Uyan TÜRKİYEE !!!

Kodla Büyü
bu vatanı o şartlarda da sattırmadı atalarımız bugünde sattırmayacaktır birazcık tarih bilinci olan TÜRK 'ler.

Bazı çevrelerce Bu vatan sanki Fransızlardan Yunanlardan Kurtarılmadı da Osmanlı hanedanlığından kurtarılmış gibi lanse ediliyor.Ayrıca Cephede aslanlar gibi mücadele eden hiçbir mehmetçiğimiz küpeli deildi. Delikli kot pantolon giyip CNBC e izlemiyor du. Cephe gerisindeki bacılarımızda göbeciğine piercing takmıyordu. VE EMİNİM Kİ hiçbir şehidimiz bir PROFESÖRÜN başörtüsünü SOKAKTA TAKMAK YASALARA AYKIRI DEĞİL Mİ ŞİMDİ? demeye cüret edecek olduğunu duymak bile istemezdi. Video için Teşekkürler.

ne alakası var video ile turbanın..bide muthiş yorummuş..bu ne ya..gundemi değiştirmek için bir yem attılar ortaya havada yakalamaya çalışanları tarih affetmicek...bu video bir miletin uyanısını anlatıyor..ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMALİN halkına kendine guvendirip YENİ TURKİYE CUMHURİYETİNİN TEMELLERİNİ nasıl attıgınıı anlatıyor..Aziz şehitlerini anlatıyor..Yok profosör şöyle demiş böyle demiş..bende başı kapalı bir çevrede yaşıyorum..Türkiyenin sorunu bu mu kardeşim...Şu an TÜRKİYE CUMHURİYETİ savaş halindedir.-40 derecede vatan evlatları vatanını savunuyor..Ülkenin gündemi budur..Ne yani unutacakmıyız şehitlerimizi..Siz burda milletin kafasındaki örtüyle ugrasacagınıza dua edin bu çocuklara dua...301.maddeyi neden konuşmuyorsunuz...Ekonomi batti gidiyor..Memleketin ulusal şirketleri yunana fransıza ingilize satıldı..ekonomik özgürlüğümüz yok...Millet aç..fakir muzdarip..zengin daha zengin..budur GÜNDEM...millet neden kamplara ayrılsın..şöyle kritik bir zamanda..birlik olmamız gerekirken..Şu kutsal videonun altına bile başörtüsü yazmışsınız ..yazık yazık...İnanın çok üzülüyorum bu duruma..Bir kul ile Allah arasına başka bir kul girebilirmi...Yada girerse bu günah degilmidir..Toplumsal kamplaşalım madem..sağ sol vardı önceden..kardeş kardeşi vurdu..şimdide başını kapatan kapatmayan diye ayıralım..kapatanlar müslüman,kapatmayanlar münafık olsun..yiyelim birbirimizi...Bu işte ben sen o kazanmayacak ona eminim..Kazanacak olan Türkiye degil onu biliyorum...

lastmohikan' Alıntı:
ne alakası var video ile turbanın..bide muthiş yorummuş..bu ne ya..gundemi değiştirmek için bir yem attılar ortaya havada yakalamaya çalışanları tarih affetmicek...bu video bir miletin uyanısını anlatıyor..ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMALİN halkına kendine guvendirip YENİ TURKİYE CUMHURİYETİNİN TEMELLERİNİ nasıl attıgınıı anlatıyor..Aziz şehitlerini anlatıyor..Yok profosör şöyle demiş böyle demiş..bende başı kapalı bir çevrede yaşıyorum..Türkiyenin sorunu bu mu kardeşim...Şu an TÜRKİYE CUMHURİYETİ savaş halindedir.-40 derecede vatan evlatları vatanını savunuyor..Ülkenin gündemi budur..Ne yani unutacakmıyız şehitlerimizi..Siz burda milletin kafasındaki örtüyle ugrasacagınıza dua edin bu çocuklara dua...301.maddeyi neden konuşmuyorsunuz...Ekonomi batti gidiyor..Memleketin ulusal şirketleri yunana fransıza ingilize satıldı..ekonomik özgürlüğümüz yok...Millet aç..fakir muzdarip..zengin daha zengin..budur GÜNDEM...millet neden kamplara ayrılsın..şöyle kritik bir zamanda..birlik olmamız gerekirken..Şu kutsal videonun altına bile başörtüsü yazmışsınız ..yazık yazık...İnanın çok üzülüyorum bu duruma..Bir kul ile Allah arasına başka bir kul girebilirmi...Yada girerse bu günah degilmidir..Toplumsal kamplaşalım madem..sağ sol vardı önceden..kardeş kardeşi vurdu..şimdide başını kapatan kapatmayan diye ayıralım..kapatanlar müslüman,kapatmayanlar münafık olsun..yiyelim birbirimizi...Bu işte ben sen o kazanmayacak ona eminim..Kazanacak olan Türkiye degil onu biliyorum...

