USB aygıtı tanımıyorsorunu !!!!!!!

Kodla Büyü

mav96

Site Gezgini
arkadaslar usb girişleri bazen bazı aygıtlarda bu sorunu cıkartıyo "USB aygıtı tanımadı"
özellikle hp1020 serisi yazıcıda yapıyor nasıl cozecez ?şimdiden tsk ediyorum

1) Printer Driver silinir
2) Tüm USB aygıtlar çıkartılır
3) Driver dikkatlice doğru dürüst kurulur. (büyük ihtimalle bu aşamada bir yanlışlık oluyor)
4) USB portların 2.0'ı destekliyordur muhtemelen o yüzden sormaya gerek görmüyorum ama yine de bakabilirsin. USB 2.0 portlar USB 1.1 destekleyen aygıtları tanır ve çalıştırır ama port 1.1 aygıt 2.0 ise sorun çıkar.
5) Denetim masası - sistem - aygıt yöneticisi sekmelerinden aygıtın düzgün kurulduğu onaylanır
6) restart atılır

arkadaslar bilen yokmu ? sizinde basınıza gelmiştir muhtemelen nasıl çözdünüz :!:

ba2khan' Alıntı:
1) Printer Driver silinir
2) Tüm USB aygıtlar çıkartılır
3) Driver dikkatlice doğru dürüst kurulur. (büyük ihtimalle bu aşamada bir yanlışlık oluyor)
4) USB portların 2.0'ı destekliyordur muhtemelen o yüzden sormaya gerek görmüyorum ama yine de bakabilirsin. USB 2.0 portlar USB 1.1 destekleyen aygıtları tanır ve çalıştırır ama port 1.1 aygıt 2.0 ise sorun çıkar.
5) Denetim masası - sistem - aygıt yöneticisi sekmelerinden aygıtın düzgün kurulduğu onaylanır
6) restart atılır
sayın hocam cok tsk ederim oncelikle bunların hepsini yaptım inanın bazen çalısıyo bazen bu sorunu veriyo elk gittiğinde bozuluy mesela arastırdım bi sonuc yok!

Anakartın usb portlarında sorun var demekki.Sana tafsiyem eğer değiştirmeyeceksen anakartı,comport'a takılıp usb çeviriciler var onları kullanabilirsin

biryerlerden usb2 kablosu bul. yazıcıyı öyle dene. Yeni kasalarda hp yazıcılar sorun olabiliyor. Özellikler usb1 kablon varsa. Ben denedim işe yaradı...

ben de aynı sorun ile karşılaşmıştım. yazıcı kablosunu değiştirdim ve sorun çözüldü. hocam bazen 0 da olsa kablolarda problem çıkabiliyor.

hocam birde bunu de
1-yazıcının üzerine gel sağ tuş özellikler
2-bağlantı noktalarınından uygun USB seç
muhtemelen LPT1 bağlı gözüküyordur.

Geri