Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

USB BELLĞİ GÖRÜYOR AMA AÇILMIYOR

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında poker1223 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. poker1223

poker1223 Üye

Merhaba arkadaşlar usb belleğin içinden birşey almam lazım taktığımda flashı okuyor fakat bilgisayar bölümüne hiçbir seçenek gelmiyor aşağıda fotoğraflarda mevcut bazı arkadaşlar cmd ile format at flashına demiş atarsam sorun düzelirmi? recuva ile taratıp da bulabilirim gereken dosyaları.

Sonradan gizli dosyaları göster dedim son fotoğrafdaki gibi birşey oldu.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. poker1223

poker1223 Üye

Arkadaşlar sanırım sorunu buldum ama nasıl çözeceğimi bilemiyorum elimde 2 flash daha vardı bir tanesini taktım okudu 1.fotoğraftaki gibi sağ altda Mass Storage aygıtını çıkar vardı ona tıkladım daha sonra yukarıdaki flash belleğe dönüştü aygıt yöneticisinden falan cihazı kaldır-devre dışı bırak tekrar etkinleştir gibi yöntemleri denedim fakat olmadı sanırım flashı kapattım nasıl tekrar açabilirim.?

[​IMG] [​IMG]

3. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam unix tabanlı bir os ile açmayı dene eğer görmezse chip reset yapman lazım çok zahmetli...veleddallin amin diyebilirsin...

4. poker1223

poker1223 Üye

pek anlamıyorum malesef :) unix tabanlı bir os ile açmak derken program vs söylersen bakarım ve chip reseti de açarsan yarın başka bir bilgisayarda flashları denicem olmazsa açıklar isen bu yöntemleride denerim teşekkür ederim.

5. muratti32

muratti32 Aktif Üye

Chkdsk /f g: şeklinde bu tarat bazen ise yarıyor

6. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam linux ve türevleri vardır usb boot ile başlayan veya cdden açılan...live işletim sistemi diye aratırsan...knoppix gibi. bunlarla açıp flashı görebiliyor musun bak..chip resete hiç girmeyeyim o çok karışık...ama http://flashboot.ru/iflash/ bu sitede flash belleğim pid ve vid değerlerine göre chip format yazılımı oluyor o şekilde kurtarabiliyorsun...dediğim gibi karışık uzun uzun yazamam.çünkü çoğu zaman flash belleğin yazılımını bulamayıp hüsranla sonuçlanıyor

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal