USULSÜZ DYK AÇMAK..

Kodla Büyü

xsavis

Site Gezgini
Okulumuz rehber öğretmeni Matematikten 10 saat DYK kurs açtı. O da yetmedi sınıf öğretmeni de 10 saat Matematik DYK kursu açtı. Nasıl olabildiğine aklım ermedi?

Malumunuz bizlere kendi dersimiz dahi hak değilken, bu usulsüzlük hakkında ne yapılabilir? İnsani olarak kimsenin ekmeğine de el uzatmayız, ama bu büyük bir haksızlık değil mi bu en nihayetinde? Siz olsanız ne yapardınız?

açar ne olacak. Kursu matematikçi verse de okulun ortalaması 4 net olacak rehberlikçi verse de. hiç kimse vermese de ... sen başvuru yapsan sana da açarlardı. KIskanma ne olur çalış seninde olur

Açmak istediğimden değil hocam. Vurgulamak istediğim şey belli. Kılavuza göre açamazlar. Bizim durumumuz da tam tersi; kılavza göre çatır çatır açar, ama birileri gelir keyfi kapatır ve kurslarımıza ket vurur..
Her işi uzmanına bırakmak lazım. Ben açmam. Açan açsın :oops:

bombacı mülayim' Alıntı:
açar ne olacak. Kursu matematikçi verse de okulun ortalaması 4 net olacak rehberlikçi verse de. hiç kimse vermese de ... sen başvuru yapsan sana da açarlardı. KIskanma ne olur çalış seninde olur

kılavuzdaki geçerli maddeyi gösterir misiniz? biz de görelim hangi maddeye dayanarak açabiliyormuş...

ilçede matematikçi varsa ona vermek zorundalar yoksa şikayet de idareciler ceza yer.
bizim burada şikayet edildi geçen sene ve ilçe mem ve okul müdürü ceza yedi

Saçmalık rehberlik nasil veriyor, hani bunlat sinif disiplini gerektiren durumlarin icine sokulamazdi nobet vb hatta bos dersler

Bizim teknoloji tasarımcılar da görsel sanatlar kursu açtılar, kendi derslerini işleyecekler. Biz de istedik bize yok :(

bende matematikten açtım okulumuzdaki öğretmen eksikliğinden dolayı ama sanırım geri kapatıcaz açabileceğimize dair bi yazı bulamadık modül üzerinden başvurulabiliyor yani biz başka branşları seçebiliyoruz madem başka branştan açılması yasak neden modülü kapatmazlar diğer branşlara anlamak mümkün değil

xsavis' Alıntı:
Okulumuz rehber öğretmeni Matematikten 10 saat DYK kurs açtı. O da yetmedi sınıf öğretmeni de 10 saat Matematik DYK kursu açtı. Nasıl olabildiğine aklım ermedi?

Malumunuz bizlere kendi dersimiz dahi hak değilken, bu usulsüzlük hakkında ne yapılabilir? İnsani olarak kimsenin ekmeğine de el uzatmayız, ama bu büyük bir haksızlık değil mi bu en nihayetinde? Siz olsanız ne yapardınız?

Siz konum atın hocam ben şikayet ederim. Yok öyle bir dünya

Hocam ben bi P.tesi konuşacağım idare ile. Neye dayanarak açtıklarını soracağım. Mantıklı bir açıklaması olmayacaktır illaki. Hatalarını anlayıp geç olmadan düzeltme yapılacaklarını düşünüyorum.

fantasio' Alıntı:
xsavis' Alıntı:

Siz konum atın hocam ben şikayet ederim. Yok öyle bir dünya

il, ilçe hangi mem e bağlıysa. Dönem içinde denetlemeye geldiklerinde sakata gelirler, aldıkları tüm ücretleri geri alınır.

hocam öğrenciler süper bilgisayar bildiklerinden bize ihtiyac yok. matematiği de hiç bilmediklerinden herkes verebilir.. mantık bu:D

demek ki açabiliyormus belgesi varsa

Ekli dosyalar

• Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    59.9 KB · Görüntüleme: 497
Bu arada Rehber Öğretmen ile konuştum. Yandan önden hiçbir alakası yok Matematik dersi ile. Sadece Matematiğim çok iyi ondan dedi :eek:
Sınıf öğretmenlerinde de aynı durum var.
Ben de tekrar bir göz attım da; bırak kursu boş geçen derse dahi giremez.. Yarın okulda kıyamet kopacak..

