UYARI: Evim.Net sitesinden alışveriş yapmayın arkadaşlar

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar evim.net sitesinden 18 eylül tarihinde lcd tv sehpası aldım...kaç hafta bekledim göndermediler.müşteri hizmetlerini aradığımda hep bu hafta mutlaka eline ulaşacak dediler oyaladılar.ben de 15 ekim tarihinde siparişimi iptal ettim.düşünün 1 ay oldu hala gelmedi çok bile bekledim..internetten yorumları okuduğumda bu sitenin hep bu şekilde yaptığını şikayetvar sitesinde bu site ile ilgili bir sürü şikayet olduğunu gördüm..şimdi merak ediyorum kredi kartımdan alınan ücret geri ödenecek mi..size tavsiyem bu siteden uzak durun..

İnternetten alışveriş yapmak çok kolay ancak alışveriş yaptığımız siteyi araştırmakta fayda var. 3 kuruş fazla olsun ama sıkıntısız olsun diyorum. Teşekkürler.

Uzantısı .net olan bir siteden alışveriş yapılmaz zaten.

internetten alışveriş çoğu zaman riskli olabiliyor. ya kargo geç gelir ya ürün arızalı çıkar ... ama çoğu zamanda büyük bir nimet normalde arasanız bulamayacağınız ürünler internette hemde kampanyalı olarak. ben mümkün olduğunca mağazadan almaya çalışırım üründe bir sorun çıkması halinde muhattap bulmak daha kolay oluyor. diğer bankalarda varmı bilmiyorum ama ben iş bankasının sanal kart uygulamasını kullanarak alışveriş yappıyorum genelde. şimdiye kadar yaşadığım en büyük sorunda hepsiburadadan aldığım ürünün paketinin açılıp içindekilerin alınmış olmasıydı. benimle hiçbir alakası olmamasına rağmen bir ay daha geç elime geçti tabiki uzun telefon görüşmelerinden sonra

bende 14.09.2012 tarihinde sipariş vermiştim ürünlerimi göndermedikleri için dün itibariyle iade ettim. Bir
daha da alışveriş yapmam bu siteden.

Bu internetten alışveriş konusu birkaç gündür çok gündeme geldi. dünde hepsiburada içinöyle deniyordu. ben yıllardır, çok farklı sitelerden çok alışveriş yaptım nazar değmesin daha hiç birinde bir sıkıntı yaşamadım. hatta bu evim.netten 2-3 kere alışveriş yaptım sorun çıkmadı.
bir arkadaşım da dediği gibi" "Bütün genellemeler tehlikelidir", hatta bu bile." helede hepsi burada kendini ispatlamış bir site. sanırım Türkiye de ilk tv ye İnternet sitesi reklamı yapanlar onlar oldu. sonra diğer sitelerde tv ye reklam vermeye başladı.
yani biraz önceki cümlede hem olumlu hem olumsuz şeyler için geçerli. Mesela Mercedes sağlam araba yapıyor diye, alır almaz son sürat giderseniz belki sizin arabanıza has bir sorun vardır sıkıntı yaşarsınız. Mesela B serisi mercedeslerde aerodinamik sorun varmıştı ilk serilerinde, çok kaza olmuş sonra geri çağırdılar arabaları.
Bu sitelerde günde binlerce, belki ayda milyon adet satış yapıyorlar, bu kadar satış içinde 1-2 sinde sorun çıkması o siteyi kötü yapmaz. Toplam satışına bakın sorun çıkanlarla oranlayın o zaman böyle genel yargılara başvurmak lazım. Mesela tahminim bu sitelerde böyle sorunların oranı satışlarına göre %1 bile değildir. Ki sonuçta "Hatasız kul olmaz."
neyse işim yoktu çok uzattım.
AMA SONUÇ OLARAK BÖYLE GENELLEMELERLE İNSANLARI YÖNLENDİRMENİN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

ben bu siteden çok alışveriş yaptım, bende bi sıkıntı olmadı çok şükür..

seyma' Alıntı:

hocam bana da bir arkadaşım sizin gibi söylemişti ben o yüzden şikayet sitelerine bakmadan alışveriş yapmıştım.ama şikayet var a bi bakın benim gibi olan bir sürü kişi göreceksiniz.siz belki önceki yıllarda alışveriş yapmışsınızdır ama bu yıl eylülden itibaren doğru dürüst gönderdikleri kargo yok

receps' Alıntı:
AMA SONUÇ OLARAK BÖYLE GENELLEMELERLE İNSANLARI YÖNLENDİRMENİN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.
hocam siz bilirsiniz ben sadece kendi başıma gelseydi bu yazıyı yazmazdım ama şikayet sitelerini incelediğimde bu yıl eylül ayından itibaren yapılan alışverişlerde hep sorun yaşandığını gördüm.başka arkadaşların da benim durumuma düşmesini istemediğim için buraya yazdım.isteyen alışveriş yapar isteyen yapmaz, kimseyi zorlamıyorum zaten

Bankanıza bir dilekçe fakslayın.

