Usb Flash Diskinizi CD-ROM yapın, ( Usb to CD-ROM )

Kodla Büyü
@obsearchver
Genelde millet bu yöntemi yanlış kullanıp usb flash disklerine zarar veriyor sen düzeltmişsin ne ala
Bu yöntem usb flash diskleri, chip bilgilerine müdahale ederek, ultra hard format diyebileceğimiz fabrika çıkış formatına benzer şekilde formatladığı için genellikle usb leri kurtarıyor.
İsterseniz kullandığınız programı burada paylaşın ki aynı chipe sahip kullanıcılar faydalansınlar. hatta ilerde kendiniz de faydalanabilirsiniz.
Chip Genius program öneriyor zaten ama yabancı sitelerde herkes işin içinden çıkamayabilir.

@endoplazmik bi kulum
obsearchver in de bahsettiği gibi bu yöntemin amacı yalnızca usb den boot etmek değildir.
Usb den boot için yığınla yöntem var.
Bu yöntem ilgili bölümü cd dvd dosya sistemi olarak formatladığı için en güvenilir boot yöntemi bile diyebiliriz.

herkes güzel bilgiler için teşekkür etmiş .

bende teşekkür ederim..

aklımda bir soru kaldı.

tüm bunları yapıp uygulayabilen varmı?

eğer yoksa kendi mi kasmayacağım :D

meraba eski konu ama
hernekadar yukarda vürüslü felan diye kötülemiş olsamda konu çok işime yaradı elimdeki çakma kingston 4gb bozuk belleğin programını bulup 2 gb yapıp sonrada xp cd sini içine gömdüm böylece uzunca süre uğraşıp beceremediğim usb xp boot işinide hallettim teşekkürler
http://www.upan.cc/tools/mass/2010/micov_MXT8208.html
buda çakma belleğin programı

Güncel Kaspersky internet security 2013 tarama sonuçlarına göre dosyalarda kesinlikle virüs yoktur.
Bazı antivürüs programları uyarı verebiliyor.

Yine de şüphe edenler chip genius programınını kullanmak zorunda değilsiniz.
İkinci dosyanın içindeki get info.exe dosyası da sürücü harfini yazmanız durumunda chip bilgilerini gösterir.
İllaki chip genius kullanacaksanız içindeki flash genius.exe dosyasını antivirüs programınız veya siz silseniz bile program çalışır.

Selametle.

ben denedim ama olmadı. yabancı siteden fazla bişey anlamadığım için( rusça) :D
eskisi kadar da görmüyo flaşı :puhaha:

merhaba bu konu için benim flasın chipi ps2251-67 burada verilen programda bu çip numarası mevcut değil bunun için bana MPALL 3.60 yada ustu gerekli. elinde olan arkadaş varsa paylaşabilirm?

endoplazmik bi kulum' Alıntı:
hic ugrasmayin alin size tek tusla bootable flash disk programi ;)

unetbootin.sourceforge.net

programi calistirin ve alttan xp veya win7 kurulum iso dosyasini secin tmm a tiklayin herseyi program otomatik halledecek ;)

teşekkürler,ben de deneyeceğim.

Şu flash diskleri yapan adamlara çok kızıyorum. Disketlerde bile protec vardı yazmaya karşı korumalı yapabiliyorduk. Flash disklere neden böyle bişey yapmazlar da uğraştırırlar bizi böyle.

SSS6691-B3

kingston 4 gb bellek için uygun yazılımı nereden bulabiliriz?

endoplazmik bi kulum' Alıntı:
hic ugrasmayin alin size tek tusla bootable flash disk programi ;)

unetbootin.sourceforge.net

programi calistirin ve alttan xp veya win7 kurulum iso dosyasini secin tmm a tiklayin herseyi program otomatik halledecek ;)

ne zamandır karıştırıyrum böyle pratik birşey arıyordum teşekkürler..

Cd Rom sürücüsü bozuk PC'ye format atmak için kullanılabilir. Teşekkürler paylaşım için....

Re: Usb Flash Diskinizi CDROM yapın

sinaaat' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
Usb yi cdrom yapınca ne oluyor acaba? amaç ne hocam?
asıl amaç bu kısmın yazma korumalı olması dolayısı ile virüs bulaşmaması olmalı.
ISO dosyası yazma ,bootable bölüm gibi şeyler için bu kadar uğraşmaya gerek yok.

iso yu usb ye yazdırmak 5 dakika sürmüyor daha geçen hafta yazdırdım. hatta içine 5 gb yer tutan win 7 yükledim mis gibi kurulum da yapıyor.

(((Windows 7 USB/DVD Download Tool, Windows 7 işletim sisteminin ISO olarak kopyasını almanızı sağlar. USB bellek veya DVD'ye kopyalayabileceğiniz ISO dosyasıyla optik sürücüye ihtiyaç duymadan işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 7 USB/DVD Download Tool ile elde edeceğiniz ISO dosyası Windows 7 kurulum dosyalarını tek sıkıştırılmış bir versiyonu. USB belleğe veya DVD'ye kopyaladığınız ISO dosyasını kök dizininde çalıştırmanız kurulum için yeterli olacaktır. Bu dosyanın mutlaka USB veya DVD'ye aktarılması gerektiği ise unutulmamalı.)))

cdrom yapmanın dısında özellikle çin malı diskler bozulduğunda bu yöntemle yeniden yapılandırabilirsiniz yada cakma diskleri orjinal boyutlarına getirebilirsiniz

hocam benim flash için PS2251-67(PS2267) diyor.
ama listede 67 li olan yok
şimdi nasıl yapacaz.

Geri