USB BELLĞİ GÖRÜYOR AMA AÇILMIYOR

Kodla Büyü

poker1223

Üye
Merhaba arkadaşlar usb belleğin içinden birşey almam lazım taktığımda flashı okuyor fakat bilgisayar bölümüne hiçbir seçenek gelmiyor aşağıda fotoğraflarda mevcut bazı arkadaşlar cmd ile format at flashına demiş atarsam sorun düzelirmi? recuva ile taratıp da bulabilirim gereken dosyaları.

Sonradan gizli dosyaları göster dedim son fotoğrafdaki gibi birşey oldu.

nOvLM0.png
Z9r7kG.png
0EPmDB.png
m2V1L0.png
76OMAY.png

Arkadaşlar sanırım sorunu buldum ama nasıl çözeceğimi bilemiyorum elimde 2 flash daha vardı bir tanesini taktım okudu 1.fotoğraftaki gibi sağ altda Mass Storage aygıtını çıkar vardı ona tıkladım daha sonra yukarıdaki flash belleğe dönüştü aygıt yöneticisinden falan cihazı kaldır-devre dışı bırak tekrar etkinleştir gibi yöntemleri denedim fakat olmadı sanırım flashı kapattım nasıl tekrar açabilirim.?

1J9vj5.png
76Og2l.png

hocam unix tabanlı bir os ile açmayı dene eğer görmezse chip reset yapman lazım çok zahmetli...veleddallin amin diyebilirsin...

hocam unix tabanlı bir os ile açmayı dene eğer görmezse chip reset yapman lazım çok zahmetli...veleddallin amin diyebilirsin...
pek anlamıyorum malesef :) unix tabanlı bir os ile açmak derken program vs söylersen bakarım ve chip reseti de açarsan yarın başka bir bilgisayarda flashları denicem olmazsa açıklar isen bu yöntemleride denerim teşekkür ederim.

pek anlamıyorum malesef :) unix tabanlı bir os ile açmak derken program vs söylersen bakarım ve chip reseti de açarsan yarın başka bir bilgisayarda flashları denicem olmazsa açıklar isen bu yöntemleride denerim teşekkür ederim.
hocam linux ve türevleri vardır usb boot ile başlayan veya cdden açılan...live işletim sistemi diye aratırsan...knoppix gibi. bunlarla açıp flashı görebiliyor musun bak..chip resete hiç girmeyeyim o çok karışık...ama http://flashboot.ru/iflash/ bu sitede flash belleğim pid ve vid değerlerine göre chip format yazılımı oluyor o şekilde kurtarabiliyorsun...dediğim gibi karışık uzun uzun yazamam.çünkü çoğu zaman flash belleğin yazılımını bulamayıp hüsranla sonuçlanıyor

Geri