Şu şu siteden şu tarihte şu miktarda alışveriş yaptım fakat ürünümü yollamadılar diye.

Hatta sipariş ekranından bir ekran görüntüsü de alıp ekte gönderebilirsiniz.

Banka kredi kartınıza iadeyi yapacaktır.

nurhayat' Alıntı:
seyma' Alıntı:

hocam bana da bir arkadaşım sizin gibi söylemişti ben o yüzden şikayet sitelerine bakmadan alışveriş yapmıştım.ama şikayet var a bi bakın benim gibi olan bir sürü kişi göreceksiniz.siz belki önceki yıllarda alışveriş yapmışsınızdır ama bu yıl eylülden itibaren doğru dürüst gönderdikleri kargo yok

Dediğiniz gibi hocam haziranda filan almışımdır en son, sorun dediğiniz gibi yeni başlamıştır.

Bu arada ben şikayatvar a bakmıştım bi ara, nerdeyse tüm markalarla ilgili şikayet var, şikayet olmayan bişey bulamadım, gerçi o an aklıma gelenlerden sadece :)

bende ürün aldım ve her şikayet ettiğimde yarın yola çıkacak diyorlardı. Şikayetvar.com'a şikayet ettikten bir gün sonra yola çıktı ürünler fakat bu seferde, takım olması gerekirken iki farklı ürün göndermişlerdi.. :(

Aradığımı blduğum ama bir türlü alışveriş için cesaret edemediğim bir siteydi evim.net uyardığınız iyi oldu hocam teşekkür ederim

Genelde bu tarz sitelerden alışveriş yapmam ama yine de uyarınız için teşekkürler..
Daha kurumsal firmaları tercih edin bence,Ikea,Koçtaş;MudoConcept gibi

nurhayat' Alıntı:
arkadaşlar evim.net sitesinden 18 eylül tarihinde lcd tv sehpası aldım...kaç hafta bekledim göndermediler.müşteri hizmetlerini aradığımda hep bu hafta mutlaka eline ulaşacak dediler oyaladılar.ben de 15 ekim tarihinde siparişimi iptal ettim.düşünün 1 ay oldu hala gelmedi çok bile bekledim..internetten yorumları okuduğumda bu sitenin hep bu şekilde yaptığını şikayetvar sitesinde bu site ile ilgili bir sürü şikayet olduğunu gördüm..şimdi merak ediyorum kredi kartımdan alınan ücret geri ödenecek mi..size tavsiyem bu siteden uzak durun..

defalarca alış veriş yaptım 4-5 tane nevresim takımı sehpa aldım , hediyelik eşya aldım kampanya bittikten sonra gönderiyorlar hepsiburada kadar kısa sürede olmuyor 15 gunu buldu ama gönderdiler...bir sorun yaşamadım şimdiye kadar...

Daha önce ben de bir alışveriş yapmıştım evim.net'ten. Dediğiniz gibi 2-3 hafta bekledikten sonra ürün elime geçti.

arkadaşlar ürünü iptal etmemize rağmen tam 1 ay sonra yolladılar..bankamız da iptal etmiş..şimdi ne olacak bakalım :D galiba yeniden ödeme yapıcaz..gerçekten ilginç bir site

O kadar uyarı varsa dinlemek gerek dedirten site. Alın ödemenizi yapın ürünleri beklemeyin. Haaa firmaya mail destek talebi falan mı açıyorsunuz ona da cevap beklemeyin. Öyle durun kalın ürünler nerede geldi mi gelecek mi diye. Adamlar çok rahat maillerinizi okuyup cevap yazmıyorlar :))
ürünleri araştırın inanki ucuzunu bulursunuz hiç gerek yok 12 gün oldu 8 parça maldan 7 si yok. cevap da yok. mail giden kutum cevap vermeyi düşünüyor musunuz mailleriyle dolu. hiç muhattap yok heleki benim gibi ilk alışverişte saf saf 350 tl lik alışveriş yapmayın iyice ağlarsınız ürünlerin taksidini öder ama kullanamazsınız.
sürekli internetten alışveriş yaparım en büyük rezaletim.
Uzak durun

bana da devamlı reklam meyili gönderiyorlardı.
ne mal olduklarını anlamış olduk.
tşk. ve geçmiş olsun.

Geri