Usb bellekteki dosyaların zarar görmesi, adlarının bozulması

Kodla Büyü

gezginefe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar usb belleğimdeki bazı klasörlerin içindeki dosyaların hasar gördüğünü ve isimlerinin garip şekilde bozulduğunu fark ettim fakat hepsi değil sadece bazı klasörlerde... Ayrıca bozulmayan klasörlerde de yazma koruması var dosyaları silmeme izin vermiyor. Virüs trojan vs. olabileceğini düşündüm çeşitli antivirüs programları ile tarattım herhangi bir virüse rastlanmadı. Dosyaları onarmanın bir yolu var mı acaba ? Belleği biçimlendirmeden önce size sormak istedim bilgisi olan varsa lütfen yardım :(

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    57.4 KB · Görüntüleme: 2,311
Usb belleği biçimlendirmek istediğimde disk yazma korumalı hatası veriyor. :? Bellek Kingstone 16 gb usb 3.0 Hayır hocam denemedim ama bi deneyeyim.

Arkadaşlar usb bellek üzerinde hiçbir işlem yapamıyorum sürekli olarak disk yazma korumalı hatası veriyor hatta pardusta açtım denedim yine aynı çözümü olan var mı?

Arkadaşlar diskin yazma korumasını kaldırmak için internette gördüğüm her yöntemi denedim ama çözüm yok sorun donanımsal olabilir mi acaba ???

Bende çok denedim omadı hocam. Bu sitede biri chip setine format atın diyordu. Gerekli programlarıda vermişti. Ama benim elimdeki chip yongasına göre program yoktu ondan deneyemedim. Garantisi varsa hiç uğraşma değiştir. Bir gün uğraştım çözüm bulamadım.

Garantisi var hocam sanırım değiştirme yoluna gideceğim başka çarem kalmadı değişimde sorun çıkarmazlar inşallah

Hocam markası nedir? Benim Hi-Level marka usb de de böyle bir sorun oluşmuştu. Yedeğim olduğu için biçimlendirdim. Android tablete takmıştım ondan oldu sanırım.

Geri