Uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği

Kodla Büyü

cihanmnsl

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba
Uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği okumaya karar verdim.ve bu sene ygs ye girdim
Tabi lys ye de gireceğim kısmetse
Sizce hangi üniversitede bu eğitimi almalıyım
Sakarya Üniversitesi :yüz yüze dersleri var.bu problem
Karabük Üniversitesi:yüzünüze ders dönemin son haftası
Yesevi Üniversitesi:yüzünüze ders şartı yok

Aranızda bunların dışında bu eğitimleri veren üniversite bilen varmı.sizce hangisi mantıklı?
Şimdiden teşekkürler

Karabük Üni'de son iki hafta yüzyüze ama devamsızlık konusunda sıkıntı yok. İsteğe bağlı katılıyorsunuz. Ankara'ya 2,5, İstanbul'a 5 saat uzaklıkta. Tavsiye ederim hocam rahat edersin.

Orgunde ogretilen dogru durust bir sey yok.ne 3d ne network.en iyisi uzaktan bitirmek unvan ayni diploma ayni.bir de isparta var hocam

Ben bilgisayar mühendisiyim ve bilgisayar öğretmenliği yapıyorum. Yüzyüze eğitimde bir şey kazanamazsınız. En iyisi dışarıdan bitirmek, kendi kendini yetiştirmek. Youtube'u aç. Bir ton teknik konularda video. Yazılım, tasarım vs.

Yalnız kendini geliştirirken yapman gereken tek bir konuya odaklanmak. Genel olarak bütün konular hakkında ufak bilgi sahibi ve genel kültür sahibi olman iyi olur ama uzmanlık alanın tek bir konu olsun. Ya 3dmax tarzı takıl ya programlama takıl ya veritabanı ya güvenlik...

halk' Alıntı:
Ben bilgisayar mühendisiyim ve bilgisayar öğretmenliği yapıyorum. Yüzyüze eğitimde bir şey kazanamazsınız. En iyisi dışarıdan bitirmek, kendi kendini yetiştirmek. Youtube'u aç. Bir ton teknik konularda video. Yazılım, tasarım vs.

Yalnız kendini geliştirirken yapman gereken tek bir konuya odaklanmak. Genel olarak bütün konular hakkında ufak bilgi sahibi ve genel kültür sahibi olman iyi olur ama uzmanlık alanın tek bir konu olsun. Ya 3dmax tarzı takıl ya programlama takıl ya veritabanı ya güvenlik...
Hocam neden öğretmenliği tercih ettiniz?özel bir firma neden değil?
Bu yazdığım üniversitelerden hangisini tavsiye edersiniz?

cihanmnsl' Alıntı:
halk' Alıntı:

Hocam neden öğretmenliği tercih ettiniz?özel bir firma neden değil?
Bu yazdığım üniversitelerden hangisini tavsiye edersiniz?

Yeni mezun birisi için devlet daha avantajlı idi. Yani devlette maaşınız 20 yıllık birisinin maaşıyla neredeyse aynı. Ama özel sektör ilk 2 sene kölelik yaptırıyor.

Bir de askerliğimi öğretmen-asker yapmak için öğretmenliği tercih etmiştim.

Üniversite tercihi olarak ise dersleri en kolay hangisinde verebileceksen, ders dışında belirlediğin konulara en çok hangisinde odaklanabileceksen onu tercih et. Bir de o üniversitede yüksek lisans yapılabiliyor mu o da önemli çünkü başka üniversite yüksek lisans için seni almayabilir.

Buzkırıcı' Alıntı:
Orgunde ogretilen dogru durust bir sey yok.ne 3d ne network.en iyisi uzaktan bitirmek unvan ayni diploma ayni.bir de isparta var hocam
hocam dediğiniz doğru aslında. ama şuda var sanırsam özel sektörde uzaktan öğretim diploması pek fazla kabul görmüyor.
bilen hocalarımdan girmek için
lise mezunu ne yapmalı(üniversite sınavından kaç almalı mesela, kaç para yıllık vs..)
ön lisans mezunu ne yapmalı(dgs sınavından kaç almalı mesela, kaç para yıllık vs..)
herhangi bir bölümden lisans mezunu ne yapmalı
gibi sorulara tam bir bilgi verebilirmisiniz.?

Uzaktan ogretim diplomasi diye birsey yok hocam ayni bildigin diploma.diplomaya degil neyi iyi bildigine bakiyorlar.

Gecenlerde bir yonetmenle yazistim sabah beni aradi maya programinda partikul sistemine tam hakim isen gel calisalim dedi.bir konuya egilmek lazim.adamin ekibinde hic bilgisayar muh. yok.hepsi 3d uzmani ama baska meslekten.

Buzkırıcı' Alıntı:
Gecenlerde bir yonetmenle yazistim sabah beni aradi maya programinda partikul sistemine tam hakim isen gel calisalim dedi.bir konuya egilmek lazim.adamin ekibinde hic bilgisayar muh. yok.hepsi 3d uzmani ama baska meslekten.

Televizyonlarda falan gördüğünüz konut reklamlarındaki animasyonları 1 ayda 20 bin liraya yapıyor bu mayacılar.

böte'yi yüksek lisansa alan bölüm az, acaba bende sırf diploma için uzaktan bilgisayar muh. mü okusam?

konuyu hortlatayım :)
Bende düşünüyorum uzaktan eğitim şeklinde. Süleyman Demirel'deki artık öğrenci alımı yapmıyor mu buzkırıcı hocam?

Geri