Uzaktan Eğitim Sürecinde BTR Görevlendirilmesi

Kodla Büyü

guvenc4486

Site Gezgini
Değerli BT Öğretmenlerimiz. Bizim il milli eğitim yüzyüze eğitim başladığında görevlendirmenin yapılacağını, uzaktan eğitim sürecinde BTR görevlendirmesi olmayacağını söylediler. Siz de durumlar nedir?

Bakanlığın bu konuda bir çalışması var olsun mu olmasın mı diye sonuca göre bilgilendirme yapılacak ve eğer görevlendirme yapılırsa çalışma esasları da ona göre güncellenecekmiş.

BTR görevlendirmesi ile ilgili bir konu başlığı görünce yine Muş iliyle ilgili bir bilgi paylaşımı olabileceği aklıma gelmişti.

Keyifleri bilir . (Nokta)
Btr olmazsak kafamizda rahat olur bunu onlarada hisettirmeliyiz mesela eba uzaktan egitim ivir zivir uzaktan kontrolunu sagladigimiz bir cok is belki de kendi kendine yurur.bide bu boyuttan dusunun evet 1500 1700 lira iyi para ama neden hep btr olmazsak ölürüz yok oluruz modundayiz ki yapmayin arkadaslar hep biz kapi calmayalim calinan kapi olalim.belki bizsiz daha iyi isler yurur nerden biliyoruz biraz keyfinize bakin alin kahvenizi sizde oturun balkonunuzda .ne zaman gorevlendirme var dediler o zaman basvurruz.

Benim anlamadığım ben akıllı tahta öğretmeni değilim ki. Adı üstüne Bilişim Teknolojileri Rehberliği. En çok ihtiyaç duyulan alan bu süreçte ama gel gör ki farkında olan yok

Sertifikalı yapanların size ne zararı var anlamış değilm zaten her zaman öncelik sizlerde sizlerden yer kalırsa sertifikalı yapıyor... Boşuna kasıntı yapıyorsunuz...

1 yıldır kendi ilimde sertifikalı öğretmenlere verilen öncelik için mücadele ediyorum... Adamın biri oturduğu yerden sertifikalıya öncelik veriyor... Bu da beni kasıyor evet...

Ayrıca devlet bize görevlendirme, sertifikayla ona buna görev verdiğinden 2016da yönetmeliğe giren BTR normunu uygulamiyor...

Hepsini geçtim ben kimsenin branşınin işini yapmiyorsam kimse de benim bransimin işini yapmasın...

1 yıldır kendi ilimde sertifikalı öğretmenlere verilen öncelik için mücadele ediyorum... Adamın biri oturduğu yerden sertifikalıya öncelik veriyor... Bu da beni kasıyor evet...

Ayrıca devlet bize görevlendirme, sertifikayla ona buna görev verdiğinden 2016da yönetmeliğe giren BTR normunu uygulamiyor...

Hepsini geçtim ben kimsenin branşınin işini yapmiyorsam kimse de benim bransimin işini yapmasın...
hocam bu dediğiniz yönetmeliğe aykırı ama. öncelikler belli sonuçta. hangi il acaba?

30.12.2015 ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı yazıda herşey net hocam. buna aykırı durumlar skntılı. yeğitek'e sorsanız bile size bu yazı ile cevap verir.
Bölge idare mahkemesine ver hocam .heleki hak kaybina ugruyorsan onu da alirsin.sendikan varsa hangi sendikan olursa olsun farketmez git dava acacam de ankaradan dosyani hazirlasinlar.

Ama baglanmak icin her seyi bize soracaklar değil mi? Tepki vermeyince bir oraya bir buraya savuruyorlar. Btr yonetmeligi çıktığında da tepki sadece lafta kalmisti. Hayirlisi olsun ne diyeyim.

Bugün rehberlik yönetmeligi yayinlandi. Yanlis anlamayin 2-3 senelik yonetmelik hemen hemen istedikleri gibi revize edildi ve yayinlandi. Lobi olarak, birlik olarak bakanliha baski yaptilar ve sonuc.olarak rahat olan branslari daha da rahat olacak, maddi olarak sinav, belleticilik, kurs gibi isler otorite olmayacak ve alacaklar. Bizim brans ise yillardir ayni, btr yönetmeliği çıktı o zamandan beri btr olmuyorum tepki olarak. Bugun ise bizi teknik eleman gibi kullanan MEB maalesef emeğinizin karsiligi olan hak ettiğiniz ekdersi vermemek icin bahaneler buluyor. Meb'e gorus yazmaktan çekinmeyin konu ve brans ne olursa olsun. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum uzaktam eğitimde.

Rehber öğretmenlerin arkasındaki güce anlam veremiyorum. Bakanlıkta çalışan bir sürü bilişim teknolojileri öğretmeni olmasına rağmen halimiz içler acısı. Rehber öğretmenler nöbet tutmak istemediler, tak yönetmelik değişti.

Bizde ise illerde internet altyapısı olmayan okullara Btr görevlendirmesi bile yapılmıyor, yıllardır tahtaların bakımı fahri olarak yapılıyor örneğin. Demek ki bilişim teknolojileri öğretmeni bakanlığa geçince; biz bataklıktan kurtulduk, kalanlar çırpınsın dursun diyor.

Yazık.

Son düzenleme:
Uzaktan eğitim döneminde BT rehberliği görevlendirmesi başvuruları önümüzdeki haftadan itibaren alınacak bakanlıktan il koordinatörleri grubuna gelen mesaj

Son düzenleme:
Geri