Üniversitede Uzman Kadrosu?

Kodla Büyü

mustiege

Site Gezgini
Arkadaşlar Üniversitede Uzman kadrosu hakkında bilgisi olan var mı?

Özlük Hakları, Maaşı vb.

Tabi şu andaki Mebdeki durumumuzuda göz ölüne alırsak önerilir mi?

Böte mi TEF mi mezunusunuz. Uzman kadrosu rektörlüğe bağlı olur ve derse girme dolayısı ile ek ders alma durumu yoktur. Döner sermaye olursa oradan pay alırsınız. 1700 gibi maaşları var ama derece kademeye eş çocuk vb duruma göre değişir.

Üniversitede aşağıda kadrolaş eş kadrolardır.
- Öğretim Görevlisi
- Uzman
- Araştırma Görevlisi
- Öğretim Planlamacısı
- Okutman
- Çevirici
Bir yıllık sözleşme yapılır.
Okutman-Öğretim Görevlisinin ek dersi vardır.
Şu anki bekar ve net maaş : 1900 civarı
Dokuz Eylül Bilgi İşlemdeki arkadaştan aldım maaş bilgisini

@zeybek_20 Hocam uzmanın derse girip ek ders alma imkanı var mı öğretim görevlisi gibi.

Öğretim Planlamacısı ne yapar hep merak etmişimdir :D Hiç görmedim bu ünvanda çalışan birini. Var mı bilen?

Cemal TANER' Alıntı:
@zeybek_20 Hocam uzmanın derse girip ek ders alma imkanı var mı öğretim görevlisi gibi.

Benim bir arkadaşımın eşi üniversitede uzmanlık yapıyor. Bildiğim kadarıyla derse girmiyorlar. Hatta halk eğitimde bilgisayar kursu veriyordu bir dönem. Daha sonra döner sermaye payıyla ilgili bir durum oluştuğu için zarara girmemek adına halk eğitim kursunu da bırakmıştı.

Ya şimdi habire burda gel uzman alalım diyorlar da bana ben de maddi olarak zarardayım diye istemiyorum. Ama öğretim görevliliği kafa kafaya geliyor belki onu düşünebilirim.

Cemal TANER' Alıntı:
Ya şimdi habire burda gel uzman alalım diyorlar da bana ben de maddi olarak zarardayım diye istemiyorum. Ama öğretim görevliliği kafa kafaya geliyor belki onu düşünebilirim.

öğretim görevliliği iyidir hocam tabii. Gece dersleri verirler saati 20 lira civarıydı sanırım :D Yalnız yüksek lisansınız yoksa sadece MYO'larda derse girebilirsiniz. Yüksek lisans yapınca fakültelerde de derse girebilirsiniz. Okumanın yaşı olmaz, doktoraya kadar gider hani. :)

Öyle Ömer Hocam zaten şu an MYOdan teklif var :) 50 yaşına kadar Doktora yapar fakülteye geçeriz. Her ne kadar üniversitelerde MEB e bağlı olsa da bu bakanlıkta işler karışık en kısa zamanda öğretmenlikten tüymek lazım :)

Cemal TANER' Alıntı:
Öyle Ömer Hocam zaten şu an MYOdan teklif var :) 50 yaşına kadar Doktora yapar fakülteye geçeriz. Her ne kadar üniversitelerde MEB e bağlı olsa da bu bakanlıkta işler karışık en kısa zamanda öğretmenlikten tüymek lazım :)
Şu askerlilk bi bitsin benim de ondan sonra ben de birşeyler düşünüyorum bakalım :D

Hocalarım dersteydim,şimdi cevap verebiliyorum.
Bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Sadece Bilgi-İşlem de mi görev yapılıyor ve ne gibi iş yükümlülüklerimiz var?

mustiege' Alıntı:
Hocalarım dersteydim,şimdi cevap verebiliyorum.
Bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.
Sadece Bilgi-İşlem de mi görev yapılıyor ve ne gibi iş yükümlülüklerimiz var?
benim tanıdığım kişi rektörlüğe bağlı üniversitenin formatörü gibi çalışıyor :D bilgisayarların bakımı, tamiri vb işler yapıyor. Tamamen donanım üzerine çalışıyor.

Anladım Hocam, yine formatörlüğe devam yani :)

Cemal Hocam buarada BÖTE mezunuyum.

Ders olayı yoksa maaş yönünden dezavantajlı gibi duruyor.

