Ütüyü napıyosunuz?

Kodla Büyü
Merhoom' Alıntı:
i.d.' Alıntı:
evlenmek çözmüyor yine kendimiz yapıyoruz
Aynen hocam. Evlenemden önce daha rahattım anacığımın yanındaydım anam yapıyordu ütümüde yemeğimide, Evlendik ütüyüde yapıyoruz arada yemekte :D ha evde temizliyoruz. Her eve benden lazım yani :p

Paçayı kaptırmışsın hocam :lol:

küçük bir tüyo vereyim: önce çizgileri olması gereken yere getirin, geçtiğiniz yerden bir daha geçmeyin. buhar ayarını açıp, kumaşa göre doğru ısıda ve tek seferde yavaşça ütüleyin...

ayrıca evlenmek demek hayatı paylaşmak demektir, eve hizmetçi almak değil...

Ekli dosyalar

• 129538.jpg
    129538.jpg
    42.9 KB · Görüntüleme: 429
jemba35' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
i.d.' Alıntı:
evlenmek çözmüyor yine kendimiz yapıyoruz
Aynen hocam. Evlenemden önce daha rahattım anacığımın yanındaydım anam yapıyordu ütümüde yemeğimide, Evlendik ütüyüde yapıyoruz arada yemekte :D ha evde temizliyoruz. Her eve benden lazım yani :p

Paçayı kaptırmışsın hocam :lol:

Benimkisi aynen öyle oldu hocam. Hanımla dalga geçiyorum çok yoruluyorum, ikinci bir hatun getireceğim diye. :D

omurilik' Alıntı:
küçük bir tüyo vereyim: önce çizgileri olması gereken yere getirin, geçtiğiniz yerden bir daha geçmeyin. buhar ayarını açıp, kumaşa göre doğru ısıda ve tek seferde yavaşça ütüleyin...

:+1:

hocam ben bayanım ve ütü yapmasını yani kumaş pantolon ütülemesini bilmiyorum. eşim özel sektörde çalışıyor ve kot pantolon giyiyor onunkileri ütülemesi kolay oluyor bazen kendisi bazen ben hallediyoruz. benimkileri de evde yıkıyorum ve sonra kuru temizlemecide ütülettiriyorum. tanesini 1,5 tl ye ütülüyolar. evde ütülesem hem daha fazla elektrik yakıcam hem de onların ki gibi güzel olmayacak. bence sen de yakınında bir kuru temizlemeci varsa bunu deneyebilirsin.

omurilik' Alıntı:

siz kendinizi hizmetçi olarak görüyorsanız zaten yapmayın ev işlerini eşinize..içinizden gelsin.eğer içinizden gelmiyorsa da boş boş oturun tv karşısında.

eşim annesinin evinde yan gelip yatarken şimdi ütü de yapıyor ev de süpürüyor yemek de yapıyor :D
çalışan bayan almanın erkeklere zararları :puhaha:

ütü bayanlar içinde çok sıkıcı. özellikle pantolanlarda iki çizgi yapmadan sinir bozucu bence ütülü olayının kalkması lazım kravat falan erkeklerde keten pantalon ütüsüz giyebilmeli bayanlar gibi bakanımıza bunu proje olarak sunalım :)

ben bayan olarak ütüden nefret ediyorum. çocukta var gün aşırı çamaşır yıkanıyor. ütüyü düşünün artık :) eşim oğluşla ilgilenirken ben ütü yapıyorum
ütüde philips tavsiye ederim, birde mümkünse çamaşırlar çok kuru olmasın. askıdan aldığınız gibi ütüleyin daha kolay oluyor. özellikle gömlekler durduğu yerde daha da kırışıyor.

