UZAK MASAÜSTÜ DOSYA TRANSFERİ...

Kodla Büyü

vakitsiz67

Aktif Üye
Bildiğim kadarıyla Windows'un Uzak Masaüstü Bağlantısıyla kopyala-Yapıştır ile dosya transferi yapılıyor. Şöyle bir sorunla karşılaştım. İstediğim bilgisayara ulaşıyorum. Herhangi bir dosyayı kopyala yapıyorum. Kendi bilgisayarımda yapıştır aktif değil. Sebebi ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaş uzak masaüstü ile dosya transferi nasıl yapılır demiş ama herkes farklı yollar önermiş :D
Uzak masa üstünde metinleri cut/copy/paste yapabilirsiniz ama dosyalar olmaz. onun için şunu yapın:
secenekler> yerel kaynaklar > disk suruculer (Yerel aygıtlar) kısmına tick atın ve uzaktaki bilgisayardan kendi bilgisayarınıza gönderin ya da alın.
daha ayrıntılı ve geniş bilgi için microsoftun şu sayfasına bakın.. http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc737131(WS.10).aspx

Arkadaşlar teamviwerda id no isteniyo. id noya nerden ulaşılabilir?

filyas' Alıntı:
Arkadaşlar teamviwerda id no isteniyo. id noya nerden ulaşılabilir?
Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda tw çalıştırınca karşınızda göreceksiniz hem ID hem de parola.
Bu ikisini kendi makinanıza girmeniz gerekiyor.
Ya size telefonla falan söyleyecek karşıdaki kişi ya da siz onu önceden not edeceksiniz. (yalnız tw. her çalıştırdığınızda ID sabit kalsa bile parola kesin değişir.)

alternatif çözümler için tşk ederim. Ama senjizu arkadaşın dediği gibi benim sorduğum soruya cevap değil hiçbiri.
Senjuzi arkadaş demiş ki
secenekler> yerel kaynaklar > disk suruculer (Yerel aygıtlar) kısmına tick atın
bu kısmı anlayamadım. neyin seçenekleri...

uzak masaüstü pencereci açılınca orda seçenekler var ordan bahsediyor :D

ona tıklayınca sekmeler açılır ordan yaparsınız ayarları artık

Geri