Kodla Büyü
Kelebek Sistemi için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyorum. Hangi özellik veya özellikleri programda görmek/kullanmak istersiniz?

1. Öğrenci fotoğrafı özelliği

E-okul'dan toplu olarak fotoğrafları çekme veya kayıtlı bir klasörden toplu olarak programa aktarılıp öğretmen listelerinde kullanılması. Yazılı kağıdına basılmasını tercih eder misiniz? Öğrenci sınav giriş belgesi basılıp orada olmasını ister misiniz? Kullanıcı dostu olması için sadece tek bir tıkla tüm fotoğrafları yükleyebileceğimiz bir sistem olacaktır.

2. Sınav Gözetmenlerinin Ders Programından Otomatik alınması

Bilsa'dan (veya hangisini kullanıyorsanız) öğretmen ders programlarının excel formatında alınıp tek tıklama ile yüklenmesi. Böylece sınav saatleri için gözetmen kimdi vs gibi bir iş yükü ortadan kalkacaktır.

3. Sınav kağıdına öğrenci bilgisini yazma

Bu istek
    Yazılı kağıdı basma özelliği varmı dır?
    üstteki mesajda geldi. Bunun detaylarını yazabilirseniz daha verimli bir sonuç ortaya çıkacaktır. Eski yöntemlerden daha kullanışlı ve kolay bir tasarım var zihnimde fakat kullanan arkadaşların fikirlerine daha çok ihtiyacım var çünkü bu güncelleme için yazdığım hiçbir özelliği okulumuzda kullanmaya ihtiyaç duymadık. O nedenle kullananların fikri, tecrübesi çok önemli.
Son güncelleme için planlanan 3 özellik bunlar. Bunlar hakkında veya bunların dışında varsa öneriniz bu konu altına veya bilgi@kelebeksistemi.com adresine yazarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.​

Bir de farklı platformlar için de kodlanabilir mi bu program acaba ? Mesela Mac OS X veya linux için.
Programın kodları ve veritabanı platform bağımsız yazıldı bu nedenle hedef platforma göre derleyebilirim. Lakin her platforma özel bazı özel uyumluluk sorunları çıkabiliyor. Bunların hem kodlanması hem test aşaması ciddi bir iş yükü. Bunun yerine daha makul bir çözüm yolu olarak online kelebek sistemi tasarlıyorum inşallah. O bu sorunu çözecektir. Geri bildirim için teşekkür ederim.

Programı USB üzerinde bir dizine kurup taşıyabilirsiniz. Alternatif olarak program sabit olsa da üretttiği çıktıyı pdf olarak kaydedebiliyorsunuz. Oturma düzenlerini pdf olarak kaydedip istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Maşallah hocam, ellerinize sağlık. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Merhabalar hocam, kelebek sistemi programında gördüğüm eksiklik şu:
Örneğin 9,10,11 tarih sınavı yapılacak. Baştaki salonlara eşit sayıda 9,10,11 dağıtıyor ancak 9,10,11 lerin sayıları farklı olduğu için son salonlara sadece 11 ler kaldı.
Mesela
9 lar 10
10 lar 20
11 ler 35kişi olsun.
1 salona 5,5,5 (9,10 ve 11)
2.salona 5,5,5(9,10 ve 11)
3.salona 7,8(10 ve 11)
4.salona 3,17(10 ve 11)
dağıtıyor.

Şöyle yapılabilse

1 salona 2,5,7 (9,10 ve 11)
2.salona 3,5,8(9,10 ve 11)
3.salona 2,5,7(9,10 ve 11)
4.salona 3,5,8(9,10 ve 11)

• Beğen
Tepkiler: omd
Bugün kullandım, tebrikler güzel bir yazılım olmuş. Piyasadaki ücretli yazılımları aratmıyor. Bir ara detaylı olarak önerilerimi yazacağım.

Hocam emeğinize sağlık. Programı denedim gayet güzel sorunsuz çalıştı. Öğrencilerin hangi sınıfta sınava gireceğine dair şube listeleri de çıktı alınabilse çok daha güzel olur.

kullandım, tebrikler güzel bir yazılım olmuş.Sona kalan sınıflarda dağıtımda aynı sınıftan öğrencileri az da olsa yan yana oturtuyor ama her hâlükârda ücretsiz bir program için mükemmel ve kullanımı çok çok kolay. teşekkür ederim

Merhabalar hocam, kelebek sistemi programında gördüğüm eksiklik şu:
Örneğin 9,10,11 tarih sınavı yapılacak. Baştaki salonlara eşit sayıda 9,10,11 dağıtıyor ancak 9,10,11 lerin sayıları farklı olduğu için son salonlara sadece 11 ler kaldı.
Mesela
9 lar 10
10 lar 20
11 ler 35kişi olsun.
1 salona 5,5,5 (9,10 ve 11)
2.salona 5,5,5(9,10 ve 11)
3.salona 7,8(10 ve 11)
4.salona 3,17(10 ve 11)
dağıtıyor.