katılıyorum hocam ama işte heryerde siyaset giriyor işin içine Çanakkale zaferine de türban sorunu nu kattılar ne diyeyim

ben yorumun tümüne değil sadece alıntı yaptığım cümleye müthiş dedim o videoyu bile izlemedim yorumları okurken
Bu vatan sanki Fransızlardan Yunanlardan Kurtarılmadı da Osmanlı hanedanlığından kurtarılmış gibi lanse ediliyor.
cümlesi hoşuma gitti o kadar. Ama sanki bazılarının kuyruğuna basılmışçasına bağırması ilgincime gitti. Türban konusu sadece burada değil heryerde hararetle tartışılan bir konu "response" de içinen geçeni yazmış bunda ne var yani.

Önce videoyu izle..sonra yazılanları dikkatle oku..sonra siyasi emellerini ortaya at..Burası sosyal,demokratik,laik ve hukuk devletidir...Nasıl kurulduguda bellidir...Şehit vererek kan ,can verilerek kurulmuştur...Yazdıklarınada dikkat et..kuyruguna basılmışcasına diyerek bana hakaret etme hakkını sana kim veriyor...Bende sana mı hakaret edeyim şimdi sayın hocam onumu istiyorsun..Gerginlik ortamında kimse kimseyi anlamaz ki zaten sen benim yazdıklarımdan hiçbirşey anlamamışsın..

cümlemin hiçbir yerinde türban kelimesi geçmemektedir. anayasa da da türban kelimesi geçmemektedir. Başın örtülmesi şeklinde dile getirilmektedir. İstediğiniz kadar yırtının % 22 yi geçemezsiniz.

response' Alıntı:
cümlemin hiçbir yerinde türban kelimesi geçmemektedir. anayasa da da türban kelimesi geçmemektedir. Başın örtülmesi şeklinde dile getirilmektedir. İstediğiniz kadar yırtının % 22 yi geçemezsiniz.

bu gibi konuların sitede tartışılmasına karşıyım... ancak madem konu açılmış...klavyene sağlık... bende senin gibi dusunuyorum...

Daglıca şehitlerinden sonra yogun yazılarımdan sonra bu sehitlerimiz için bu bölümün açılmasını sagladım..TÜRKİYEM bölümünün..burası aziz sehitlerimize ayrılmış kutsal bir bölümdür...Buraya kirli siyasetinizi sokmayın...Gidin cahilleri kandırın..Oylarını almak için..benim yuzde 22 ile bi derdim yok..bu siyasi partilere guvenimde yok..oyumda yok..
Benim yazdıgım Türkiye Demokratik Sosyal Laik ve Hukuk devletiydi..Bu kimleri rahatsız ediyorsa çıksın soylesin..Cumhuriyet rejimini yıkmaya kimsenin gücü yetmez..Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK yazdım..Bu
isimdenmi rahatsızmı oldunuz..Ülkemizin kurucusunu yuzde22lik siyasi partimi temsil ediyor..Ulkenin yuzde 100ünün önderidir o..Siz ATATÜRKü sadece yuzde22lik kısmamı mal ediyorsunuz..ulkenin geri kalan kısmı ATATÜRKÜ önder olarak kabuıl etmiyormu..Yada ATATÜRKÜ önder olarak seçen kişi yuzde 22lik kısmamı ait olması gerekiyor...Bu memleketi sag-sol sünni-alevi kürt-türk diye bölmeye çalıştılar..şimdi sırada laik ve dinci mi var..Yani laik olan dinsiz..laik olmayan dincimi olacak...Cevap verin gerçekten merak ediyorum amacınız nedir..Toplumsal kutuplaşmayamı yol açmak istiyorsunuz...Size bu saatten sonra anlatacak bir kelamım yok..ben cumhuriyet diyorum..ses yok..Ataturk diyorum..ses yok..hala yuzde 22 yazarak amacınızın tamamen siyaset oldugunu anlıyorum..GÖRÜŞÜNÜZ HER NEYSE SAYGIM VAR..AMA BEN ŞEHİTLİK KONUSUNDA OLDUKÇA HASSASIM...SEHİTLERİMİZİN HAKETTİĞİ DEGERİ GÖRMEDİGİNE İNANIYORUM..BENİ RAHATSIZ EDEN AZİZ VATAN EVLATLARININ OLDUGU YERE SİYASET SOKMAYIN..GİDİN BASKA YERE YAZIN..

