(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Telefona kurulumları yapıyorum ama 2 android telefonda gönderdiğim apk dosyası "bin" olarak görünüyor ve açılmıyor. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı?

son zamanlarda tahtalar kapanırken kapatıyor yazısı çok uzun dönmeye başladı, anahtarlarla alakası olabilir mi? daha önce karşılaşmamıştım.

Not: deepfreeze yüklü

Telefona kurulumları yapıyorum ama 2 android telefonda gönderdiğim apk dosyası "bin" olarak görünüyor ve açılmıyor. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı?
Kendiniz gönderiyorsanız gönderdiğiniz uygulama ile ilgili olabilir hocam.
uygulama bağlantısını gönderin isterseniz. Direkt bağlantıdan indirebilir öğretmenler.
mehcan.net/indir/ekilit_mobil.apk

son zamanlarda tahtalar kapanırken kapatıyor yazısı çok uzun dönmeye başladı, anahtarlarla alakası olabilir mi? daha önce karşılaşmamıştım.

Not: deepfreeze yüklü
İşletim sistemi kapanırken çalışan tüm programlara kapanma mesajı gönderir hocam. Programların kapanmasını Bir süre bekler. Programlardan alınan dönütlere göre bu bekleme süresi değişir. Kendini kapatamayan programlar olursa zorla kapat şeklinde bir uyarı çıkar.

Bu durum Ekilit için de geçerli tabi. Sistemin kapanmasını kısa bir süre bekletir. Ama çok uzun bekletmez. Zaten öyle bir durum olsa zorla kapat mesajı çıkmalı.

Bu durum her tahtada, her kapanma da mı oluyor?

Hocam tahtalar uzaktan açılınca 40 dakkika sonra tahtaların kapanmasını nasıl engelleriz. Sınavlarda sorun oluyor.

İşletim sistemi kapanırken çalışan tüm programlara kapanma mesajı gönderir hocam. Programların kapanmasını Bir süre bekler. Programlardan alınan dönütlere göre bu bekleme süresi değişir. Kendini kapatamayan programlar olursa zorla kapat şeklinde bir uyarı çıkar.

Bu durum Ekilit için de geçerli tabi. Sistemin kapanmasını kısa bir süre bekletir. Ama çok uzun bekletmez. Zaten öyle bir durum olsa zorla kapat mesajı çıkmalı.

Bu durum her tahtada, her kapanma da mı oluyor?

haklısınız hocam, zorla kapat mesajı çıkmıyor, sadece kapatılıyor yazısı dönüp duruyor, arkadaşlar da fişini çekerek çözüyormuş, her tahtada yok şu an tespit ettiğimi kadarıyla, windows güncelleme ile alakalı olabilir mi sizce? yakın zamanda deepfreeze pasif yapıp kilit kurduğum arada güncelleme mi aldı acaba? ama güncelleniyor yazısı da yok .

hocam meb hattında tarayıcıda açılan bir siteyi (okul sitesi) kilit programında izin verilen sitelere ekledim. Tahtalarda kilit ekranında denediğimde tarayıcıda bu mesaj görünüyor:

Bu site güvenli değil
Bu birinin sizi kandırmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz bilgileri çalmaya çalıştığı anlamına gelebilir. Bu siteyi derhal kapatmalısınız.
Ek bilgi:
web sitesinin güvenlik sertifikası güvenli değil

Bu durumu nasıl düzeltebilirim ? Teşekkürler

Sunucuyla uğraşmak istemeyen ama USB anahtar ve Mobil uygulama kullanmak isteyenler.

https://sedatcosar.com/tyt_akilli_tahta_yonetim_programi-program-8.html

Kendi yaptığım programdır. Okulumda kullanıyorum. USB bellek ve İnternet bağlantısı gerektirmeden android uygulama ile de çalışabiliyor. IOS uygulaması yok.

Dikkat Etmeniz Gereken
Programı çalıştırdığınızda iki seçenek var. Tahtaya kurulum ve USB bellek oluşturma. Programı tahtada açıp tahta kurulumu çalıştıracaksınız. Kendi bilgisayarınızda da USB bellek anahtarı hazırlamak için kullanabilirsiniz. Verilen linkten de android uygulamayı kurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tahta kurulum şifresi, usb bellek şifresi, android uygulama şifresinin aynı olması.

@datased hocam elinize sağlık, yeni bir konu açsanız da tahta kilit programlarına alternatif olsa.

Ben en kısa sürede deneyeceğim.

haklısınız hocam, zorla kapat mesajı çıkmıyor, sadece kapatılıyor yazısı dönüp duruyor, arkadaşlar da fişini çekerek çözüyormuş, her tahtada yok şu an tespit ettiğimi kadarıyla, windows güncelleme ile alakalı olabilir mi sizce? yakın zamanda deepfreeze pasif yapıp kilit kurduğum arada güncelleme mi aldı acaba? ama güncelleniyor yazısı da yok .
Ben yine de haftaya kadar programın bu kısımlarını kontrol edeceğim hocam.

Şurada belirtildiği gibi Eksik veya bozuk sistem dosyalarıyla ilgili sorunları gidermek üzere Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanmanızı önerebilirim.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
ve
sfc /scannow
(bu komutlar ile ilgili verdiğim bağlantıya bakınız)

Son düzenleme:
hocam meb hattında tarayıcıda açılan bir siteyi (okul sitesi) kilit programında izin verilen sitelere ekledim. Tahtalarda kilit ekranında denediğimde tarayıcıda bu mesaj görünüyor:

Bu site güvenli değil
Bu birinin sizi kandırmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz bilgileri çalmaya çalıştığı anlamına gelebilir. Bu siteyi derhal kapatmalısınız.
Ek bilgi:
web sitesinin güvenlik sertifikası güvenli değil

Bu durumu nasıl düzeltebilirim ? Teşekkürler
Hocam kilit ekranında bulunan tarayıcı internet explorer motoru kullanılmaktadır. Yani internet explorer ile alakalı bir durumdur.

