(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
@mehcan hocam Öncelikle elinize sağlık bir deneme yaptım çok hoşuma gitti.
Gelelim sorunuma programı denemek için kendi bilgisayarıma kurdum ama anahtar falan oluşmadı sanırım antivirüs engelledi. Başka bilgisayarda denedim sorun yok. Ama şimdi kendi bilgisayarımdan nasıl kaldıracağımı bilmiyorum. Yardımınızı için teşekkürler.
Hocam ana programı kaldırmak için kurulum dizininden silmeniz yeterli. Program Files(x86) içindeki Mehcan-e-kilit isimli klasörü siliniz.

Hocam okul bilgilerinden okul logosunu güncelliyorum ve kaydediyorum, akıllı tahtaya da güncellemeyi gönderiyorum sıkıntı yok ama programdan çıkış yapıp tekrar girdiğimde ayar kaybolmuş oluyor, altta sağ logoda 'değiştir' seçeneği geliyor yine. Acaba eksik yaptığım birşey mi var? Uzaktan kilitleme ve kilit açma çok iyi çalışıyor bu arada çok rahat oldu iki senedir böyle bir özellik olan kilit arıyordum. Ücretsiz ve hatta ücretli sunulanlardan en iyi program bence bu, daha iyisi yok şu an. Teşekkürler

Hocam okul bilgilerinden okul logosunu güncelliyorum ve kaydediyorum, akıllı tahtaya da güncellemeyi gönderiyorum sıkıntı yok ama programdan çıkış yapıp tekrar girdiğimde ayar kaybolmuş oluyor, altta sağ logoda 'değiştir' seçeneği geliyor yine. Acaba eksik yaptığım birşey mi var? Uzaktan kilitleme ve kilit açma çok iyi çalışıyor bu arada çok rahat oldu iki senedir böyle bir özellik olan kilit arıyordum. Ücretsiz ve hatta ücretli sunulanlardan en iyi program bence bu, daha iyisi yok şu an. Teşekkürler
Teşekkür ederim hocam.
Hocam logo kısmında değiştir yazması normal. Bir eksiklik yok yani.

Hocam program icin ana pc bt sinifini yaptim. Yarin deneyecem aslinda ama su an hicbir tahtayi gormuyor. Isimleri ayni oldugu icin sanirim ya da bt oldugu icin. Ana pc yi degistirebilir miyim

Hocam program icin ana pc bt sinifini yaptim. Yarin deneyecem aslinda ama su an hicbir tahtayi gormuyor. Isimleri ayni oldugu icin sanirim ya da bt oldugu icin. Ana pc yi degistirebilir miyim
Değiştirebilirsiniz hocam.
Öncelikle ana programı aynı şifreyi kullanarak kurmalısınız. Ana programın kurulduğu pc ismi rastgele üretilmiş bir isim ise ismini değiştirin.

Ana programda ayarlara girin ve kaydet tuşuna basın.
Yönetici diskinizi ana programın kurulduğu pc ye takın ve ana ekrandaki "yönetici diski" tuşuna basın.
Yönetici diskinizi akıllı tahtalara takın.Açılan pencerede ayarları güncelle tuşuna basın ve akıllı tahtayı yeniden başlatın.
Ana pc ve akıllı tahtalar aynı ağda ise bağlanacaktır

Hocam simdi tum tahtalara da kurdum. Istediğim ana pc yi degistirmek. Bir tahta daha secip ona ilk yaptigim gibi yapsam olur mu? Yada hic degistirmeyim bt de gormez mi sonucta hepsi ayni ag

Yukarıda yazdıklarımı yeni kuracağınız ana pc de yapacaksınız hocam. Akıllı tahtalara sadece ayarları güncelleyeceksiniz.
Yarın deneyin hocam lab da görürse sıkıntı yok.

merhabalar hocalarım, ekilit uygulaması çok güzel bir uygulama deneme olarak kendi okul labratuvarımda uygulamaya başladım ancak, karşılaştığım bir problemi söyleyim. akıllı tahtaların zaman zaman wifi ağına bağlanmasında sıkıntı yaşıyoruz. Ankarayı aradım dedim akıllı tahtalarım modeme bağlamasında sıkıntı yaşıyoruz dedim. bana dedikleri: modemler yani wifi ağ tamamen tabletler içinmiş, akıllı tahtalar kablolu ağdan bağlanacakmış, okullara fiber hat, kablolu ağdan geliyor, akıllı tahtalar kablolu interneti kullanmazsa biz fiber için boşuna para ödemiş oluruz dediler, Benim bir uygulamam var çalıştırmam lazım dedim, wifi ağında, hayır dediler çalıştıracaksanız kablolu ağdan çalıştırın dediler, Kusura bakmayın hocalarım çok uzun yazdım, İşin özü ekilit programının hem wifi ağında hem kablolu ağda da yönetici pc sinde görmemiz mümkün değilmi? aynı zamanda ios işletim sisteminde ekilit android programını nasıl çalıştırabiliriz.

