UYARI CEZASI İTİRAZ?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçen yıl nisan ayında yapılan teog sınavı türkçe oturumunda öğrencilerin kitapçık türlerini kurşun kalemle kodlamak yerine tükenmez kalemle kodladığım için hakkımda soruşturma açılmıştı. Bugün gelen karara göre UYARI cezası + 1 yıl meb sınavlarından men cezası aldığımı öğrendim. Bundan sonraki süreç hakkında nerelere itiraz etmem gerekiyor? Aynı durumu ya da benzer durumu yaşayıpta itirazının sonucunda olumlu bir netice alan oldumu acaba?

imsiyat' Alıntı:
hocam ciddi bir sıkıntı yok gibi. bende 1 sene men aldım...

Hocam sınavlardan men vermeleri umrumda değil açıkçası isterlerse hiç sınav vermesinler. Ancak bu kadar saçma bir sebepten dolayı uyarı cezası almış olmak zoruma gidiyor. Öğretmenliğimin ilk yılı ve hiç sınav tecrübem olmadığı halde teog sınavında salon başkanı olarak zorunlu şekilde görevlendirildim ve neticesinde bu olay yaşandı.

resen verdikleri sınav görevine uyarı cezası veriyorlar. sınav ekstra bir görevdir. 1 sene sınavlardan men cezasını anlarım da uyarı cezası niyE? eskiden sadece sınav almama cezası veriyorlarmış...
diğer üye yüzünden ben de aynı cezayı aldım. üstelik 8 seneye 1 kademe almak üzereyken. ondan da oldum. itiraz da işe yaramadı...

Hocam devlet memurluğunda ben bilmiyorum diye bir seçenek yok. Bilmekle yükümlüsünüz. Uyarı cezasına itiraz edebilirsiniz. hatayı resen yaptığınızı anlatan bir dilekçe yazarak cezaya itiraz edebilirsiniz. Fakat herhangi bir sonuç çıkmaz. Uyarı cezası da öyle çok büyütülecek bir ceza değil

hocam itiraz etsenizde bir şey değişmeyecek.itirazları değerlendiren kurul teog da yapılan yanlışlardan dolayı alınan cezalarda indirim yada iptal vermiyor.

Cezalar bile kafasına göre takılıyor iki yıl önce de ben yaptım öyle, bir yıl bekledim ne gelen var ne giden... Hatta iki yıl önce sınava girdiğim okulda ki öğretmenlerin yarısı ilk oturum da tükenmezle işaretlemişti.
Bu sene şube müdürü geldi kitapçıkları dağıtır dağıtmaz işaretledim diye niye siz işaretlediniz onlar işaretlesin dedi, bende yanlış yapmasınlar deyince alaycı tavırla tövbe çekip gitmişti. Vur patlasın çal oynasın

seloman54' Alıntı:
Geçen yıl nisan ayında yapılan teog sınavı türkçe oturumunda öğrencilerin kitapçık türlerini kurşun kalemle kodlamak yerine tükenmez kalemle kodladığım için hakkımda soruşturma açılmıştı. Bugün gelen karara göre UYARI cezası + 1 yıl meb sınavlarından men cezası aldığımı öğrendim. Bundan sonraki süreç hakkında nerelere itiraz etmem gerekiyor? Aynı durumu ya da benzer durumu yaşayıpta itirazının sonucunda olumlu bir netice alan oldumu acaba?
Hocam Uyarı Cezasını uygulayıp uygulamamak tamamen okul müdürünün insiyatifindedir. Gerekli görürse bir alt cezayı yani ceza vermemeyi teklif edebilir ancak sınav cezanız uygulanır.

bilisim06' Alıntı:
seloman54' Alıntı:
Hocam Uyarı Cezasını uygulayıp uygulamamak tamamen okul müdürünün insiyatifindedir. Gerekli görürse bir alt cezayı yani ceza vermemeyi teklif edebilir ancak sınav cezanız uygulanır.

Hocam soruşturmanın bakanlık tarafından yapıldığı söylendi bize. Okula gelen yazıda uyarma cezası verilmesine karar verilmiştir diyor. Okul müdürü bugün yoktu. Bakalım yarın gelince konuşacağım. Dediğiniz gibidir umarım

bende uyarı cezası almıştım müdür iptal etti.
öyle bir hakkı var yani haberiniz olsun.

Adı üstünde uyarı cezası. Rahatlatmak için söylüyorum herhangi bir yaptırımı olmayan ceza hocam. 5 yıl içinde başka birşey olmazsa kendi kendine kapanıyor o ceza zaten. Müdürünüz insiyatifini kullanarak halledebiliyorsa halletsin, yoksa fazla karıştırma bence hocam.

amip33' Alıntı:
Adı üstünde uyarı cezası. Rahatlatmak için söylüyorum herhangi bir yaptırımı olmayan ceza hocam. 5 yıl içinde başka birşey olmazsa kendi kendine kapanıyor o ceza zaten. Müdürünüz insiyatifini kullanarak halledebiliyorsa halletsin, yoksa fazla karıştırma bence hocam.
Teşekkür ederim hocam

amip33' Alıntı:

Sayın hocam belki görünüşte bir uyarı cezası sıkıntı yok gibi görünüyor evet 5 yıl sonra kalkacak ama 5 yıl içinde aynı madde-benzer işlemden dolayı tekrar bir soruşturma açılırsa bir üst cezayı alacaktır hocam. Bence yine de kasıt olmadığı için cezayı kaldırtmaya çalışın ilçe milli eğitim müdürü insiyatif kullanıp kaldırabilir.

müdürle aranız iyiyse durumu izah edin. müdür olayın sehven yapıldığını belirtip cezaya gerek görülmemiştir diye görüş beyan edebilir. uyarı cezasını almazsınız o durumda.

aak' Alıntı:
müdürle aranız iyiyse durumu izah edin. müdür olayın sehven yapıldığını belirtip cezaya gerek görülmemiştir diye görüş beyan edebilir. uyarı cezasını almazsınız o durumda.
cezayı almış zaten hocam. İtiraz etmesi lazım bundan sonra.

sivayseri' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Sayın hocam belki görünüşte bir uyarı cezası sıkıntı yok gibi görünüyor evet 5 yıl sonra kalkacak ama 5 yıl içinde aynı madde-benzer işlemden dolayı tekrar bir soruşturma açılırsa bir üst cezayı alacaktır hocam. Bence yine de kasıt olmadığı için cezayı kaldırtmaya çalışın ilçe milli eğitim müdürü insiyatif kullanıp kaldırabilir.

Aynen öyle hocam benim de korkum o yöndeydi. Tekrarlanması halinde bir üst ceza veriliyor. Tabi ki artık daha dikkatliyim bu tür konularda ama sonuçta yarın ne olacağını bilemeyiz sakınan göze çöp batar misali gelip bulur bizi. Okul müdürü ile konuştum kendisi ceza verme yetkisinin amirim olduğu için kendisinde olduğunu ve ceza vermemeyi uygun görüyorum deme hakkının olduğunu ve öyle yapacağını söyledi. Ancak bu hakkının kabul görmeme durumunun ve red olunabileceğinide söyledi. Bakalı bekleyip görecez artık yapacak bişey yok

omd' Alıntı:
aak' Alıntı:
cezayı almış zaten hocam. İtiraz etmesi lazım bundan sonra.

hocam bu durumlarda müdür gelen yazıyı tebliğ edip savunma ister ve cezaya gerek görmediğini beyan eden cevap yazabilir. Cezayı uygulamak zorunda değildir.

Geri