Arkadaşlar mrh..
Zeka oyunları eğitimi var katılmak istiyorum. katılıp belge alırsam zeka oyunlarından 2. dönem için kurs açabilir miyim..

xsavis' Alıntı:
Bu arada Rehber Öğretmen ile konuştum. Yandan önden hiçbir alakası yok Matematik dersi ile. Sadece Matematiğim çok iyi ondan dedi :eek:
Sınıf öğretmenlerinde de aynı durum var.
Ben de tekrar bir göz attım da; bırak kursu boş geçen derse dahi giremez.. Yarın okulda kıyamet kopacak..

hocam üzerinden epey geçmiş ne oldu okulda yazmamışsınız ... :)

Bazı derslerden dyk açmanın tek bi açıklaması vardır o da fırsatçılıktır arkadaşlar açık ve net. Hepimiz bi şekilde takviye için dersanelere gittik hayatımızda. Allah aşkına kaç kişi din kültüründen destek almak için dersaneye gitti aramızda? Sosyal bilgilerden kim artı desteğe ihtiyaç duydu? Beden eğitiminden destekleme almak için özel ders aldınız mı hiç? Resim için haftasonu ek bi çalışmaya ihtiyacınız oldu mu? Matematik için aynı şeyi söyleyemem ezelden beri destekleme alınan bi derstir o da gerçekten destek verebilecek öğretmenlerle olur. Pata küte her öğretmenle olmaz. Şu an bu dyk işinin cılkı çıkmış durumda. Benim branşım bilişim teknolojileri. Müfredatımın da destekleme gerektiren bi durumu yok. Keşke bu cümleyi din kültürü, sosyal bilgiler gibi branşlar da kurabilseler.

pisagorean' Alıntı:
Bazı derslerden dyk açmanın tek bi açıklaması vardır o da fırsatçılıktır arkadaşlar açık ve net. Hepimiz bi şekilde takviye için dersanelere gittik hayatımızda. Allah aşkına kaç kişi din kültüründen destek almak için dersaneye gitti aramızda? Sosyal bilgilerden kim artı desteğe ihtiyaç duydu? Beden eğitiminden destekleme almak için özel ders aldınız mı hiç? Resim için haftasonu ek bi çalışmaya ihtiyacınız oldu mu? Matematik için aynı şeyi söyleyemem ezelden beri destekleme alınan bi derstir o da gerçekten destek verebilecek öğretmenlerle olur. Pata küte her öğretmenle olmaz. Şu an bu dyk işinin cılkı çıkmış durumda. Benim branşım bilişim teknolojileri. Müfredatımın da destekleme gerektiren bi durumu yok. Keşke bu cümleyi din kültürü, sosyal bilgiler gibi branşlar da kurabilseler.
sınav odaklı düşünürseniz bilişimden desteğe değil derse de ihtiyaç olmadığını söylersiniz. Artık Meb sınav odaklı çocukları yetiştirmekten vazgeçmesi lazım. size bir kaç örnek vereyim;
geçen sene kurs açtım ve şuan 7. sınıf olan öğrencilerim yazılım ı öğrendi çocuklar oyun yapıp diğer çocukların oynamasını sağladılar. Bunlar daha ileriye gidebilecekti fakat dersim 2 saat ve verimli olması için ders sayısının artması lazım, bunu da kurs ile sağlıyorduk şimdi elimizden aldılar ve çocuklar yazılım konusunda ileri değil geriye gitmeye başladı.
Mesela Beden eğitimi hocamız geçen sen açmış olduğu kurslar sayesinde il genelinde ve Türkiye genelinde ciddi başarılara imza attı.
Mesela Müzik kursunda çocuklar gitar çalmayı öğrenci ve bununla mutlu oldular.
Bunların hangisini bir veli para vermeden dışarıdan halledebilir?
Son söz şunu diyeceğim çocukların zeka alanları farklıdır Matematik zekası iyi olmayan bi çocuğa kurs vermenin hiç bir anlamı yok, bırak o çocukta müzik alanında ilerlesin.
Önemli olan hangi çocuğun neye desteğe ihtiyacı olduğunu gözlemlemek önemli.
Siz benim dersimde desteğe ihtiyacım yok derseniz kursu değil sizin dersinizide kaldırır MEB :+1:

aynenbadi' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
sınav odaklı düşünürseniz bilişimden desteğe değil derse de ihtiyaç olmadığını söylersiniz. Artık Meb sınav odaklı çocukları yetiştirmekten vazgeçmesi lazım. size bir kaç örnek vereyim;
geçen sene kurs açtım ve şuan 7. sınıf olan öğrencilerim yazılım ı öğrendi çocuklar oyun yapıp diğer çocukların oynamasını sağladılar. Bunlar daha ileriye gidebilecekti fakat dersim 2 saat ve verimli olması için ders sayısının artması lazım, bunu da kurs ile sağlıyorduk şimdi elimizden aldılar ve çocuklar yazılım konusunda ileri değil geriye gitmeye başladı.
Mesela Beden eğitimi hocamız geçen sen açmış olduğu kurslar sayesinde il genelinde ve Türkiye genelinde ciddi başarılara imza attı.
Mesela Müzik kursunda çocuklar gitar çalmayı öğrenci ve bununla mutlu oldular.
Bunların hangisini bir veli para vermeden dışarıdan halledebilir?
Son söz şunu diyeceğim çocukların zeka alanları farklıdır Matematik zekası iyi olmayan bi çocuğa kurs vermenin hiç bir anlamı yok, bırak o çocukta müzik alanında ilerlesin.
Önemli olan hangi çocuğun neye desteğe ihtiyacı olduğunu gözlemlemek önemli.
Siz benim dersimde desteğe ihtiyacım yok derseniz kursu değil sizin dersinizide kaldırır MEB :+1:
Bu açıdan bakarsan kesinlikle katılırım hocam. Ancak ülkemizdeki geri kalmış eğitim sisteminde bu dedikleriniz sadece lafta kalır. Türkiye'de tek bi ders vardır çocukların desteğe ihtiyaç duyduğu o da matematiktir. Türkiye gibi geri kalmış bi ülkede çocuğun matematiği iyiyse çalışandır zekidir gerisi de boştur. Türkiye gibi geri kalmış bi ülkede kimse farklı zekalarla ilgilenmez varsa yoksa matematiktir. Fen lisesine giden öğrenci öğrencidir gerisi boştur. Farklı zekalara önem veren bir ülke zaten bu kursları tüm branşlara açtırır hatta zorunlu tutar. Bizim ülkemizde ise sadece sınava odaklı derslere açtırır gerisini de gereksiz görür. Bunu aslında biz bu hale getirdik. Matematik için dersaneye gittik, matematik için özel hocalar tuttuk. Bu bir gelenek haline geldi. Bunu toplum bu hale getirdi.

geçen yıl çalıştığım okulda müdür ve müdür yardımcısı 3000 er TL para ödediler geri
okula denetleme için gelen müfettişler fark etti durumu

hll_bilisim' Alıntı:
geçen yıl çalıştığım okulda müdür ve müdür yardımcısı 3000 er TL para ödediler geri
okula denetleme için gelen müfettişler fark etti durumu

Denetlenirse oluyor hocam o durum. Şikayet olmazsa denetlenmiyor ve yandaşını koruma nedeniyle de bazı şeylere göz yumuluyor. Usülsüz DYK çok.

hangi usulden bahsediyorsunuz açılan kursların hangisinde öğrenci var ağzımı açtırmayın daha neler dönüyor bu kurslarda. btr olduğum imam hatip de meslek dersi öğretmeni 1 sene boyunca 2 öğrenci ile dyk yaptı, diğer bi öğretmen gelmeyen öğrencileri hep var yazdı kurslarda sayı az görünmesin diye .ilçe de ilgili şube müdürüne söyledim sanane dedi hocam daha ne deyim?

Geri