UYUYAMAMA

Kodla Büyü

bahtsız_bedevi

Aktif Üye
Arkadaşlar,uyuyamama sorunu olan var mı? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bitki çaylarını(melisa çayı)denedim olmadı.Bitkisel şurup passiflora denedim(dozu 2-3 katına çıkardım) olmadı.Malum tatil dönüşü çok erken okulda olmak gerekiyor.Saat şuan 3e geliyor bende hala uyku yok sabah 08:00 de kalktım.hala uykum yok.
bağımlılık yapmayan ilaç tavsiyeleriniz var mı?
İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

1-uyku süreni düzenle, her gün aynı vakitte kalk aynı vakitte yat..,
2-yatsı namazı vaktinde yoğurt yemelisin. yada yatma vaktinden 2 saat önce..
3-uyumadan önce fiziksel aktivite, spor vb..
4-serin bir duş sonra sıcak yatak ve mümkünse masaj..

normalde bunları yaparsan uyursun. hala uyuyamazsan doktora gitmelisin..

5 sene bu problemi yaşadım bazen 3-4 gün boyunca bir saat bile uyuyamadığım zamanlar olmuştu o zamanlarda atarax kullandım uyumak için birtanesi uyutmaya yeterli olmuyordu iki tane içince bir saat içinde uyuyor ve 12-13 saat deliksiz bir uyku çekiyordum.. u
hocam uyuyamamanın baş sebebi sürekli düşünmek kafayı meşgul etmektir.. benim sorunum buydu 5 yılımı aldı ama yatarken sorunları hayatı bi kenara atıp öyle yatağa girmeyi öğrendim 2 senedir uyku sorunu yaşamıyorum çok şükür..

zaman zaman herkesin başına gelir kafana taktığın şeyleri düşünmemeye çalış yatarken başaramıyorsan L- ustral al 12 saat garanti :+1:

Hocam bende de dönemsel oluyor Çok düşünmek kafaya takmaktan Hafif bir ilaç olan "Laroxyl" alıyorum arada.araştrıp kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun

Benim kronik sorunlarımdan biriydi uyuyamama askerden sonra yastığa kafamı koyduktan sonra 5 dk sürmüyor uyumam..

hocam geceleri yatakta bişeyler oku hatta mümkünse biraz sıkıcı olsun çok sürükleyici olmasın;birde papatya çayı yada biberiye çayı yada balla ılık sütü dene;mide çok dolu yatağa sakın girme;yatak odanda TV - Bilgisayar gibi cihazlar bulundurma sessiz ve karanlık bir ortam sağla..Arkadaşların önerdiği ilaçları da doktor tavsiye olmadan deneme en zararsızı bile bağımlılık yaratabiliyor..Yani fizyolojik olmasa bile psikolojik bağımlılık yaratabilir..mümkünse bitkisel çaylarla dene yoksa bir doktora görünmen de fayda var..geçmiş olsun.

Uyku için en önemli şey uyku düzeni .Uyku düzeni olmayan uyuyamama sıkıntıları normal.Ve olabildiğince gece uykusu uyumak .En büyük yanlışımız bu aslında gece 12-1 e kadar oturup sonra uyumak.
Marankiden dinlemiştim 9-9:30 gibi yatmak lazım.Bu saat vücudun uyku saatidir.Bu saati kaçırınca hem uyumak zorlaşıyor,hemde boşa uyumuş oluyoruz çünkü vücut dinlenemiyor.
Ve yatmadan 1 -2 saat önce yoğurt ayran ıhlamur gibi uyku verici yiyecek ve içecekleri kullanmak faydalıdır.

Geri