Ders dışı görev verilmesi

Kodla Büyü

gumuss

Üye
Merhabalar hocalarım,
Ortaokulda görevliyim. Okul idaresi tarafından bu sene eğitim yılı boyunca(ekim-haziran) her hafta düzenli olarak(ders saatimin dışında), öğrencileri ilimizde belediyeye ait teknoloji atölyesine götürmem istendi. Öğrencileri götüreceğim vakit, okul saatleri içinde ancak benim boş vaktimin olduğu bir zaman diliminde. Ancak bu bir-iki hafta değil. Sene boyunca ve düzenli olarak her hafta yapılacak bir etkinlik. Gideceğimiz yerde eğitimi gerçekleştirecek kişiler, atölyede görevli öğretmenler olacak. Ben sadece öğrencilerin başında okulumuzdan görevli öğretmen olarak bulunacağım. Yinede düzenli olacak bu etkinlik için bir ekders yada egzersiz yazılması gerekmiyor mu acaba?

Bizim okulumuzda benzer bir proje yapılmıştı beden eğitimi öğretmenleri her gün 9. Sınıfları gençlik sporun tesislerine götürüp her alanın uzmanı antrenör tarafından ders görüyorlardı. Üstelik çocuklar minibüs parasını da kendileri veriyorlardı. Ama öğretmenlerimiz bunu kendileri proje haline getirmişlerdi.

Merhabalar hocalarım,
Ortaokulda görevliyim. Okul idaresi tarafından bu sene eğitim yılı boyunca(ekim-haziran) her hafta düzenli olarak(ders saatimin dışında), öğrencileri ilimizde belediyeye ait teknoloji atölyesine götürmem istendi. Öğrencileri götüreceğim vakit, okul saatleri içinde ancak benim boş vaktimin olduğu bir zaman diliminde. Ancak bu bir-iki hafta değil. Sene boyunca ve düzenli olarak her hafta yapılacak bir etkinlik. Gideceğimiz yerde eğitimi gerçekleştirecek kişiler, atölyede görevli öğretmenler olacak. Ben sadece öğrencilerin başında okulumuzdan görevli öğretmen olarak bulunacağım. Yinede düzenli olacak bu etkinlik için bir ekders yada egzersiz yazılması gerekmiyor mu acaba?

Hocam angarya görev bu. İsteseler de ek ders ödeyemezler. İlla yapacaksın derlerse de yapmayın. Soruşturma vb. açma durumu olursa da ilinizin ilçenizin sendika sorumlusuyla görüşün. Ordan yardımcı olmazlarsa da şu linkteki sayfa size yardımcı olur;

O risk alınır mı? Yolda çocuğun biri ecelinden ölse bile sorumlusu siz olursunuz. Hiç bir öğrenciyi resmi yazısız izinsiz okul dışına çıkaramazsınız. Okul idaresi kendi götürsün. Ezdirmeyin kendinizi ah bana denk gelmezki şöyle istekler titretirim müdürü.

Hocam anladığım kadarıyla hiçbir ücret almadan boş zamanınızda sene boyu bunu yapacaksınız öyle mi? Bir tek sizin mi boş zamanınız var başka öğretmenin yok mu? Sırayla gönderse neyse de hep siz neden, nerden baksan mantıksız geliyor.

Öğrenci okul dışında bir yere gidiyor ise bu sosyal bir etkinliğe girer. Sosyal etkinlik yönetmeliği ne ise o uygulanır ki bu durumda her hafta için izin alınması gerekir hem öğrenci hem öğretmen için. Yanılıyormuyum?

hocam sert bir şekilde karşı çıkın bütün öğretmenler sırayla götürecek deyin ben enayimiyim deyin. ayrıca resmi makam onayı olmadan asla bu öğrencilerle okul dışında hiç bir yere gitmem deyin (sırayla kabul edilse bile)

Evet, hocamın dediği gibi yapın. Sosyal etkinlik gezi onaylarını idareniz eksiksiz yapsın. Kaza vs olması durumunda öğretmenlik hayatınız çok zor duruma girer. Ek ders falan önemli değil. Kesinlikle kabul etmeyin.

Bazı arkadaşlar btr falan demiş btr ile hiç alakası yok zaten, hatta btr iken zaten yapamazsınız.
hocam sert bir şekilde karşı çıkın bütün öğretmenler sırayla götürecek deyin ben enayimiyim deyin. ayrıca resmi makam onayı olmadan asla bu öğrencilerle okul dışında hiç bir yere gitmem deyin (sırayla kabul edilse bile)

Son düzenleme:
Evet, hocamın dediği gibi yapın. Sosyal etkinlik gezi onaylarını idareniz eksiksiz yapsın. Kaza vs olması durumunda öğretmenlik hayatınız çok zor duruma girer. Ek ders falan önemli değil. Kesinlikle kabul etmeyin.

Bazı arkadaşlar btr falan demiş btr ile hiç alakası yok zaten, hatta btr iken zaten yapamazsınız.
Değerli hocalarim,
Yorumlarinizi okuyorum. Bu etkinlik belediyenin teknoloji akademisine ait ve ilce milli egitiminde ortak oldugu bir proje sanirim. Yarin okul idaresi ile gorusecegim.resmi yazi vs oldugu soyleyecektir eminim. Cunku veli izin belgesi istendi öğrencilerden. Yinede yarin tekrar gorusegim bu durumu...

Değerli hocalarim,
Yorumlarinizi okuyorum. Bu etkinlik belediyenin teknoloji akademisine ait ve ilce milli egitiminde ortak oldugu bir proje sanirim. Yarin okul idaresi ile gorusecegim.resmi yazi vs oldugu soyleyecektir eminim. Cunku veli izin belgesi istendi öğrencilerden. Yinede yarin tekrar gorusegim bu durumu...
izinler belgeler tamsa bütün öğrenmenler sırayla gitmek üzere bende sıram gelince giderim diyin. aksi takdirde bir sefer giderim diğerleri beni ilgilendirmez deyin.

Aslinda cok basit yapacaginiz sey. Hayir diyeceksiniz. Dmk da amirin mahiyetindekilere esit ve hakkaniyetli olmasi diye bir madde var.

Aslinda cok basit yapacaginiz sey. Hayir diyeceksiniz. Dmk da amirin mahiyetindekilere esit ve hakkaniyetli olmasi diye bir madde var.
"esit ve hakkaniyetli" bu müdüre olan maddi ,manevi ,... , yakın olma derecesine göre değişiyor kimi yerlerde...

Geri