok ta güzel olurdu. yapılışına gelince; önce büyük bir tencenin üçte birine üzüm tanelerini koyun daha sonrada tencere yi su ile doldurun rengi çıkıp üzümler ezilene kadar kaynatın içine isteğe göre şeker ekleyin biraz daha kaynattıktan sonra sıcak sıcak şişeler koyun ve kapağını iyice sıkın.. bu hoşaf et yemekleriyle ve de bulgur pilavıyla çok güzel gider..

birazını da böle yapıcam hocam saol :)

Geri