usb aygıtı tanınmıyor

Kodla Büyü

ylmz

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaslar falsh dıskı takınca usb aygıtı tanınmıyor uyarısı verıyor 6 tane usb de calısmıo bu hatayı verıyor formatladım yıne duzelmedı boyle bır sorunla karsılasanınız var mı :?

hcm bir ihtimal power supply dan kaynaklanıyor olabilir.
benim flashlarda değil de yazıcıda karşıma çıkmıştı

Hocam bilgisayarın gücünü tamamen kesip bir 5-10 dakika bekle,

olmazsa aygıt yöneticiisinden butun usb aygıtlarını kaldır, tekrar kurmayı dene!

Öğretmenim kullandığınız anakart usb versiyon uyumsuzluğu olabilir.
usb 1.0 ise 2.0 aygıtlarını tanımaz.Yapmanız gereken anakart driverlerini güncellemek olabilir.

usbl driverlarında sorun olabilir. aygıt yöneticisinden evrensel veri yolu denetleyicilerine bi bakın hepsi düzgün yüklenmişmi?

Bilgisayarınızda flash bellekten başka USB den takılan yazıcı ya da kamera yazıcı gibi bir aygıt bağlı mı? Varsa o aygıtları çıkartıp sadece bellek takarak deneyin. Benzer bir sorunu idareci bilgisayarında yaşamıştım. Lazer yazıcıyı kapatınca ya da kablosunu çıkartınca belleği görüyordu. Yazıcı normalde sorunsuz çalışıyor fakat yazıcı açıkken takılan belleği görmüyordu.

bende de buna benzer bi sorun var kendi flasımı takınca tanıyor acıyor ama baska bı flas takınca acmıyor en az 50 tane flash taktım hıcbırını acmadı ama benım flashı acıyor neden olabılır

Bu sorun nasıl çözülüyor? Aynı sorun bana da geldi bugün. Ben de sürücülerde sorun vardır dedim ama tam sebebi bilmiyorum.

valla bendede onceden bi anakart vardı Via ydı sanırım ve hiç bi şekilde usb leri okumuyordu ps2 girişleride calışmıordu sadece usb olarak mouse yi goruordu mouse de cok kasıordu kullanılmıordu dogru duzgun saglam bi anakart aldım asustan bide quad core aldım aynı power supply da hiç bi sorun yok takır takır calısıor bence motherboard da sorun var

anakarttan usb ayarını 2.0 dan 1.0 a getirin
bazı anakartlarda 2.0 destekleme yok
xp ninde sp 2 yada 3 olması lazım yükleyince 2.0 yükleniyor (yada xp güncelleme yapınca)
bu defa flash bellekler çalışmıyor
bi ara kafayı yedirten bi problem oldu ama sonunda çözdüm
:D:D:D

:sleep: bazı aygıtları tanıyıp bazisini tanımıyor oluşu da ondan kaynaklanıyor olabilir 1.0 ve 2.0 durumundan

yazıcı faln bağlı değil hocam ne öndekıler nede arkadakı usb lar calısıo aynı hatayı verıo surucuer de de sorun yokkaldırdım yukledım yıne aynı sorun ben bu pc yı atıcam bole gıderse :?

tüm usb girişleri tanınmıyorsa öncelikle pc nin elektrikle olan bağlantısını tamamen kesin ve belli bir süre bekleyin. ben bu şekilde çözebildim. Benim başıma da geldi aynısı. formatlamak çare olmuyor.

ylmz' Alıntı:
yazıcı faln bağlı değil hocam ne öndekıler nede arkadakı usb lar calısıo aynı hatayı verıo surucuer de de sorun yokkaldırdım yukledım yıne aynı sorun ben bu pc yı atıcam bole gıderse :?

Okulda benim de bir türlü usb çıkışlarını çalıştıramadığım 2 tane bilgisayarım vardı. PCI yuvasına takılan usb 2.0 kart aldım ve o kartın üzerindeki usb leri sorunsuz kullanıyorum. Fiyatı 15-20 tl filan. (Pc yi atmayasın diye yazıyorum :) )

fahrican' Alıntı:
Bilgisayarınızda flash bellekten başka USB den takılan yazıcı ya da kamera yazıcı gibi bir aygıt bağlı mı? Varsa o aygıtları çıkartıp sadece bellek takarak deneyin. Benzer bir sorunu idareci bilgisayarında yaşamıştım. Lazer yazıcıyı kapatınca ya da kablosunu çıkartınca belleği görüyordu. Yazıcı normalde sorunsuz çalışıyor fakat yazıcı açıkken takılan belleği görmüyordu.
hocam aynı sorun benim de başıma geldi yazıcıyla beraber usb taktığımda usb aygıtı tanınmadı hatası veriyor fakat yazıcı yokken 2 tane usb taktığımda sorun olmuyor. bu sorunu nasıl halletiniz yardımcı olursanız sevinirim

boteci_y' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
hocam aynı sorun benim de başıma geldi yazıcıyla beraber usb taktığımda usb aygıtı tanınmadı hatası veriyor fakat yazıcı yokken 2 tane usb taktığımda sorun olmuyor. bu sorunu nasıl halletiniz yardımcı olursanız sevinirim
Sorun yazıcının USB kablosunda imiş. Sonradan başka bir kablo ile denediğimizde düzelmişti. Galiba kabloda kırık ya da kısa devre vardı .

Geri