Hocam bilgisayara kurduğum ekilit programından flaşları görmüyor değişik flashlar da denedim olmadı.kurdugum işletim sistemleri Windows 7 64 bit sorun ne olabilir.
Anahtar oluşturma kısmında c d ı k l sürücüleri gözüküyor.c ve de harddiskim geri kalanlarda takılı bir cihaz Yok boş sürücü

Mehcan hocam emeklerin için çok teşekkürler ve tebrik ediyorum. Hocam tüm tahtalara hafta sonu kurmayı planlıyorum fakat 1.8.2 versiyonunu kurup denemeler yaptım ve öğretmen arkadaşlara flash ve mobil kurulumlarını yaptım. Yeni versiyonu da denedim bu gün o da gayet güzel çalışıyor. Ama ben mi bulamadım acaba mobil için öğretmen şifrelerini girip mobilden eba eokul v.s açılamıyor mu? Yeni versiyonun duyuru paylaşma ve mobil-usb anahtar oluşturma v.s ana programı daha kullanışlı geldi bana. cevabınıza göre 1.8.2 veya yeni sürümü kurmak istiyorum.

Hocam bilgisayara kurduğum ekilit programından flaşları görmüyor değişik flashlar da denedim olmadı.kurdugum işletim sistemleri Windows 7 64 bit sorun ne olabilir.
Anahtar oluşturma kısmında c d ı k l sürücüleri gözüküyor.c ve de harddiskim geri kalanlarda takılı bir cihaz Yok boş sürücü
Hocam tam hata denetimi ekleyip size haber versem olur mu? Özelden mail ya da No verirseniz göndereyim ekleyince

Hocam e-kilit in son sürümü 1.24. Sanırım bir karışıklık oldu. Mobil uygulamada eba Eokul vs yok henüz.
Mehcan hocam emeklerin için çok teşekkürler ve tebrik ediyorum. Hocam tüm tahtalara hafta sonu kurmayı planlıyorum fakat 1.8.2 versiyonunu kurup denemeler yaptım ve öğretmen arkadaşlara flash ve mobil kurulumlarını yaptım. Yeni versiyonu da denedim bu gün o da gayet güzel çalışıyor. Ama ben mi bulamadım acaba mobil için öğretmen şifrelerini girip mobilden eba eokul v.s açılamıyor mu? Yeni versiyonun duyuru paylaşma ve mobil-usb anahtar oluşturma v.s ana programı daha kullanışlı geldi bana. cevabınıza göre 1.8.2 veya yeni sürümü kurmak istiyorum.

Arkadaşlar yeni sürümü tamamladım. Kendi bilgisayarlarımda sorun yaşamadım ama akıllı tahtalar ile deneme fırsatım olmadı. Bu yüzden yeni sürümü kurabilirsiniz diyemem ancak denemek isteyenler için buradan indirilebilir...
1- Ana program ile ağ üzerinden kilit açma ve kilitleme eklendi.
2- Mobil uygulamaya ağ desteği eklendi. Karekodu tarattıktan sonra akıllı tahtaya şifre girmeden açılıyor. Kilidi açılan tahta mobil uygulamadan kilitlenebilir, kapatılabilir ya da yeniden başlatılabilir.(telefonda wi-fi açık olmalı, tabi akıllı tahtaların da kablosuz bağlanmış olması gerekir).

Mobil uygulamanın bağlanabilmesi için akıllı tahta yazılımı kendisini windows güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekliyor bu sürümde. Bu yüzden akıllı tahtadan önceki sürümü kaldırıp yeni sürümü kurmak gerekecek.

Karşılaştığınız sorunları bildirebilirseniz memnun olurum.
Hocam elinize sağlık ben eski sürümü kullanıyorum yeni sürüm için güncelle dememiz yeterli değil mi ?

