Üst Komşu krizi

Kodla Büyü

Ebdef

Site Gezgini
Arkadaşlar yeni ev aldım ama ust komşudan çok rahatsız oluyoruz evi satışa çıkardık bu yüzden var mı bu durumu yaşayan?

Aynen öyle ne desek ne yapsak düzelmedi. Peki emlakçıya mi verdiniz evi satarken problem yaşadınız mi

Arkadaşlar yeni ev aldım ama ust komşudan çok rahatsız oluyoruz evi satışa çıkardık bu yüzden var mı bu durumu yaşayan?
Rahatsızlığa neden olan durum nedir hocam?
Benim üst komşumda da 5 çocuk var. Evi hipodroma çevirmişler resmen sürekli ordan oraya koşturuyorlar. Bir kaç kez uyardık baktık değişen birşey olmuyor. Zamanla kabullenmek zoruna kaldık.
Evi satsanızda gideceğiniz yerdeki komşuları seçme şansınız yok malesef.:)

Bence anlayacağı dilden konuşun sizde ses yapın onlarda rahatsız olsunlar mesala sırasıyla onlar susunca başlayın
Yada polise başvurun mahkemelik olsun yönetim diğer komşular sizden yanamı misafirliğe çağırın komşuları sesi duysunlar.
Yada bi kulağını çekin akıllı dursunlar

Durmuyorlar hocam neler neler yaptık komşularla bir olduk konuştuk ev sahipleri oldukları için sonuç yok

Sayın hocam itle dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak evladır diye bi atasözümüz bile var. En iyisini yapıyorsunuz. Satıp gitmek en iyisi.

Hocam ben kiracıyım. Bizim ev sahibi üst kattakiler yüzünden çok sevdiği evini bırakıp yeni ev aldı. Gelelim üst kattakiler düzeldi mi. inanır mısınız yıldık artık. Bir gün bile daha çocuğumuz kendisi uyanmadı . Hep bunların gürültüsünden. Artık bende dayanamıyorum taşınacağım. Ne kadar söylesek de kar etmiyor. Bayan inada inada yapıyor. Her pazar sabah 8 buçuk temizlik. O yüzden satın gidin böyleleri düzelmez. Canınızı sıktığınızla kalırsınız.

Gece 1 buçukta duvara vururuyorlar cocuk yaptı diyorlar bide artık inadına yapmaya başladılar şimdiki korkumuz da acaba ev satarken sıkıntı çıkarırlar mi sattirmamak için. Ama mülkiyet hakkını engellemiş olurlar değil mi bu da bir suçtur heralde

Can sıkıcı durumlar gerçekten, bir gün sabır taşı çatlayıp adama dalmadan satıp kurtulmak daha evla ama al sat bu işlerde bir stres.
Son kat sorunları %50 azaltıyor. Evimi değiştireceğim zaman kesinlikle son kat alacağım artik.
Evi yaparken baştan adam gibi ses yalıtımı yapsalar :(

hocam hemen hızlıca bi çözüm, bi maktap alıyorsun bi de işe yaramaz ahşap , öylesine delikler açıyorsun, saat 1 de 2 de.
ikinci çözümüm ise 2+1 ya da 5+1 alıp komşulara müzik ziyafeti veriyorsun.
ciddiyim,
Benim altta cafe var, nasıl tuttum ben bu evi diyorum ama başka ev bulamamıştım o zamanlar, bazen onlara böyle yapıyorum, senin üst komşu ise, kolonun altını yan duvarlara yaslayacaksın.

Evden memmuniyet oranın %80-90 falansa hiç satma hocam,

ben de şikayetçiyim üst ve yan komşudan, altımdaki komşudan da bir o kadar memnunum.
işte burda alt komşu işleri karıştırıyor, üst komşu ya da yan komşu için yapacağın bilinçli gürültü doğrudan masum konumdaki alt komşuya da gidecek.
Biz de yeni ev bakıyoruz...

hukuk yoluyla çözüme bakmıştım da, çok dolambaçlı ve uzun süreçler vardı sanırsam.

Gece 1 buçukta duvara vururuyorlar cocuk yaptı diyorlar bide artık inadına yapmaya başladılar şimdiki korkumuz da acaba ev satarken sıkıntı çıkarırlar mi sattirmamak için. Ama mülkiyet hakkını engellemiş olurlar değil mi bu da bir suçtur heralde
Hocam konuştunuz olmuyorsa mahkemeye verin kayıt alın delil tutun. Apartman toplantısı talep edin. Apartman dan o gitsin siz niye gidiyorsunuz. Gerekli işlemleri yöneticinin yapması gerekir

Hocam yönetici denilen kişi whatsap yazismalarimizi ust komsuya okutarak daha da ara bozmaya çalıştı. Mahkemeye versen 1 yıl bekle para cezası sonuç yine atamıyorsun evi satın almaya kimse yanaşmaz zaten komşular bulaşmak istemiyor . Kimse işin altına eline sokmuyor böyle bir durumda

Benim yan komşu gece 1de başlar sabah 5 e kadar kavga ederdi. Çığlık kıyamet. Bütün mahalle bilirdi. Ben bilmeden aldım. Satarkende ilginçtir diğer yan komşu aldı. Evin bir sürü talibi çıktı. Normal fiyatına sattım. İnsanlar tuhaf. Evini seviyorsan hocam özel yalıtım sistemleri var. Evde müzik yapanların falan kullandığı onlarıda bir araştırabilirsin. Ben satamasaydım onu yaptıracaktım.

Sevindim hocam rahatlattin beni.Evden soğudum siteden soğudum herşeyden soğudum kısacası onun için saticam evim çok güzel ama çok soğudum

hocam evinden memnunsan bir süreliğine evi kiraya ver, kiralayan kişiyle de konuş, ama kiralayan çok çocuklu, suriyeli, ıraklı vs olsun. yani onların yaptığı sese rahatsızlığa cevap verebilecek biri olsun, sizin yerinizde ben olsaydım böyle yapardım eğer evden, konumundan memnunsam.

hocam evinden memnunsan bir süreliğine evi kiraya ver, kiralayan kişiyle de konuş, ama kiralayan çok çocuklu, suriyeli, ıraklı vs olsun. yani onların yaptığı sese rahatsızlığa cevap verebilecek biri olsun, sizin yerinizde ben olsaydım böyle yapardım eğer evden, konumundan memnunsam.
suriyelinin girdiği evden daha hayır gelir mi?

kimse kimseye zorluk çıkartamaz. ne demek satmaya zorluk çıkartmak. sıkıyorsa ağını açsın birisi evini satarken diğer komşu adamı hoplatırlar.

Hoparlör alın, üstteyse tavana monte edin duvara gelecek şekilde. açın arabesk müziği çalışsın birkaç gün gece.
Belki sizin ucuza satmanız için yapıyorlardır belli olmaz bu işler

Geri