az oncede dediğim gibi siyaset konusulmamalı burda bence... ama madem sordun bir iki çift laf edeyim bu yazdıkların üzerine...
birincisi: ATATÜRK herkesin onderidir... %22 filan deil... bu açık... türk halkının %95 i ATATÜRK ü sever, sayar.. ancak son yıllarda ki problem şu... bazı siyasi oluşumlar ve bu siyasi oluşumları benimsedikleri her halinden belli olan bazı orgutler ve sivil toplum kuruluşları Atamızın adını kullanarak faaliyetler yurutmekteler. İşte bu %22 lik olan kesim diğer vatandaşların antipatisini kazanmayı basaran bu tip faaliyetlerinde Atamın ismini kullandıklarından dolayı Atatürk acaba boylemiydi diye düşünmeye baslıyor karşı taraftakilerde. yani ATATÜRK bugün yaşasaydı bunlarımı destekleyecekti gibi bir psikoloji içinde oluyorlar insanlar... mesele bu...

İkinci meselede şehitler için soylediklerine aynen katılıyorum. TV de soylenen rakamlardan ibaret kalıyorlar sanki. gencecik insanlar hayatlarını veriyorlar bu uğurda... bazıları ise çerde birbirlerini yemeye çalışıyorlar...

son olarakta turban meselesine değinmek isterim... bu mesele bir problem olarak karşımızda. bu acık... bu halledilmeli... Bazı siyai oluşlumlar bunu oy kapma mucadelesine cevirdiler... Halkı anlamıyorlar, halkın dilinden konusmuyorlar... halk arasında boyle bi ayrım olduguna inanmıyorum... Ancak su yapılanda çok yanlış... Turban için anıtkabirde hayır mitingi duzelnmek son derece hatalı... işte bu halkı böler. Atatürk ü tarafmış gibi gösterir. orda toplanan kişinini 100 katı da turbana evet mitingi duzenleyeilir... işte o zaman iş çığrından çıkar... biraz sakin olmak ve duyarlı davranmak lazım...

bu meselede empati yapılmalı... ben senin mini eteğine karışmıyorsam sende benim turbanıma karışma... bu herkesin hakkı ozgurlugu...

maksadını aşan birşey soylediysem şimdiden özür dilerim... herkese saygılar...

söylediklerine aynen katılıyorum..fakat bir arkadas vatanın kurtuluşu ile ilgili video koymus..sehitlerimizi anlatan..altına bi bakıyorum başörtüsü yorumu gelmiş ben buna kızdım..Bu ülkede rant için herkes milletin hassas noktalarını kullanıyor..Kiimi atatürkü kimi dini kimi bayragı..bunlar bizim vazgeçilmezlerimiz...Bunları birbirinden ayırmak demek işte toplumsal kutuplaşmaya yol açıyor..Ozaman Atatürkçüye dinsiz,dinciye laik olmayan,laige dinsiz gibi bir sürü şaçma kavram karmaşası çıkıyor..Başı açık olanda kapalı olanda sünniiside aleviside,kürdüde türküde çerkezide vb...herkes bu memlekette yaşıyor..Benim kabul edemedigim neden bu kamplaşma çabası...Suni gündemler yaratılarak memleketin asıl sorunlarının örtünmesi...En hazmedemedigimde şu an senin benim hepimizin kardesleri orada vatanını savunuyor..Ama maalesef Ülkemin konusu bu degil...

Geri