Usb Takılıyken PC Açılmıyor

Kodla Büyü

erdembgo

Aktif Üye
Ulaştırma Bakanlığının gönderdiği vestel bilgisayarlarda usb'den format atamıyorum. USB takılıyken PC donuyor, dolayısıyla boot ayarı yapamıyorum. Yardımcı olabilecek olan var mı?

benimde başıma gelmişti. ön kısımdaki usblerde kısadevre varmış meger, anakart üzerinden ekstra usb portları için kablolar vardır onları çıkart anakartın üstündeki usb girişlerini kullan hocam

biosta açılışı usb key yap ordan yüklenir..ben denedim oldu

only61' Alıntı:
biosta açılışı usb key yap ordan yüklenir..ben denedim oldu
Biosta usb key yok, removable ve usb cdrom var ki onlar da olmuyor.

Anakarttan ön usbyi çıkarıp arka usbleri denedim yine de olmadı maalesef hocalarım.

biosta usb desteği ile ilgili bir yer var orayı kurcalayın biraz

Sayın hocam, aynı kasalardan bizde de var. Dediğiniz gibi çoğu USB için bahsettiğiniz donma yaşanıyor. Ancak nedendir bilmem 32 GB'lik corsair'in voyager belleğimde sorun olmadan açabiliyorum, onun dışındaki sandisk, toshiba, kingston marka belleklerimde hatta samsung harici sabit diskimi taktığımda bahsettiğiniz gibi bios ekranında takılı kalıyor. Nedenini ben de anlamış değil. Açıkçası çözüm de bulabilmiş değilim.
Voyager belleğim olmadan önce DVD-ROM üzerinden, acronis ile açıp, imaj atıyordum. Biraz zahmetli olabilir ama bunu deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam, mecburen öyle yapıyorum ama malum devir usb devri olunca dvd ile uğraşmak zor geliyor

Geri