USB girişleri kırık tahtalara format atma?

Kodla Büyü

yeymir23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba okuldaki akıllı tahtalarımızın malesef bazılarının usb girişleri kırıldı bu tahtalar için ne yapabilirim nasıl format atabilirim, malesef idare yaptıramıyor bunları :(

her tahta icin bir defaya mahsus kirik usb ler garantiden yapiliyor. servisi arayip bu haktan haberiniz oldugunu soyleyerek kayit acin, gelip ucretsiz yapiyorlar.

Suicide' Alıntı:
her tahta icin bir defaya mahsus kirik usb ler garantiden yapiliyor. servisi arayip bu haktan haberiniz oldugunu soyleyerek kayit acin, gelip ucretsiz yapiyorlar.

Hocam garantideki 120 lira ücret taleb etti bizden bizde şimdilik yaptırmadık. Bir defaya mahsus durumu servise nasıl anlatabiliriz.Bu konuda kim bizi aydınlatabilir

Bir defaya mahsus olayını kaldırmışlar her şeyden para alıyorlar artık. 300 tl para verdik biz usb girişi için

Çözüm Harddisk klonlama, usb cihazı bozuk olan et dan harddisk çıkartılıp harici harddisk kutusuna takılıp, hdd klonlama programıyla ET birinden klonlama yapılması gerekli.

blgsyrci' Alıntı:
Bir defaya mahsus olayını kaldırmışlar her şeyden para alıyorlar artık. 300 tl para verdik biz usb girişi için

banada servis yok oyle bir sey dedi, 1750 lira para istediler. actim m.hizmetlerine telefon TK-2013-02-ET-REV001 nolu etkilesimli tahta teknik bulteninize gore kirik usbler garanti kapsaminda degil mi dedim, evet dediler. servisiniz 1750 lira istiyor soyleyin gelsin yapsinlar ucretsiz olarak beni muhattap etmeyin dedim ve gelip esek gibi yaptilar cok afedersiniz. o 1750 lira isteyen elemanin suratindaki ifade ise gormeye degerdi.

ben bu bultenin hala gecerli oldugunu dusunuyorum cunku benim yasadigim olayin ustunden daha 6 ay gecmedi, bir tlf kadar yakin arayip sorun lutfen.
http://kirikkale.meb.gov.tr/meb_iys_dos ... kblten.pdf

ek: kesinlikle gelen servisle muhattab olmayin, inkar ediyorlar cunku. ilk geldiklerinde bulten var dedim ben biliyorum zaten bana gosterme onu diyor hiyar. cagri merkezine ozellikle servisi uyarmalarini soyleyin, kuzu kuzu gelip yapip gidiyorlar.

http://fatihprojesi.meb.gov.tr/etkilesimli-tahta/

En altta garanti harici işlemler isimli 2 link var hangi faz tahtaya göre ise o pdf açın.
İlgili pdfte "E.T. Ürününe ait USB portlarının veya diğer girişlerin zarar görmesi" başlığının altında kırmızı yazı ile usb portlarının durumu yazıyor.
Garantiye dahil edildiği ile ilgili yazıyı göreceksiniz.

Usb konusunda servislerin kaçışı yok. Yapmam dediyse servis, @Suicide dediği gibi yapın. Servis; "İşte kuzu kuzu geldim" şarkısı eşliğinde okulunuza giriş yapacaktır.

Bize de servis garanti harici dedi malesef hay Allahım ya bıktım artık şu saçmalıklardan. çok teşekkür ederim arkadaşlar ben de dediğiniz şekilde yapayım bi şansımı deneyeyim

Geri