Son düzenleme:
Hocam elinize sağlık ben eski sürümü kullanıyorum yeni sürüm için güncelle dememiz yeterli değil mi ?
Ana programın yeni sürümünü eski sürümün üzerine kurabilirsiniz.
Akıllı tahta yazılımlarını ağ üzerinden güncelleyebilirsiniz ancak mobil uygulamanın akıllı tahtaya bağlanabilmesi için akıllı tahta yazılımı kendisini windows güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekliyor bu sürümde. Bu yüzden akıllı tahtadan önceki sürümü kaldırıp yeni sürümü kurmak gerekecek.

Hocam 3 sorum var
1. usb belleğe anahtar oluşturduktan sonra usb belleğe hiç bir dosya atıp-silemiyorum. İzne ihtiyacınız var diyor. Oysaki anahtar oluşturuken güvenli disk oluştur seçmiyorum.
2. usb belleğe birden fazla hesabın anahtarını oluşturabilir miyiz?
3. pc ye kurunca birden fazla hesap kullanabilir miyiz(örneğin bir Bt sınıfı için kilit oluşturup bir de tahtalar için oluştursak ikisini bir bilgisayardan yönetmek gibi)

Mehcan Hocam sorunumu çok hızlı bir şekilde çözüp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.şu an hiçbir sıkıntım kalmadı.E-kilit programının 1.24 Alfa sürümünü bugün okuluma kurdum.Çanavar gibi çalışıyor tahtalarımı günceleye biliyor logo atıyor kiliti açıp kapıyorum.Müdür sisteme bayıldı.On numara adamsınız çok teşekkürler.

Hocam 3 sorum var
1. usb belleğe anahtar oluşturduktan sonra usb belleğe hiç bir dosya atıp-silemiyorum. İzne ihtiyacınız var diyor. Oysaki anahtar oluşturuken güvenli disk oluştur seçmiyorum.
2. usb belleğe birden fazla hesabın anahtarını oluşturabilir miyiz?
3. pc ye kurunca birden fazla hesap kullanabilir miyiz(örneğin bir Bt sınıfı için kilit oluşturup bir de tahtalar için oluştursak ikisini bir bilgisayardan yönetmek gibi)
1- güvenli disk seçeneğini işaretlemediyseniz program yazma izinleri ile ilgili herhangi bir işlem yapmaz hocam. Eğer önceden güvenli disk seçtiyseniz bu yüzden izinler ile ilgili sorun çıkıyor olabilir. USB diske sağ tıklayıp Özellikler->Güvenlik->Düzenle den izinleri açabilirsiniz. Buradan olmazsa format atmayı deneyin diske.
2- Şu an Birden fazla hesap anahtarı yok hocam ama bir sonraki sürümde ekleyeyim inşallah.
3- Hiç denemedim ama şu şekilde deneyebilirsiniz. Ana programı ikinci kez kurun ama kurulum yaparken kurulum dizinini farklı bir yer seçin. Kurulum bittikten sonra şifrenizi öncekinden farklı bir şifre belirleyin. Böylece akıllı tahtaların ana programı ve Bt sınıfının ana programı farklı olacaktır.

Mehcan Hocam sorunumu çok hızlı bir şekilde çözüp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.şu an hiçbir sıkıntım kalmadı.E-kilit programının 1.24 Alfa sürümünü bugün okuluma kurdum.Çanavar gibi çalışıyor tahtalarımı günceleye biliyor logo atıyor kiliti açıp kapıyorum.Müdür sisteme bayıldı.On numara adamsınız çok teşekkürler.
Hata ile ilgili detaylı bilgi verdiğiniz için ben teşekkür ederim hocam

1.24 versiyon için arşiv hasarlı diyor hocam.tekrar yükleme yapabilirmisin. eline sağlık çok güzel bir program olmuş

Winrar yüzündenmiş hocam, açabildim ama ana program akıllı tahtada(win10) kurulum bitiminde masaüstünde kısayol oluşturmuyor ve şifre oluşturmayı isteyen pencere açılmıyor. Kendi bilgisayarımda da aynısı oldu(win7). Ama başka win7 bilgisayarında kurabildim. Akıllı tahtaya kurmam gerekiyor tüm et ler için. Program files içindende açılmıyor, simgelere tıklayınca hiçbişey gelmiyor ekrana. Akıllı tahtalara kurduğum win10 sitede ki exelsior kullanıcısının oluşturduğu imaj. Bir çözümü varmıdır?

İmaj ile alakalı olduğunu sanmıyorum hocam. Antivirüs var mı? Varsa devre dışı bırakıp kurmayı deneyin hocam.

Geri