Uzaktan Eğitim Döneminde İşletmelerde Beceri Eğitimi

Kodla Büyü

f_dogan76

Seçkin Üye
Seçkin Üye
23-27 Mart arasında işletmelerin talebi, veli ile öğrencinin kabul etmesiyle öğrenci işletmeye gidebilecek. Bu husustaki resmî yazı ekte.

Ekli dosyalar

• Uzaktan Eğitim Döneminde İşletmelerde Beceri.pdf
    124.8 KB · Görüntüleme: 126
Bence okula gidilmiyorsa işletmeye de gidilmemeli. Yönetmelik maddesi de bu yönde iken böyle bir yazı çok yanlış olmuş. Olası bir virüs bulaşmasında sorumluluk izin verdi diye sadece veliye yüklenemez.

Pazartesi yeni yazı çıkacaksa bu yazı niye cıktı dün. Bugün de okuldan mesaj geldi işletme ve öğrencilere duyurun diye. Yarın da iptal diye gelirse ne yapacağız.
Hocam tabi muhatap siz değilsiniz yanlış anlamayın. Madem yeni yazı çıkacak bu yazı niye yazıldı. Onu merak ettim.
Bir de hocam kaynağınız sağlam mı

Son düzenleme:
Biz bu yazıya istinaden işletmeden talep dilekçesi veliden izin belgesi alacağız eğer ikiside olursa giderler, şahsen hiç bir velinin izin vereceğini düşünmüyorum ama yazıya göre böyle bir yol izlemeliyiz.

öğretmenlerin 23-27 Mart tarihlerinde koordinatörlük ücretleri ödenecek mi arkadaşlar?

Yazının sonuna dikkat ederseniz son kararı valilik verecek deniyor. Yani bakanlık topu valiye atmış. Beklemekte fayda var

İşletmelere bilgilendirme yazısı gönderip, hem işletme hem de ailelerden dilekçe alacağız. Zaten hiç bir işletme ve aile bu riski almak istemiyor.

Ekli dosyalar

• isletme_bilgilendirme.pdf
    100.1 KB · Görüntüleme: 30
  • isletmedilekce.pdf
    64.5 KB · Görüntüleme: 25
  • velidilekce.pdf
    69.3 KB · Görüntüleme: 30
yeni yazı çıktı

Ekli dosyalar

• Okulların Tatil Edildiği Dönemde ime uygulamalar.pdf
    118.3 KB · Görüntüleme: 60
Devlet işletmelerinde meslek eğitim gören öğrencilerin ücretlerinin ödenip ödenmeyeceğini dair ekteki yazıda bakanlık, tavsiye karar alarak ücretlerin ödenmesi noktasında öğrenci lehine düşünülmesi gerektiğini ifade ediyor...

Ekli dosyalar

• Okulların Tatil Edildiği Dönemde ime uygulam.pdf
    120.6 KB · Görüntüleme: 38
Meb, aleni ve aşikâr bir surette ödeyiniz demiyor lakin ödenmesinin daha efdal olacağını beyan ediyor.
Yani ödenmesinde bir mahzur olmamakla birlikte ödenmemesinde bir ceza yok demeye getiriyor.

Zaten 18 yaş altı sokağa çıkması yasak olduğu için işletmeye gidemez. Bu durumda ücret ödemeyi işyerinin insiyatifine bırakmışlar. Is yeri öğrenciye çalışmadığı halde ücret öderse devlet katkısı da yatacak. Yok ödemiyorsa devlet katkısı yatmayacak.

Zaten 18 yaş altı sokağa çıkması yasak olduğu için işletmeye gidemez. Bu durumda ücret ödemeyi işyerinin insiyatifine bırakmışlar. Is yeri öğrenciye çalışmadığı halde ücret öderse devlet katkısı da yatacak. Yok ödemiyorsa devlet katkısı yatmayacak.
20 yaş altı

Geri