ulaştırma bakanlığın gönderdiği exper bilgisayarlar hdd çalı

Kodla Büyü

ercool

Aktif Üye
ulaştırma bakanlığın gönderdiği exper bilgisayarlar hdd çalışıyor ama açılış sesi gelmiyor ve hiç görüntü gelmiyor. Elimde yaklaşık 10 kadar böyle bilgisayar var. çözümü olan var mı?

Hocam o bilgisayarların OB ekran kartlarıyla ilgili sıkıntı yaşayan çok oldu. Harici bi kartınız varsa takıp bi öyle deneyin

Bizim BT sınıfında aynı bilgisayarlar bulunuyor. Elektrik kesinti ve tekrar gelmesinde powersupplly ler yandı. orjınal power belki 1-2 tanesinde kalmıştır. Ekrana görüntü gelmemesi problemi kronik arada yapıyolar. OB ekran kartlarındaki sorundan kaynaklı olması da muhtemel. Fakat bizim bilgisayarlarda tüm parçaları söküp 1-2 saat sonra toplayıp çalıştırdığım pclerin sayısı hiç de az değil. Sorun çözümünde frekans değişikliği işe yarayabilir.

Aynu sıkıntılar bizde de var geçen yıl çalışan bilgisayarlar bu sene çalışmadı güç kaynağıo aldıklarımda oldu hallettik ama tek tek dökülüyorlar
Başka neden ne olabilir güç kaynağı dışında

Hocam eğer eliniz yatkınsa güç kaynağı problemlerinde genellikle cam sigorta yanar. 1lira bile değil eskisini çıkartıp yenisini takarsanız sorun hallolur. Güç kaynağı değiştirmeye gerek yok.

hocam anakart üzerindeki transistörler şişiyo onların sökülüp değiştirilmesi gerekiyo kesin çözüm diyebilirim başka sıkıntısı yoksa bilgisayarların

Aynı sorun bizde de var. Yakında powerı değişmeyen makina kalmayacak. Sorun power değilse anakart üzerindeki kondansatörlerdir.

ÜzerindeKi 3 adet kondansator şişiyor onları değiştiriyorum görüntü hemen geliyor. Kondansatorlerin şişmesini sebebi powerlarının düşük olması kondansatorleri değiştirdik ten sonra power i yükseltin yoksa yine şişer

Exper'i kalitesini konuşturduğu bir kasa. 3 tane bozuk yatıyor bende de. Birinde fan kesik kesik çalışıyor görüntü yok. Diğerinde fan çalışıyor yine görüntü yok, üçüncüde hiç tepki yok. Başka güç kaynakları taktım nafile. Kondansatörlerde sıkıntı var sanırım. Tam bela bir kasa maalesef. Evde 2002'den kalma Gigabyte anakartlı bilgisayarım var hala çalışıyor.

hocam kondansatörler şişmiş %100 diyebilirim çünkü benimde başıma geldi ve hepsinin kondansatörlerini değiştirdim. Çalışıyorlar RAM tarafındaki kondansatörlere bakın göreceksiniz.

Geri