Unvan degisikligi sinavi?

Kodla Büyü
Arkadaş alttaki excel belgesini atmıştı toplamda 98 kadro olduğuna dair, bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 4_6051136374877195559 (1).rar
    8.7 KB · Görüntüleme: 332
98 kadro bilgisayar mühendisliği için mi elektrik Elektronik Mühendisliği için durum nedir acaba

mühendisliğe geçen oldu mu bizim bölümden. İzlenimleri ve memnuniyet durumları nedir?

mühendisliğe geçen oldu mu bizim işimiz olacak. İzlenimleri ve memnuniyetleri nedir?
evet benim de merak ettiğim bir konu. il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine mühendis olarak geçiş yapan arkadaşlar varsa neler yaptıklarını anlatabilirler mi? bir de ne kadar maaş alıyorlar? ekstra bir gelirleri var mı?

sanırım öğrenci sorunları (veya sorunlu öğrenciler de dyebiliriz )çoğu kişiyi daha çok kişiden daha az kişinin olduğu alanlara sevkediyor.
düşününce haksız da değiller.
süreç konusunda aydınlatacak birileri olursa seviniriz

Hocam bizim bir arkadaş Bilgisayar Mühendisliği'ne geçti unvan değişikliği sınavı ile. Kendisini İl MEM' e aldılar. Tekniker bir arkadaşla birlikte akıllı tahta takıp, söküyorlar. Bazı zamanlarda da okulların elektrik işlerine bakıyorlar. En son deprem nedeniyle, deprem bölgesine hasar tespit ve onarım için görevlendirdiler.

Yaptığınız iş çalıştığınız ile göre çok değişkenlik gösteriyor. Hangi birime verilirseniz orada çalışıyorsunuz. Ama genelde Mebbis ve Dys yöneticisi olarak çalışırsınız.

Ücret konusuna gelince son yıllarda diğer bir çok çalışana yapılan iyileştirmeler mühendis kadrosuna yapılmadığı için biraz geride kaldı. Örneğin geçen sene aynı derecedeki öğretmen maaşı+full ekders ile aynı seviyedeyken şimdi öğretmenler uzman/baş tazminatı kadar öne geçti. Şahsi fikrim önümüzdeki süreçte maaşta iyileştirme yapılacağı yönünde.

Benim merak ettiğim husus bir BÖTE mezunu sonradan Bilg. mühendisliği okuyup bitirirse teknik öğretmen kadrosuna doğrudan dilekçe vererek geçebilir mi? Unvan yine öğretmen olduğu için ek bir sınava vs gerek olmaz sanırım.

Benim merak ettiğim husus bir BÖTE mezunu sonradan Bilg. mühendisliği okuyup bitirirse teknik öğretmen kadrosuna doğrudan dilekçe vererek geçebilir mi? Unvan yine öğretmen olduğu için ek bir sınava vs gerek olmaz sanırım.
Öyle ayrı bir kadro yok ki hocam. TTKB çizelgesine göre ayrım gerçekleşiyor. Herhangi bir branş farklılığı v.s. yok. Dolayısıyla bittiği gün diplomanın işlenmesi için verdiğiniz dilekçe işi çözer. Tayin dönemlerinde ise biraz kavga edip anlamamakta diretenlere de aynı branşa geçmek için branş değiştiremeyeceğinizi anlatırsınız olur biter.

• Beğen
Tepkiler: omd
Yazılanlara göre devlette mühendislerin yaptığı iş çoğunlukla teknik destek tarafında kalıyor.
Maaş olarak 2 bin kadar fazla alıyorlar ama ek ders yok . (Ek ödeme var mı onu bilmiyorum)
Tatil senede 30 gün, öğretmenlikte 75 gün+

Belki daha az yorucudur, farklı avantajları olabilir ama mühendislik çok mantıklı görünmedi benim açımdan.

hocam ben dediğiniz durumdayım, terk fark şuan meslek liselerine tayin isteyebiliyorum. Yani teknik öğretmen olabilirsiniz meslek lisesine geçerseniz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri