(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Güncelleme nasıl yapabiliriz hocam ?
  • Ana ekranda bulunan Kurulum tuşuna basınız ve kurulum diskinizi tekrar oluşturunuz.
  • Kurulum diskinizi akıllı tahtaya takınız.
  • Kilit açıldıktan sonra Kurulum uygulaması açılacaktır. Açılmazsa kurulum diskinizin içindeki e-Kilit - Kurulum uygulamasını çalıştırınız.
  • Açılan pencerede Güncelle sekmesinden Ayarları güncelleyiniz.

• Ana ekranda bulunan Kurulum tuşuna basınız ve kurulum diskinizi tekrar oluşturunuz.
  • Kurulum diskinizi akıllı tahtaya takınız.
  • Kilit açıldıktan sonra Kurulum uygulaması açılacaktır. Açılmazsa kurulum diskinizin içindeki e-Kilit - Kurulum uygulamasını çalıştırınız.
  • Açılan pencerede Güncelle sekmesinden Ayarları güncelleyiniz.
Çok teşekkürler hocam

@mehcan hocam ben e kilit programını ana bilgisayar olarak öğretmenler odasına kurdum. Geçenlerde bir sebepten dolayı pc nin adını değiştirdim o günden sonra yönetici flashını kullanamıyorum. Yani kaldırmak istediğim tahtaya taktığımda ek uygulamalar durdurulamıyor diyip işlem yapmıyor. Ne yapsam düzelir acaba?

ctrl alt esc tuşlarına basarak kilidi açıyorlar aslında açmıyorlar da başka ekrana geçip istedikleri gibi kullanıyorlar. bunun için yandan çekilen dokunmatik klavyeyi kapatmak istiyorum. klavye kısayollarını kapattım ama çözüm olmadı ya da ben yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

ctrl alt esc tuşlarına basarak kilidi açıyorlar aslında açmıyorlar da başka ekrana geçip istedikleri gibi kullanıyorlar. bunun için yandan çekilen dokunmatik klavyeyi kapatmak istiyorum. klavye kısayollarını kapattım ama çözüm olmadı ya da ben yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
Tahtalarınız Faz1 Win7 olmalı hocam.
Eğer programın son sürümünü kullanıyorsanız Ana Program > Ayarlar > Engellenenler sekmesinde #TabTip.exe önündeki # sembolünü siliniz. Ayarları kaydedip tahtalarda ayarları güncelleyiniz ve tahtayı yeniden başlattınız.
Böylece klavye soldan çekip açılmayaktır.

teşekkür ederim
Tahtalarınız Faz1 Win7 olmalı hocam.
Eğer programın son sürümünü kullanıyorsanız Ana Program > Ayarlar > Engellenenler sekmesinde #TabTip.exe önündeki # sembolünü siliniz. Ayarları kaydedip tahtalarda ayarları güncelleyiniz ve tahtayı yeniden başlattınız.
Böylece klavye soldan çekip açılmayaktır.
teşekkür ederim hocam deneyeyim bakayım.

Ana programın kurulu olduğu bilgisayarı sıfırladıktan sonra e kiliti aynı şifreye ile yeniden kurdum ama kayıtlı mobil anahtarlar silinmiş nasıl geri getirebilirim yedeklemede yapmıştım geri yükleye bastığımda geri gelmedi

mobil uygulamada qr taratırken qr kodları dikdörtgen görünüyor. o yüzden okuyamıyor. normal kamerada düzgün görünüyor ama uygulamadan tarama yaptığında sorun var

mobil uygulamada qr taratırken qr kodları dikdörtgen görünüyor. o yüzden okuyamıyor. normal kamerada düzgün görünüyor ama uygulamadan tarama yaptığında sorun var
Her cihaza her telefona uyumlu bir arayüz yapması mümkün değil. Bende kamera ayarını düşük çözünürlük yaptığımda anında okuyor iphone da, normal kamerada yavaş mesala

Uygulamayı Windows kurulu binaya kurdum, sıkıntısız çalışıyor. Etap 19 Pardus yüklü tahtaların olduğu binaya kurdum. Kurulumda sıkıntı yaşamadım. Açılışta öğretmen için kendiliğinden giriş tanımladım, direk kilit ekranı açılsın diye. Ama sorun şu ki, normalde öğretmen oturumunda masaüstünde yüklü olan hiçbirşey şu an görünmüyor. Nasıl düzeltebilirim?

Etap19 larda ayar güncellemesini nasıl yapabiliriz hocam. Tamamen kaldırıp tekrar yükleyeyim dedim. Paketi kaldırıp yüklediği dosyaları silip tekrar paketi kurduğumda yine direkt kilit ekranı geliyor. Karekodu da okuyamıyor zaten. Tahtaya format atmadan bir çözümü var mı?

Etap19 larda ayar güncellemesini nasıl yapabiliriz hocam. Tamamen kaldırıp tekrar yükleyeyim dedim. Paketi kaldırıp yüklediği dosyaları silip tekrar paketi kurduğumda yine direkt kilit ekranı geliyor. Karekodu da okuyamıyor zaten. Tahtaya format atmadan bir çözümü var mı?
Pardus ETAP tahtada e-kiliti güncellemek veya kaldırmak için;
  • Uçbirimde sudo ekilit komutunu çalıştırdığınızda açılan pencereyi kullanarak e-kiliti güncelleyebilirsiniz veya tahtadan kaldırabilirsiniz.

Sağol hocam gece vakti iyice uyku moduna girince komut kullanmak yerine paketi kaldır yükle yapıp duruyorum. Teşekkürler hocam.

Bende okuldaki faz2 windows 10 tahtalara e-kilit kurdum. Tek bir sorun var tahtalardan bazıları bazen kendi kendine hareket edip yazı yazıyormuş. Server kurulu bilgisayarı kapadım ondan kaynaklı olabilir diye şikayetler biraz azaldı ancak yine de gelip istediğimiz yere tıklayamıyoruz, tahta kendi kendine bir şeyler yapıyor diyenler oluyor. Rasgelen var mı acaba ?

Bende okuldaki faz2 windows 10 tahtalara e-kilit kurdum. Tek bir sorun var tahtalardan bazıları bazen kendi kendine hareket edip yazı yazıyormuş. Server kurulu bilgisayarı kapadım ondan kaynaklı olabilir diye şikayetler biraz azaldı ancak yine de gelip istediğimiz yere tıklayamıyoruz, tahta kendi kendine bir şeyler yapıyor diyenler oluyor. Rasgelen var mı acaba ?
Net support school kurulu olabilir, program ekle kaldırdan kontrol edin

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Benim program ile ilgili tek önerim yardım bölümü geliştirilmeli. Program ile ilgili sadece ana başlıklarda yardım sunulmuş bu biraz daha detaylandırılabilir. Programın kullanımı hakkında baştan sona detaylı videolu anlatım sunulabilir. Yardım bölümü tam olarak açıklayıcı olmayınca iki de birde sizi rahatsız etmek zorunda kalıyoruz 😃

Net support school kurulu olabilir, program ekle kaldırdan kontrol edin
Tahta korumasının açık olduğu bir dönemde(dikkatten kaçmış olabilir) uzaktan yönetim yazılımı kurmuş olabilirler. Bunun Netsupport olmasına gerek yok, bir tek o yok yani. Normal sınıfta ders işlediğim dönemler için tahta ve akıllı cihaza aynı uygulamayı kurup kontrol ediyorum. Çoğumuz yapıyoruz hatta. Çok değil birazcık merakı olan öğrenci bunları zaten biliyor. Program ekle kaldır'ı kontrol etmek lazım ne var ne yok diye...

Hocam kilit ekranında google maps yada earth linki verip öğrenciler kullansın istiyoruz ekran kapalıyken ama sertifika hatası veriyor bu sitelerin linkini ekliyoruz kilit ekranına, Normal bi harita sitesi ekledik hata vermeden açıyor sıkıntı yok çözüm önerisi yada yanlış yaptığımız yer mi war hocalarım deneyen warsa yada programı yapan hocam bi bakabilirmi

Hocam öncelikle bu güzel programı bizlerin kullanımına sunduğunuz için çok teşekkür ederim. Faz3 Pardus etap 19 tahtalarda kilit ekranındayken üç parmak aşağı kaydırıp anlık görünen masaüstünden kısayol oluşturulan YouTube açılıyor ekran kilitli kalıyor ama arka planda müzik çalıyor. YouTube sitesini engellenenler listesine aldım ancak 3 parmak aşağı kaydırınca bazı öğrenciler hemen kısayola tıklayıp YouTube açabiliyorlar. kilit ekranını yukarıdan 3 parmak aşağı indirince kilit ekranından masaüstünün anlık görüntlenmesi iptal edilebilir mi acaba?

@mehcan Üstadım öncelikle teşekkürler, uzun süredir programı kullanıyoruz son zamanlarda öğretmen arkadaşlarımdan 4-5 kişi tahta kullanılırken birden kilit ekranına geçtiğini ve tekrar karekod ile açtıklarını söylediler. Bende deneme amaçlı olarak bir tahtada youtube açtım ve tahtaya dokunmadım gerçekten de kilit ekranı girdi. Acaba cihazın uyku modu, güç durumu sebebiyle mi böyle bir durum oluyor? Sayfaların çoğunu okudum fakat kimse böyle bir sorunla karşılamadı sanırım veya ben göremedim. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

@mehcan Üstadım öncelikle teşekkürler, uzun süredir programı kullanıyoruz son zamanlarda öğretmen arkadaşlarımdan 4-5 kişi tahta kullanılırken birden kilit ekranına geçtiğini ve tekrar karekod ile açtıklarını söylediler. Bende deneme amaçlı olarak bir tahtada youtube açtım ve tahtaya dokunmadım gerçekten de kilit ekranı girdi. Acaba cihazın uyku modu, güç durumu sebebiyle mi böyle bir durum oluyor? Sayfaların çoğunu okudum fakat kimse böyle bir sorunla karşılamadı sanırım veya ben göremedim. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
Saat otomatik kendini güncelliyor muhtemelen

Güçlendirme nedeniyle misafir geldiğimiz okulda e-kilit kurulu bulduk. Çok teşekkürler Mehmet hocamıza, çok güzel bir program ve hizmet olmuş. Keşfetmeye çalışıyorum şuan ve dediğiniz şikayeti bir kaç sınıfta aldım . Sorunun girilen ders saatleri ile alakalı olabileceğini düşündüm ve saatleri düzenledim. İşe yarayıp yaramadığını henüz test edemedim çünkü tahtalara düzenlemem henüz yansımadı. Onu çözmeye çalışıyorum.

Güçlendirme nedeniyle misafir geldiğimiz okulda e-kilit kurulu bulduk. Çok teşekkürler Mehmet hocamıza, çok güzel bir program ve hizmet olmuş. Keşfetmeye çalışıyorum şuan ve dediğiniz şikayeti bir kaç sınıfta aldım . Sorunun girilen ders saatleri ile alakalı olabileceğini düşündüm ve saatleri düzenledim. İşe yarayıp yaramadığını henüz test edemedim çünkü tahtalara düzenlemem henüz yansımadı. Onu çözmeye çalışıyorum.
Ben ders saatleri girmedim hiçbir sınıfta, ondan olmadığını düşünüyorum ama sizde deneyin sonucu paylaşırsanız sevinirim veya @mehcan hocam mesajı görürse cvp bekleriz

Hocamlarım tahtanın tarih saat bilgisi değişirse kilit ekranı devreye girer. Tarih ve saatin manuel veya otomatik değişmesi farketmez.

Ayrıca cihaz uyku moduna giriyorsa tekrar uyandığında kilit ekranı devreye girer.

@ilbayfahri hocam ders saatleri girmediğinizde program kurulum diski oluşturmanıza izin vermemesi gerekir. Okul bilgileri penceresinden kontrol ediniz isterseniz.

kilit ekranının devreye girmesi tahtadaki programın kendisini güncellemesinden de kaynaklanıyor olabilir. Chromium un kullandığı birçok dosya var bu dosyalarda hata olması durumunda otomatik olarak günceller.

antivirüs yazılımınız varsa programın kurulum dizinini dışlama/istisna olarak ekleyiniz muhakkak. Programın o an yaptığı işleme müdahale ediyor olabilir.

Ayrıca tespit ettiğiniz herhangi bir hata vs görürseniz düzeltmeye çalışırım.

Hocamlarım tahtanın tarih saat bilgisi değişirse kilit ekranı devreye girer. Tarih ve saatin manuel veya otomatik değişmesi farketmez.

Ayrıca cihaz uyku moduna giriyorsa tekrar uyandığında kilit ekranı devreye girer.

@ilbayfahri hocam ders saatleri girmediğinizde program kurulum diski oluşturmanıza izin vermemesi gerekir. Okul bilgileri penceresinden kontrol ediniz isterseniz.

kilit ekranının devreye girmesi tahtadaki programın kendisini güncellemesinden de kaynaklanıyor olabilir. Chromium un kullandığı birçok dosya var bu dosyalarda hata olması durumunda otomatik olarak günceller.

antivirüs yazılımınız varsa programın kurulum dizinini dışlama/istisna olarak ekleyiniz muhakkak. Programın o an yaptığı işleme müdahale ediyor olabilir.

Ayrıca tespit ettiğiniz herhangi bir hata vs görürseniz düzeltmeye çalışırım.
Saat otomatik değişti mi bilmiyorum ama deep freeze var tahtalarda, saat konusuna da dikkat edeyim hocam.

YouTube açıkken uyku moduna cihaz girmiyor diye biliyorum, öğretmen arkadaşlarımda ders işlerken cihaz kilitleniyor dedi onlar derse başlayınca kilidi açıyor ve uzun süre tahtaya müdahale etmedilerse uyku modu sebebiyle kilitlenmiş olabilir ona dikkat ederim.

Ders ve teneffüs saatlerini ben girmedim üstadım, kurulum da yaptım ama 🤔

Antivirüs programı yok ama defender açık, bir sonraki kurulumda istisna mıdır bakarım ona da. İlginize teşekkür ederim @mehcan

@mehcan hocam oncelikle teşekkürler, gecen hafta pardus etap 19 tahtalarimiza kurulumu gerceklestirdim, ancak şöyle bir sorunumuz oldu, bazı iphone cihazlardan giriş yapmaya calistigimizda karekod öncesinde tanitılmamış gibi hata veriyor ve tahtaları açmıyor tekrar qr kodu tanımladığımda kullanilabiliyor ancak sonra yine hata veriyor. Benim gözden kacirdigim bir yer var mi yada öneriniz arkadaşlar sormak istedim

@mehcan hocam oncelikle teşekkürler, gecen hafta pardus etap 19 tahtalarimiza kurulumu gerceklestirdim, ancak şöyle bir sorunumuz oldu, bazı iphone cihazlardan giriş yapmaya calistigimizda karekod öncesinde tanitılmamış gibi hata veriyor ve tahtaları açmıyor tekrar qr kodu tanımladığımda kullanilabiliyor ancak sonra yine hata veriyor. Benim gözden kacirdigim bir yer var mi yada öneriniz arkadaşlar sormak istedim
E-kilit web anahtarını kullanıyorsanız tarayıcı geçmişini sildiğinizde ayarlar da silinir.

Öğretmen arkadaşlardan birisi öğrenciye mobil anahtar linkini vermiş tahtayı açması için. Haliyle o da tüm sınıflara göndermiş. Tüm anahtarları silip tekrar kurulum yapsam sorun hallolur değil mi arkadaşlar?

Geri