Akıllı tahtanın birinde internet explorer ı açıp, Aşağıdaki resimde gösterilen kısımlarda değişiklik yapıp deneyebilirsiniz.
(internetten bulduğum bir görüntüdür)
enable-tls-on-internet-explorer.png

e-kilit mobil anahtar programını bulamadım. Yoksa bu program ücretli sürüm için mi geçerli?

Kendiniz gönderiyorsanız gönderdiğiniz uygulama ile ilgili olabilir hocam.
uygulama bağlantısını gönderin isterseniz. Direkt bağlantıdan indirebilir öğretmenler.
mehcan.net/indir/ekilit_mobil.apk
Dediğiniz şekilde sorun çözüldü hocam teşekkür ederim. Aynı apk dosyasını göndermeme rağmen bazı markalarda açılmıyordu.

Çevrimiçi hesaba bağlanmak istediğimde ssl bağlantı hatası alıyorum. Yeni hesap da oluşturamıyorum. MEB hattından dolayı mı acaba?

Çevrimiçi hesaba bağlanmak istediğimde ssl bağlantı hatası alıyorum. Yeni hesap da oluşturamıyorum. MEB hattından dolayı mı acaba?
Hocam bu ay başında ssl sertifikalarında bir güncelleme olmuş. Ben de chrome ile buraya girerken veya siteye girerken ssl hatası almaktayım.

Ekli dosyalar

• IMG_20211014_124520.png
    IMG_20211014_124520.png
    104.9 KB · Görüntüleme: 34
Merhabalar;

Uzun zamandan severek kullandığım programı dün 1 bugün 2. olmak üzere "Şifreler Uyumsuz" hatası alıyorum ve maalesef açılmıyor tahtalar. Yönetici Diski ile de denedim ama maalesef açılmadı tahta. İmaj atmadan kurtarma yöntemi var mı acaba? Versiyon 1.47 kullanıyorum bu arada.

Merhabalar;

Uzun zamandan severek kullandığım programı dün 1 bugün 2. olmak üzere "Şifreler Uyumsuz" hatası alıyorum ve maalesef açılmıyor tahtalar. Yönetici Diski ile de denedim ama maalesef açılmadı tahta. İmaj atmadan kurtarma yöntemi var mı acaba? Versiyon 1.47 kullanıyorum bu arada.
Merhabalar hocam.
Şifreleri tutan dosyalarda sorun olmuştur muhtemelen. (izinler ile ilgili veya dosya içeriği ile ilgili)
Özelden yazıyorum hocam.

çok güzel bir program.ortada bir emek var. ancak ücretli olması iyi olmadı. devlet okullarının durumu ortada. her sene bir ödeme kalemi de bunun için ayırmak zor. kısıtlı kullanıyoruz şuan. ancak yeni arayışlara başladım malesef.

çok güzel bir program.ortada bir emek var. ancak ücretli olması iyi olmadı. devlet okullarının durumu ortada. her sene bir ödeme kalemi de bunun için ayırmak zor. kısıtlı kullanıyoruz şuan. ancak yeni arayışlara başladım malesef.
Teşekkürler hocam.
Programın kilit özellikleri ücretsizdir.
Program ilk çıktığından beri ücretsiz olan özellikler (ağ iletişimi hariç) yine ücretsiz olarak kullanılıyor. Ayrıca hem android uygulama hem de web uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Pandemi dönemini saymazsak bu sene eklenen diğer özellikler ücretlidir.
Kısıtlı kullanımdan kastınız ağ iletişiminin ücretli olması mıdır?

emeğinize sağlık hocam. faz 1 tahtalarda sorunsuz çalışıyor. tahta kilit ekranında iken izin verilen sitelere nasıl giriliyor. sertifika hatası veriyor. sertifika yüklü

@mehcan hocam tahtada eski sürüm e-kilit yüklü. Benim flaşımda ise en son sürüm e-kilit yönetici kurulu. Elimdeki yönetici flaş bellekle tahtadaki e-kiliti silemiyorum. Program kurulu değildir uyarısı veriyor. Halbuki program kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Güncelleyemiyorum. Nasıl yapmalıyım?

Hocam bazı tahtalar aniden kapanıyor.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/yeni-faz-2-imaj-eylul-2021.178209/page-5

Bu paylaşımda ki imaj üzerine e kilit kurulu.
Yeniden yüklemede sorunu çözmüyor.

Sıkıntı e kilit ten olabilir mi?
Hocam ekilitte tahtayı kapatma komutu sadece kullanıcı etkileşimiyle çalışır. Karekod ekranında 5 defa yanlış şifre girilirse ve kilit ekranının sağ alt tarafında ki kapatma tuşu kullanılırsa.
Dokunmatik ile ilgili bir sıkıntı varsa ve buraya tıklama yapılıyorsa kapatabilir

@mehcan hocam tahtada eski sürüm e-kilit yüklü. Benim flaşımda ise en son sürüm e-kilit yönetici kurulu. Elimdeki yönetici flaş bellekle tahtadaki e-kiliti silemiyorum. Program kurulu değildir uyarısı veriyor. Halbuki program kurulu ve sorunsuz çalışıyor. Güncelleyemiyorum. Nasıl yapmalıyım?
Hocam eski sürüm ekiliti eski yönetici diskinizi kullanarak kaldırabilirsiniz.
Yeni kurulum diski yeni sürümü arayıp bulamadığı için kurulu değil demiştir

Geri