(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Denemeden görüş yazmak istemedim. Programı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum Çok memnunum.

Tahtalarımızda Faz3 Pardus ETAP 19 yüklü. Pardus olduğu için ilk kurarken biraz zorlanıyorsunuz ama sonra pratik kazanınca zor gelmiyor.

Uzaktan kontrol olayı çok güzel(açma-kapama, belirli saatte tahtayı otomatik kapatma, dosya transferi, kilit ekranındayken duyuru-bildiri gönderme, slayt gösterisi, video, fotoğraf vd.). Yoklama özelliği de var da başıma iş açmamak için o olaya hiç girmedim. (80 öğretmen-63 tahta:))

En güzeli Karekodla açma özelliği var.

(İlk başta tahtanın kendi flash bellekle açma programını kurayım dedim. Kimi flashı tanıyor, kimisini tanımıyor ben de araştırmalarım sonucu bu programı bir deneyeyim dedim). Bir sıkıntıyla karşılaşırsanız mesajınıza Mehcan Bey mutlaka dönüş yapıyor.

Not: Ana bilgisayarım Windows oradan Pardus kurulu tahtaları kontrol edebiliyorum.
Tavsiye ederim.

Böyle güzel bir emeğin karşılıksız kalmaması düşüncesiyle lisanslı kullanıyorum.

Aynen hocam. Ben de lisanslı kullanıyorum. Büyük emek var sonuçta. Bizim için de büyük kolaylık.

Merhaba hocam, kilit programını okulumuzda kullanmak istiyorum fakat ayarlar-hesap-hesap oluştur butonuna tıkladığımda aynı kurum kodu veya e-posta adresi ile daha önce kayıt yapılmış uyarısı alıyorum. Sanırım benden önceki öğretmenimiz kayıt oluşturdu. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz

Denemeden görüş yazmak istemedim. Programı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum Çok memnunum.

Tahtalarımızda Faz3 Pardus ETAP 19 yüklü. Pardus olduğu için ilk kurarken biraz zorlanıyorsunuz ama sonra pratik kazanınca zor gelmiyor.

Uzaktan kontrol olayı çok güzel(açma-kapama, belirli saatte tahtayı otomatik kapatma, dosya transferi, kilit ekranındayken duyuru-bildiri gönderme, slayt gösterisi, video, fotoğraf vd.). Yoklama özelliği de var da başıma iş açmamak için o olaya hiç girmedim. (80 öğretmen-63 tahta:))

(İlk başta tahtanın kendi flash bellekle açma programını kurayım dedim. Kimi flashı tanıyor, kimisini tanımıyor ben de araştırmalarım sonucu bu programı bir deneyeyim dedim). Bir sıkıntıyla karşılaşırsanız mesajınıza Mehcan Bey mutlaka dönüş yapıyor.

Not: Ana bilgisayarım Windows oradan Pardus kurulu tahtaları kontrol edebiliyorum.
Tavsiye ederim.

Böyle güzel bir emeğin karşılıksız kalmaması düşüncesiyle lisanslı kullanıyorum.
Hocam ana bilgisayardan tahtaları görebiliyor musunuz? Duyuru-bildirim, slayt, video, fotoğraf gönderme olayını nasıl yaptınız? Teşekkürler.

Hocam ana bilgisayardan tahtaları görebiliyor musunuz? Duyuru-bildirim, slayt, video, fotoğraf gönderme olayını nasıl yaptınız? Teşekkürler.
1- ana bilgisayarım windows ve pardus kurulu tahtaları görebiliyorum ve kontrol edebiliyorum.
2- Programı açtığınızda yukarıda duyurular sekmesi var. Oraya girdiğinizde Duyurunun başlığı- süresi- içeriği- göndermek istediğin sınıflar- göndermek istediğin tür (pdf, world, slayt, video vb.) seçeneklerini seçip altta duyuru listesine ekle- sonra tamam diyorsun. Mesela ben bu hafta ortak sınav tarihlerini 9 lara ayrı 10 lara ayrı vd..... olarak gönderdim. Kilit ekranı geldiğinde orada 3 dk(siz kilit ekranını kaç dakikaya ayarladıysanız) görüyorlar.
3- Bildirim olayı ayrı. Yine programda Bildirim sekmesini açıyorsunuz. Bildirimin başlığını- içeriğini- süresini- gödermek istediğiniz sınıfları- boyutunu seçip bildiri listesine ekle diyorsunuz. En güzeli bildirim tahtaya gittiğinde öğretmenin onaylama yapmasını isteyebiliyorsunuz. Yani bildiriyi gördüm. öğrencilere okudum şeklinde. Yoksa bildirim tahtanın ekranından gitmiyor. (Burada amaç öğrencinin "biz görmedik, ders işlerken ekrana birşey geldi- gitti veya öğretmenimiz yanlışlıkla kapattı gibi bahaneleri ortadan kaldırmak)

Tavsiye ederim.

Hocam etap 19 demişsiniz. Başka bir okulun Pardus yüklü akıllı tahtalarina kilit sistemi kurulmasını rica ettiler ancak hangi etap olduğunu bilmiyorlar. Herhangi bir e kilit yazılımı yüklesem fark eder mi ?

Hocam etap 19 demişsiniz. Başka bir okulun Pardus yüklü akıllı tahtalarina kilit sistemi kurulmasını rica ettiler ancak hangi etap olduğunu bilmiyorlar. Herhangi bir e kilit yazılımı yüklesem fark eder mi ?
Pardus tahtalarda etap5 ve etap19 sürümleri var hocam.
Ekilit ikisi için de var. Ekilitin son sürümünde etap5 desteği yoktur. Tahtalar etap5 ise eski ana programı kurmalısınız.
Bu bağlantıda ikisi içinde kurulum bilgilerine bakabilirsiniz.

bu programa başlık niye ücretsiz denmiş anlamadım...programın esas gerekli özellikleri ücretli.. yanıltıcı başlık ...

faz3 etap 19 yüklü tahtalara kurdum. masaüstü simgelerini yok etti. ve masaüstüne kısayol atıyorum ama gözükmüyor. böyle bişeyle karşılaşan varmı.Çözemedim bir türlü.

Pardus tahtalarda etap5 ve etap19 sürümleri var hocam.
Ekilit ikisi için de var. Ekilitin son sürümünde etap5 desteği yoktur. Tahtalar etap5 ise eski ana programı kurmalısınız.
Bu bağlantıda ikisi içinde kurulum bilgilerine bakabilirsiniz.
Etap kaç olduğu konusunda bilgim yok hocam. Sistem bilgilerine de baktım. Herhangi bir bilgi yok.
Etap 5 olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Nerden anlayabilirim hangi etap olduğunu?

Kurarken tenefus ve ders saatlerini giriyoruz. Hocam okulun tenefus saatleri daha sonra değişirse e-kilit sisteminde bir sıkıntı olmaz değil mi ?

@mehcan hocam, okulumuzdaki öğrencilerimiz tahtalar kilit ekranındayken masaüstüne çıkış yapıp youtube vs girebiliyormuş. Ben 2 gündür kursta olduğum için probleme vakıf olamadım. Varsa böyle bir durum çözümü var mı?

Kurarken tenefus ve ders saatlerini giriyoruz. Hocam okulun tenefus saatleri daha sonra değişirse e-kilit sisteminde bir sıkıntı olmaz değil mi ?
Ders saatlerine göre kilitlenme özelliğini kullanıyorsanız sorun olabilir hocam.
Bu özelliği kullanıyorsanız ders saatlerinizi değiştirdikten sonra tahtalarda güncelleme yapınız.

@mehcan hocam, okulumuzdaki öğrencilerimiz tahtalar kilit ekranındayken masaüstüne çıkış yapıp youtube vs girebiliyormuş. Ben 2 gündür kursta olduğum için probleme vakıf olamadım. Varsa böyle bir durum çözümü var mı?
Hocam problemin ne olduğunu bilmediğim için birşey diyemiyorum. Ancak bildiğim kadarıyla herhangi bir sorun yok.

Programdan kaynaklı olmayan bildiğim bazı durumlar var. Birkaç tanesi şöyle.
Basit şifre kullanmak 123456 gibi.
Öğretmen anahtarının öğrencinin eline geçmesi.(usb Anahtar veya anahtar bağlantısı)

Birkaç tanesini de özelden yazıyorum.

Merhabalar hocam, tenefüs ve ders saatlerine göre ayarlama yaptığım tahtada, tenefüs veya öğle aralarındaki sürede işim olduğunda açmam mümkün olabiliyor mu acaba?

Bizim çocuklar alt+f2-f3 yaparak acılan menuden kilit ekranını alt tarafa göndererek tahtayı kullanabiliyorlar tabi önlemini aldım ama böyle bır kaç acık var kilit ekranında, kullandığım sistem etap 5 faz 2

Bizim çocuklar alt+f2-f3 yaparak acılan menuden kilit ekranını alt tarafa göndererek tahtayı kullanabiliyorlar tabi önlemini aldım ama böyle bır kaç acık var kilit ekranında, kullandığım sistem etap 5 faz 2
Hocam etap5 için geliştirmiyorum 1-2 yıldır.
Çözüm olarak etap19 kullanmanızı önerebilirim.
Faz2 tahtanız etap19 çalıştıracaktır diye düşünüyorum. Faz1 faz2 için etap19 imajları var.

Hocam öncelikle emekleriniz için teşekkürler, bir öneri olarak kilit ekranında karekod default olarak görünse tahtanın altındaki butona tıklamak zorunda olmasak nasıl olur?

Hocam etap5 için geliştirmiyorum 1-2 yıldır.
Çözüm olarak etap19 kullanmanızı önerebilirim.
Faz2 tahtanız etap19 çalıştıracaktır diye düşünüyorum. Faz1 faz2 için etap19 imajları var.
Hocam sizlere çok teşekkür ediyorum kendimce çözümler buldum tüm klavye kısa yollarını kaldırdım.... sorun çözüldü

Hocam problemin ne olduğunu bilmediğim için birşey diyemiyorum. Ancak bildiğim kadarıyla herhangi bir sorun yok.

Programdan kaynaklı olmayan bildiğim bazı durumlar var. Birkaç tanesi şöyle.
Basit şifre kullanmak 123456 gibi.
Öğretmen anahtarının öğrencinin eline geçmesi.(usb Anahtar veya anahtar bağlantısı)

Birkaç tanesini de özelden yazıyorum.
Hocam, okula geldiğimde sordum, öğrendim. Faz2 akıllı tahta kullanıyoruz. Yukarıdakilerden hiçbiri :) Tamamen benim hatam.
Ben kilit ekranında Ayarlar kısmında izin verilen siteler kısmına e-okul ve MEB web sitelerini eklemiştim. Öğrenciler kilit ekranındayken de e-okul dan isterse notlarına bakabilsin vs diye. Bizim uyanıklar ise e-okul ve MEB 'in web sayfasındaki sosyal medya bağlantılarından YouTube simgesine tıklayarak ulaşmışlar :)
Ben de izin verilen web siteleri kaldırdım. Teşekkür ederim.

Hocam, okula geldiğimde sordum, öğrendim. Faz2 akıllı tahta kullanıyoruz. Yukarıdakilerden hiçbiri :) Tamamen benim hatam.
Ben kilit ekranında Ayarlar kısmında izin verilen siteler kısmına e-okul ve MEB web sitelerini eklemiştim. Öğrenciler kilit ekranındayken de e-okul dan isterse notlarına bakabilsin vs diye. Bizim uyanıklar ise e-okul ve MEB 'in web sayfasındaki sosyal medya bağlantılarından YouTube simgesine tıklayarak ulaşmışlar :)
Ben de izin verilen web siteleri kaldırdım. Teşekkür ederim.
İzin verilen web sitelerini kaldırmadan kilit ekranında bazı web sitelerini engelleyerek youtube vs gitmeleri engelleyebilirsiniz hocam.

IMG_20220923_134449_595.jpg

Geri