Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam ana programı kaldırmak için kurulum dizininden silmeniz yeterli. Program Files(x86) içindeki Mehcan-e-kilit isimli klasörü siliniz.

2. cnzdmr

cnzdmr Üye

Hocam okul bilgilerinden okul logosunu güncelliyorum ve kaydediyorum, akıllı tahtaya da güncellemeyi gönderiyorum sıkıntı yok ama programdan çıkış yapıp tekrar girdiğimde ayar kaybolmuş oluyor, altta sağ logoda 'değiştir' seçeneği geliyor yine. Acaba eksik yaptığım birşey mi var? Uzaktan kilitleme ve kilit açma çok iyi çalışıyor bu arada çok rahat oldu iki senedir böyle bir özellik olan kilit arıyordum. Ücretsiz ve hatta ücretli sunulanlardan en iyi program bence bu, daha iyisi yok şu an. Teşekkürler

mehcan bunu beğendi.
  3. mehcan

mehcan Site Gezgini

Teşekkür ederim hocam.
    Hocam logo kısmında değiştir yazması normal. Bir eksiklik yok yani.

4. Buralp86

Buralp86 Site Gezgini

Hocam program icin ana pc bt sinifini yaptim. Yarin deneyecem aslinda ama su an hicbir tahtayi gormuyor. Isimleri ayni oldugu icin sanirim ya da bt oldugu icin. Ana pc yi degistirebilir miyim

5. mehcan

mehcan Site Gezgini

Değiştirebilirsiniz hocam.
    Öncelikle ana programı aynı şifreyi kullanarak kurmalısınız. Ana programın kurulduğu pc ismi rastgele üretilmiş bir isim ise ismini değiştirin.

Ana programda ayarlara girin ve kaydet tuşuna basın.
    Yönetici diskinizi ana programın kurulduğu pc ye takın ve ana ekrandaki "yönetici diski" tuşuna basın.
    Yönetici diskinizi akıllı tahtalara takın.Açılan pencerede ayarları güncelle tuşuna basın ve akıllı tahtayı yeniden başlatın.
    Ana pc ve akıllı tahtalar aynı ağda ise bağlanacaktır

6. Buralp86

Buralp86 Site Gezgini

Hocam simdi tum tahtalara da kurdum. Istediğim ana pc yi degistirmek. Bir tahta daha secip ona ilk yaptigim gibi yapsam olur mu? Yada hic degistirmeyim bt de gormez mi sonucta hepsi ayni ag

7. mehcan

mehcan Site Gezgini

Yukarıda yazdıklarımı yeni kuracağınız ana pc de yapacaksınız hocam. Akıllı tahtalara sadece ayarları güncelleyeceksiniz.
    Yarın deneyin hocam lab da görürse sıkıntı yok.

sekil bunu beğendi.
  8. Buralp86

Buralp86 Site Gezgini

Tamam hocam tesekkur ederim

mehcan bunu beğendi.
  9. Buralp86

Buralp86 Site Gezgini

Emeginize saglik cok guzel olmus.

mehcan bunu beğendi.
  10. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Nasıl çözüldü hocam bende BT sınıfında kullanmak istedim ama hiç birpc görünmüyor

11. Buralp86

Buralp86 Site Gezgini

tum pclerin ismini degistirin hocam

12. Berk

Berk Üye

merhabalar hocalarım, ekilit uygulaması çok güzel bir uygulama deneme olarak kendi okul labratuvarımda uygulamaya başladım ancak, karşılaştığım bir problemi söyleyim. akıllı tahtaların zaman zaman wifi ağına bağlanmasında sıkıntı yaşıyoruz. Ankarayı aradım dedim akıllı tahtalarım modeme bağlamasında sıkıntı yaşıyoruz dedim. bana dedikleri: modemler yani wifi ağ tamamen tabletler içinmiş, akıllı tahtalar kablolu ağdan bağlanacakmış, okullara fiber hat, kablolu ağdan geliyor, akıllı tahtalar kablolu interneti kullanmazsa biz fiber için boşuna para ödemiş oluruz dediler, Benim bir uygulamam var çalıştırmam lazım dedim, wifi ağında, hayır dediler çalıştıracaksanız kablolu ağdan çalıştırın dediler, Kusura bakmayın hocalarım çok uzun yazdım, İşin özü ekilit programının hem wifi ağında hem kablolu ağda da yönetici pc sinde görmemiz mümkün değilmi? aynı zamanda ios işletim sisteminde ekilit android programını nasıl çalıştırabiliriz.

13. karayakuplu

karayakuplu Üye

Hocam bilgisayara kurduğum ekilit programından flaşları görmüyor değişik flashlar da denedim olmadı.kurdugum işletim sistemleri Windows 7 64 bit sorun ne olabilir.
    Anahtar oluşturma kısmında c d ı k l sürücüleri gözüküyor.c ve de harddiskim geri kalanlarda takılı bir cihaz Yok boş sürücü

14. karayakuplu

karayakuplu Üye

Flashları Windows görüyor ama e kilit programı anahtar oluşturma kısmında görmüyor

15. sekil

sekil Üye

Mehcan hocam emeklerin için çok teşekkürler ve tebrik ediyorum. Hocam tüm tahtalara hafta sonu kurmayı planlıyorum fakat 1.8.2 versiyonunu kurup denemeler yaptım ve öğretmen arkadaşlara flash ve mobil kurulumlarını yaptım. Yeni versiyonu da denedim bu gün o da gayet güzel çalışıyor. Ama ben mi bulamadım acaba mobil için öğretmen şifrelerini girip mobilden eba eokul v.s açılamıyor mu? Yeni versiyonun duyuru paylaşma ve mobil-usb anahtar oluşturma v.s ana programı daha kullanışlı geldi bana. cevabınıza göre 1.8.2 veya yeni sürümü kurmak istiyorum.

16. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam tam hata denetimi ekleyip size haber versem olur mu? Özelden mail ya da No verirseniz göndereyim ekleyince

17. mehcan

mehcan Site Gezgini

Hocam e-kilit in son sürümü 1.24. Sanırım bir karışıklık oldu. Mobil uygulamada eba Eokul vs yok henüz.

18. karayakuplu

karayakuplu Üye

19. tunali11

tunali11 Site Gezgini

Hocam elinize sağlık ben eski sürümü kullanıyorum yeni sürüm için güncelle dememiz yeterli değil mi ?

Son düzenleme: 21 Ekim 2018
  20. tunali11

tunali11 Site Gezgini

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal