usb disk securityi kurduktan sonra autorun.inf bulaşıyor

Kodla Büyü

yahyasoft

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar... bu hafta okulda PC leri formatladım.. fakat her şey usb disk securityi kurana kadar güzeldi.. tüm gizli klasörler görünüyo hic autorun.inf ve zararlı dosya yok.. ne zaman bir pc ye usb disk security i kursam autorun. inf önce c ye sonra d ye bulaşıyor sonra tüm dosyaları gizliyo sonra silmeye uğraş. Önceleri exe dosyalarıma bulaştı ondan oldu sandım netten ve bbnetten indirdim kurdum yine aynı... çözüm nedir sizce(kahta eml nin yaptı vbscriptli küçük programlar vbs uzantılılarda iş görmüyor bir süre sonra geri geliyor).. kendi netbookumda kurulu fakat virüs yok evdeki pc de de yok fakat okuldakilerde var...

Not: sistem olarak XP kurulu, en az 6 makinada denedim ve format atmadan önce sadece 1 tanesende autorun vardı diğerlerinde yoktu..

hocam anlatmak istediğim bu değildi.. sadece gizli dosyaları göstermiyo benim herhangi bir dosyamı gizlemiyo virüs....

tmm hocam okula gidince bunu deneyeceğim... peki bu usb disc securityi kurunca autorun.inf ve değişik isimli dosyaların c ve d ye bulşması neden oluyor...

Hocam sanırım bir nevi önlem, o virüsün bulaşmasını engellemek için o isimde bir dosyas oluşturuyordu... Bir ara USB giriş aygıtları için aşı kampanyası diye bir program vardı aynı mantığı güdüyordu sanırım odur.

Ama gizli dosyaları pasif etmesi sıkıntısı ondan olmasa gerek...

evet hocam demek istediğiniz şeyi biliyorum win 7 yüklü pc m de ve evdeki pc m de dediğiniz gibi autorun klasöru var fakat bu klasör değil. Üstelik bunun yanında saçma sapan isimli dosyalar var

usb disk security nin oluiturdugu dosya zararsız bi dosya. başka autorunlar bulaşmasın diye

işte hocam bu dediğim dosyalar sizin dediğiniz o zararsız dosyalar değil..bunlar farklı ve zararlı.. o zararsız dosyalar genellikle klasör şeklinde oluyor bunlar ise direk dosya klasör değil..

Geri