Şöyle yapılabilse

1 salona 2,5,7 (9,10 ve 11)
2.salona 3,5,8(9,10 ve 11)
3.salona 2,5,7(9,10 ve 11)
4.salona 3,5,8(9,10 ve 11)
bu sorun benim de başıma geldi. Özellikle 12. sınıf öğrencileri daha kalabalık son sınıf komple 12ler karması oluyor. Manuel sabit sınıf atamasını bile görmezden geliyor gibi dağıtım formülü. Sorunun çözümü noktasında yukarıdaki öneriye katılıyorum.

Teşekkürler hocam emeğinize sağlık..bizde de 9-11 ve 12ler 5 şube 10lar 6 şube. yani 1 sınıf dışarda kalıyor ordaki öğrencileri manuel dağıtmaya çalışınca çok zorlanıyoruz programınızı yarın kullanacağız programı daha önce kullanmadım umarım sorunsuz sınıfları eşit bir şekilde dağıtırız..

Öncelikle emeğinize sağlık, yalın ve kullanışlı bir arayüz olmuş.
Eleştiri olarak aynı kademeden farklı şubeler farklı sınavlar olabiliyor (örneğin 10A Seçmeli Temel Matematik, 10B Seçmeli Fen Bilimleri ve Tarih Uygulamaları, 10C Seçmeli Peygamberin Hayatı vs.) ortak bir sınavda.
Sınıf oturma düzeninde sayfanın alt kısmında öğrenci sayıları kademe kademe değilde sınıf sınıf belirtilebilse çok çok daha kullanışlı olcaktır.
Tekrardan teşekkürler.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık hızlı bir program. Sınıflara öğrenci atadıktan sonra atanan sınıftaki öğrenciler için imza sürgüsü de verilse çok iyi olacaktır. Örneğin 9A sınıfında sınava giren öğrencilerin imza sürgüsü olsa güzel olurdu. (Her sınıf için imza sürgüsü )

Harika program emeğine sağlık bir sürü okulu boşu boşuna para ödeme derdinden kurtardın.

Su anda bu programı deneyen var mı.
Toplu öğrenci yükle dün çalışıyordu bugün çalışmıyor nedeni ne olabilir acaba...

Öncelikle emeğinize sağlık, yalın ve kullanışlı bir arayüz olmuş.
Eleştiri olarak aynı kademeden farklı şubeler farklı sınavlar olabiliyor (örneğin 10A Seçmeli Temel Matematik, 10B Seçmeli Fen Bilimleri ve Tarih Uygulamaları, 10C Seçmeli Peygamberin Hayatı vs.) ortak bir sınavda.
Sınıf oturma düzeninde sayfanın alt kısmında öğrenci sayıları kademe kademe değilde sınıf sınıf belirtilebilse çok çok daha kullanışlı olcaktır.
Tekrardan teşekkürler.
Tekrardan elinize sağlık hocam, burada hocamın belirttiği olayı da ekleyebilirseniz mükemmel olur

Bugün test ettim çok güzel çalışıyor, tebrik ederim. Eğitim camiasına böyle bir program kazandırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

hocam program çok güzel olmuş. Allah razı olsun. Okulumda 10. sınıf şubesi daha fazla olduğu için bir tane sınıf sadece 10. sınıflardan oluşuyor. Nacizane öğrenciler tüm sınıflara aynı sayıda dağılsa daha iyi olabilir sanki. örneğin 120 tane 9. sınıf öğrencisi, 12 şubeye onar onar dağılsa.

Birkaç hocamızın da belirttiği gibi sona kalan sınıflarda aynı sınıf seviyesi bir arada oluyor. Bu sıkıntı var sadece. Tüm sınıfları sona kalacak şekilde ayarlayıp dağıtabilmesi yeterli olacaktır. Onun haricinde el emeği göz nuru bir program olmuş.

Ben iki yıldır bu programı kullanıyorum hiç sıkıntı vermedi. Teşekkür ederim hocam bunu yamak istedim. Tek sıkıntım var bizde 10. sınıflar çok olduğu için eşit dağıtımından dolayı dağıtımında son sınıflara sadece 10 kaldığı için 2 sınıf komple 10. sınıf oluyor. Bu sıkıntıyı giderirseniz çok güzel olur.

Geri