ücretsiz izin

Kodla Büyü

stak

Site Gezgini
arkadaşlar aranızda atanama durumunda ücretsiz izne ayrılmayı düşünen var mı? bir aylık evliyim. eşim memlekette çalışıyor özel bir bankada. evimizi açtık düğünümüzü yaptık ben istanbuldan herşeyi topladım geldim. eş durumunda da sıkıntı çıkarmazlar artık diye ama durum ortada. benim geri dönmemmin maddi manevi bir anlamı yok. ancak izinle ilgili de aslında sıcak bakmıyorum ama yapacak birşey bırakmadılar istemeye istenmeye onların istediğini yapacağım. ama izinle ilgili bir açıklma yok ne zaman yapılacağı ne olacağı. siz ne dişiniyorsunuz

hocam bende 2 yıl önce eşime ücretsiz izin almıştım.ikimizde tayin istemiştik benim çıkmıştı eşimin çıkmamıştı. bir dilekçeyle okula başvurduk işlem tamam. zamanı yoktu biz seminer dönemini rapor aldık sonrada ücretsiz izne ayrıldık.
şimdi ki uygulama nasıldır bilmiyorum ama değişeceğini sanmıyorum.

Acaba istediğimiz süre kadar izin alabilir miyiz?Mesela 1.dönemin ilk 3 ayında ücretsiz izin alabiliyor muyuz?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen bizi aydınlatsınlar.

bu sene atanamdığımız için bi izin verecekler ya onun için zman var mıdır acaba.
ben de seminer döneminden başlayıp alabildiğim kadar heyet raporu alıp kalanını izne çevirmeyi düşünüyorum. rapor biter bitmez normal ücretsiz izin alabiliyorum yani.
teşekkürler. arkadaşlar neleriş konuşur olduk inanamıyorum

bende bir süre heyet raporu alıp sonra ücretsiz izin almayı düşünüyorum çünkü yeni bebeğim oldu ve özür grubu atamada tayin çıkmama durumu var.
ücretsiz izini istediğimiz süreyle (örneğin 2 ay gibi) alabiliyor muyuz acaba?

6 ay süre kadar ücretsiz izin alabilirsiniz.. diye biliyorum..

siz ya da eşiniz doğum yaptıysa 2 yıla kadar (anne ya da baba) ücretsiz izin alabilirsiniz.

doğum iznini bilmiyorum ancak 5 yılı dolduran öğretmenlerin 1 seneye kadar ücretsiz izne çıkma imkanları var. işte bunu parçalayarak alınır mı nasıl alınır bilmiyorum. ben de onu öğrenmeye çalışıyorum.
şunu da düşünüyorum pek olacağını sanmam ama hani 1 senelilk izin alırım olur ya :) ara bi atama olur o zaman hak vermezler falan.

memuriyet boyunca mazeretsiz toplamda 24 ay ücretsiz izin hakkı var, bunu da 2 parça şeklinde kullanabiliyorsun diye biliyorum ama 5 yıllık öğretmen olman lazım mazeretsiz izin için.mazerete de evli olmak giriyor mu bilmiyorum, eski düzenlemeye göre olmuyordu. bu sene ne oldu henüz bilgim yok.

eğer doğum olursa 5 yıl şartı aranmaz 2 yıl ücretsiz izin alabilirsiniz...

3 farklı cevap olmuş.. en iyisi 657 yi okuyun ve meb e sorun..

Geri