Benim eşim eskiden üniversitenin bilgi işleminde çalışıyordu ilkönce akademik kadrodan proje asistanı olarak başlamıştı sonra idari kadroya çektiler uzman olarak normal araştırma görevlisinden farklı olarak proje yaptıkları için proje primi alıyorlardı oda bizim ekdersin 2 katı gibi bir meblağ ediyordu ozaman için(4-5 sene önce) uzman oluncada o prim devam etti. O dönem pek çok böteli alındı eşim benimde oraya geçmem için çok teşvik etmişti ama ozaman evli değildik onun için ben pek oralı olmamıştım şimdi çocuk olunca tek hedefim oraya geçmek oldu ingilizce kursunua gidiyorum şuan sınavı geçebilirsem ilk kadro açıldığında başvurucam çünkü çok fazla avantajı var üniversitenin her imkanından komik ücretlere faydalanıyrsun kreşi, okulu, spor tesisleri vs.. çocuk olunca bunlar artık önem kazanıyor..

Anladım Hocam, benimde ingilizce ve ales puanlarım hazır, şu anki durumumuzda ortada olunca düşünüyorum ama maaş olayı düşündürüyor beni, ama dediğiniz gibi primi varsa güzel.

her üniversitede varmıdır varsada ne kadardır prim bilmiyorum, benim bahsettiğim ünv. ankaranın en zengin ve en büyük devlet üniversitesi

omd' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

öğretim görevliliği iyidir hocam tabii. Gece dersleri verirler saati 20 lira civarıydı sanırım :D Yalnız yüksek lisansınız yoksa sadece MYO'larda derse girebilirsiniz. Yüksek lisans yapınca fakültelerde de derse girebilirsiniz. Okumanın yaşı olmaz, doktoraya kadar gider hani. :)

Mezun olduktan 1 sene sonra idi.Yüksek lisansa başvuralım branşımızda kendimizi biraz daha geliştirelim dedik.Başvurumuzu yaptık.Evraklarımızı hazırladık.Diğer adaylarla birlikte kapının önünde beklemeye başladık.Güya mülakat olacakmış.Neyse uzatmayayım.Sıra geldi girdik içeriye.Çok da sıcak denemeyecek bir karşılanmadan ve birkaç sorudan sonra yanımda getirmiş olduğum o güne kadar hazırlamış olduğum projelere dair CD, ekran çıktısı ve özetlerin yer aldığı porfolyo dosyasını ilgiliye uzattım.Önce bu da nerden çıktı der gibi baktı.Sonra biraz göz gezdirdi.Ve hala kulaklarımda çınlayan o cümleyi kurdu "BİZ BÖYLE BİRŞEY İSTEMEDİK Kİ".

O gün bu gündür üniversitenin sadece yanında geçiyorum.Bu zihniyette şahıslarla üst öğrenim yapacağıma hiç yapmam...

biltek99' Alıntı:
omd' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

Mezun olduktan 1 sene sonra idi.Yüksek lisansa başvuralım branşımızda kendimizi biraz daha geliştirelim dedik.Başvurumuzu yaptık.Evraklarımızı hazırladık.Diğer adaylarla birlikte kapının önünde beklemeye başladık.Güya mülakat olacakmış.Neyse uzatmayayım.Sıra geldi girdik içeriye.Çok da sıcak denemeyecek bir karşılanmadan ve birkaç sorudan sonra yanımda getirmiş olduğum o güne kadar hazırlamış olduğum projelere dair CD, ekran çıktısı ve özetlerin yer aldığı porfolyo dosyasını ilgiliye uzattım.Önce bu da nerden çıktı der gibi baktı.Sonra biraz göz gezdirdi.Ve hala kulaklarımda çınlayan o cümleyi kurdu "BİZ BÖYLE BİRŞEY İSTEMEDİK Kİ".

O gün bu gündür üniversitenin sadece yanında geçiyorum.Bu zihniyette şahıslarla üst öğrenim yapacağıma hiç yapmam...
Her yerde böyle değil ya hocam :) Üniversitede de işini kötü yapanlar mevcut ne yazık ki...

Myo ya geçmek için ne gibi şartlar var bilen var mı acaba? Nereye başvurmak lazım?

Hocam MYO lar için Ales puanı yetiyor, yabancı dil aranmıyor ve lisans mezunu olmak yeterli, kadro ilanlarını Yökün sayfasında Akademik Kadro ilanları bölümünden sürekli takip etmeniz gerekir.

Hiç öğretmenlikten->uzmanlığa geçmiş olan var mı?

Gündelik olarak uğraştığınız şeyler nelerdir?
Nasıl Çalışıyorsunuz?
MEB'e geri dönme şartları nelerdir?[/b] Bilgi verecek olan var mı?

forumdas' Alıntı:
Hiç öğretmenlikten->uzmanlığa geçmiş olan var mı?

Gündelik olarak uğraştığınız şeyler nelerdir?
Nasıl Çalışıyorsunuz?
MEB'e geri dönme şartları nelerdir?[/b] Bilgi verecek olan var mı?

uzmanlıktan meb e geri dönüş şartlarında yardımcı olabilecek biri bar mı? haklarımız nedir?

Geri