ütü neyse de beni de şu market işi bitiriyor, 5. katta oturuyorum asansör yok evim ana caddede aracı tam kapıya park edip yakıyorum dörtlüleri 2 poşet 2 poşet 3-4 seferde çıkarıyorum yukarıya ilk zamanlar polisler gelip burası ana cadde aracı çek diyorlardı ama şimdi onlarda o kadar alıştı ki bakıp gülüp devam ediyorlar:))))

sevincaltunel' Alıntı:
güzelce ütüleyip asıyorum eşimin yaklaşık 20 tane gömleğini sonra seçip seçip giyiyor ya hayatım birazcık öğren artık dediğimde ben yapamıyorum rezil ediyorum deyip çıkıyor işin içinden benimki bulmuş kolayını halbuki bütün kuru temizlemeciler erkek benim eşim beni kekliyor galiba

benim eşim de evlenmeden önce kendi ütüsünü kendi yapıyouş kız kardeşinin ütülediğini filan tekrar ütülermiş evlendikten sonra ütü işini ona yıkmayı denedim çift iz filan yaptım pantolona ama yemedi hayatım bi daha ütüle diye getirdi :D gerçi şimdi birikirse ütücüyü arıyorum geliyolar alıp götürüyolar ütüleyip getiriyolar muhteşem hizmet :++: beylere tavsiye ederim

eses' Alıntı:
omurilik' Alıntı:

siz kendinizi hizmetçi olarak görüyorsanız zaten yapmayın ev işlerini eşinize..içinizden gelsin.eğer içinizden gelmiyorsa da boş boş oturun tv karşısında.

ben ne diyorum siz ne diyorsunuz! ben evliliğin hayatı paylaşmak olduğunu, yukarıdaki yorumlara bakarak ütüden, ev işlerinden kaçmak için evlenilmeyeceğini söylüyorum. kendimi hizmetçi olarak görmüyorum elbette, karşımdakini de. herkes üzerine düşeni yapar. benim yazdıklarımdan boş boş tv karşısında oturacağımı nasıl çıkardınız onu da anlamış değilim. ama tabi yukarıdaki yorumlara değil de benim yapıcı yorumuma bozulmanız manidar...

Nerdeyse ayda şehir kurulacak hala ütü olayına odaklanamadı şu İsviçreli bilim insanları.

Herzaman söylerim hanımlar zayıflamaya okadar para vereceklerine evde ev işlerini yaparak zayıflayabilirler plates yapacağınıza evde ütü yapın aynı şey :++:
,
2 hafta içinde mükemmel sonuç

Çamaşır makinesi düğmesine basar çamaşır yıkadım olur. Bulaşık makinesine düğmesine basar bulaşık yıkadım olur. İyiki ütü var

ütü yapmak sıkıcı bir iş ben bir bayaolarak çok zorlanıyordum ancak zamanla işin püf noktalarını öğreniyorsunuz mesela uzman tvye başvurun çok işe yarıyor
bi de kazanlı ütü alın müthiş bişey yaaa

rohun' Alıntı:
Herzaman söylerim hanımlar zayıflamaya okadar para vereceklerine evde ev işlerini yaparak zayıflayabilirler plates yapacağınıza evde ütü yapın aynı şey :++:
,

Çamaşır makinesi düğmesine basar çamaşır yıkadım olur. Bulaşık makinesine düğmesine basar bulaşık yıkadım olur. İyiki ütü var
saydığınız işleri makineler yapmayıp bayanlar yapacaksa sizin bayanlara bakış açınızda bir sıkıntı var bayanlar dünyaya iş yapmak ve erkeklerin arkalarını toplamak için gelmedi hatırlatmak isterim eğer yukarıdaki işleri makine değilde bayanlar yapsaydı bayanların makineden farkı kalmazdı. yaşlandıkları zaman annelerimiz gibi birçok rahatsızlıkla mücadele etmek zorunda kalırdık

rohun' Alıntı:
,

tabi çamaşırlar makineden çıkıp asıyorlar kendilerini
bulaşıklar desen dolaba bir güzel yerleşiyor kirlenincede kendilerini bir güzel akıtıp nizami bie şkilde sıralanıveriyorlar makineye :D
önemli olan karşılıklı anlayış sevgi saygı bütün işler yapılır bir şekilde...

eses' Alıntı:
omurilik' Alıntı:

Ev hanımı bir bayan değil bahsi geçen. Tüm gün en az sizin kadar yorulmuş, sizin kadar dinlenmeye ihtiyacı olan, yine de evin genel yükümlülüğü üzerinde olan bir bayan. Gayet de iyi niyetle yardımcı olmaya çalışmış. Emin olun hiçbir gün sizin kadar boş boş tv karşısında vakit geçirmemiştir.

Nanoteknoloji 10 yıla yayılıp ucuzlayacak. Ütü o zaman tarih olacak dostlar. Ha çok geç kalındığını düşünüyorum o ayrı.

ütü yapmaya kalkıp saatlerce uğraşıp hala yapamadığımı ve sinirden ağladığımı bile hatırlarım...

hamuş' Alıntı:
rohun' Alıntı:
,

saydığınız işleri makineler yapmayıp bayanlar yapacaksa sizin bayanlara bakış açınızda bir sıkıntı var bayanlar dünyaya iş yapmak ve erkeklerin arkalarını toplamak için gelmedi hatırlatmak isterim eğer yukarıdaki işleri makine değilde bayanlar yapsaydı bayanların makineden farkı kalmazdı. yaşlandıkları zaman annelerimiz gibi birçok rahatsızlıkla mücadele etmek zorunda kalırdık
bence çoğu kadın paslanacak yaşlandığı zaman...elim sıcak sudan soğuk suya hiç girmesin istiyorlar.

yaw hocam yakınlarımda kuru temizlemeci veya ütücü yok malesef :( ailemin yanındaykende ütüleri ben yapıyodum anneminkileri pek beğenmediğim için ama hiç kumaş pantolon ütülememiştim giymediğim için.. bu kumaş pantolonların ütülenme derdi olmayanını hala üretemedilermi ya

küçüklüğümden beri severek yaparım ütüyü, babamın kumaş pantolonları gömlekleri hep bana aitti..hala da severim.. :)

rohun' Alıntı:
,

valla hocam gaza getirmeniz bir yana :) geçenlerde bahar temizliği yaptım 1 hafta tüm evi ayrıntısıyla 2 kilo vermişim :D yani temizlik yapmak gerçekten kilo verdiriyor

zik_zak' Alıntı:
rohun' Alıntı:
Herzaman söylerim hanımlar zayıflamaya okadar para vereceklerine evde ev işlerini yaparak zayıflayabilirler plates yapacağınıza evde ütü yapın aynı şey
,

valla hocam gaza getirmeniz bir yana :) geçenlerde bahar temizliği yaptım 1 hafta tüm evi ayrıntısıyla 2 kilo vermişim :D yani temizlik yapmak gerçekten kilo verdiriyor

Benimde kilo vermemem almam lazım, o zaman eşime söyleyim de hiç bi iş yapmayım o zaman mantığımız o olacaksa :)))

yaşlandıkları zaman annelerimiz gibi birçok rahatsızlıkla mücadele etmek zorunda kalırdık

Hocam annelerimiz babannelerimiz bizden daha sağlam adı üstünde eski toprak diye bi tabir var. İşleyen demir ışıldar.

valla hocam gaza getirmeniz bir yana geçenlerde bahar temizliği yaptım 1 hafta tüm evi ayrıntısıyla 2 kilo vermişim yani temizlik yapmak gerçekten kilo verdiriyor

Ne güzel hocam :alkis:

tabi çamaşırlar makineden çıkıp asıyorlar kendilerini
bulaşıklar desen dolaba bir güzel yerleşiyor kirlenincede kendilerini bir güzel akıtıp nizami bie şkilde sıralanıveriyorlar makineye

Babannem bu lafa çok kızıyo :++: Bizim zamanımızda deterjan bile yoktu külle yıkardık der herzaman

Geri