(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Teşekkürler hocam, yönetici diski içindeki USB Anahtar klasörünün içinde atman.exe duruyormu hocam. Antivirüs yazılımı silmiş olabilir ya da çalışmadını engelliyor olabilir.
Dosya yerinde yoksa yönetici diski ana programa takın ve ana ekrandaki yönetici diski tuşuna basarak yönetici diski güncelleyiniz. Dosya yerine gelecektir.

Kaldırma ekranını atman.exe yönetici olarak çalıştırarak ta açabilirsiniz.
Ayrıca ana programda ilgili akıllı tahtaya sağ tıklayarak yönetim uygulamasını çalıştır tıklayarak ta çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Yarın okulda ilk iş bunu yapacağım.

Gayet kullanışlı bir program olmuş. Hocama teşekkür ediyorum emeklerinden dolayı. Bir kaç sorum olacak;
1- Tahtadaki barkodu okutunca çıkan 6 haneli kodu ekrana girerek tahtayı açıyorum. Barkodu okutunca kendiliğinden açılabiliyor mu acaba?
2- Ağ bağlantılarında tahtaya ulaşabiliyorum fakat ana programda listelenmiyor. Neden olabilir?

Gayet kullanışlı bir program olmuş. Hocama teşekkür ediyorum emeklerinden dolayı. Bir kaç sorum olacak;
1- Tahtadaki barkodu okutunca çıkan 6 haneli kodu ekrana girerek tahtayı açıyorum. Barkodu okutunca kendiliğinden açılabiliyor mu acaba?
2- Ağ bağlantılarında tahtaya ulaşabiliyorum fakat ana programda listelenmiyor. Neden olabilir?

Teşekkürler hocam.
1- Android uygulamada tahta ve telefon kablosuz bağlı ise, tahtadaki karekodu okuttuğunuzda ağ üzerinden açmaya çalışacaktır.
2- Ağ da göründüğü halde bağlanmıyorsa, ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekleyin. bu tahtaların ana bilgisayara bağlanmasını engelleyebilir. Ayrıca kilit ekranında görünen bağlanılmaya çalışılan ana bilgisayar adının doğru olum olmadığını kontrol ediniz.

https://www.mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=a

Teşekkürler hocam.
1- Android uygulamada tahta ve telefon kablosuz bağlı ise, tahtadaki karekodu okuttuğunuzda ağ üzerinden açmaya çalışacaktır.
2- Ağ da göründüğü halde bağlanmıyorsa, ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine ekleyin. bu tahtaların ana bilgisayara bağlanmasını engelleyebilir. Ayrıca kilit ekranında görünen bağlanılmaya çalışılan ana bilgisayar adının doğru olum olmadığını kontrol ediniz.

https://www.mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=a

Teşekkür ederim hocam. Sadece 1 adet "Mobil Anahtar" oluşturup tüm öğretmenler için web tarayıcı ile kullansak sorun teşkil eder mi?

Merhaba arkadaşlar,
Benden önceki arkadaş eta 1.8. kurmuş ancak bazı telefonlara yükleme sıkıntısı yaşadık ve öğrenciler kolayca devre dışı bırakabildiler.
Başka programları inceleyeyim dedim. mehcan.net deki programı inceledim. Diğer programda problemli telefonlara yüklemeyi denedim, başarılı olduğunu gördüm.
Neden bu program:
1. net olsa da olmasa da kullanılabilir
2. flash bellekleri kolayca güvenli diske dönüştürebiliyor (musallet.exe gibi) viruslere karşı koruma sağlıyor
3. daha çok telefona uyumlu
4. Duyuru seçenekleri
5. Ana uygulama dışında tele ayrıca barkod okuyucu kurma mecburiyetinin olmaması.
6. Tele cer meb sertfika yükleme zorunluluğu olmaması. (internete bağlanmasa bile et yı tel üzerinden açkapa yeniden başlat yapabiliyor. [Tele cer meb sertifikası yüklü değilse nete giremiyor internet yok diyor ancak et lar da kablosuz ise tel ile kilitle aç aç kapa yeniden başlat yapabiliyorsunuz])
7. Fatih wi-fi ağında tel ile tahtalar hepsi wifide ise sorunsuz güncelleme, duyuru ekleme, et aç kapa kilitle başlat yapabilmesi. (tahtalar kablolu iken de ana programdan güncelleme sorunsuz aç kapa her zaman şart - tel ile tahtayı tam kontrol olamıyor)
8. Mehmet Can arkadaşımızın sorulara anında değilse bile 5-10 dk içinde cevap verebilmesi.
9. Web üzerinden de olsa tahtayı iphone ile açabilme (denemedim deneyeceğim geçici nete bağlayıp tanıttıktan sonra iphone ile kare barkod açılışı sanırım olabiliyor)
TEK DEZAVANTAJ OLAN PROGRAMDAN GÜNCELLEME SONRASI ET LARIN RESTART YAPILMASININ ŞART OLMASI Kİ BU DA WINDOWS DAN KAYNAKLI. (Bu aynı zamanda promethusun güncelleme sorusunun cevabıdır.
(Diğer genel problem tahtaya direk güneş ışığı geliyorsa dokunmatikte ya da barkod okutmakta sıkıntı oluyor. Camlara perde konulup bu sıkıntı aşılabilir)

Gerçekten çok düzgün ve hızlı çalışabilen böyle güzel bir program yazdığı için Mehmet CAN arkadaşımıza çok çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Sevgili hocam,ben de kısa bir süredir programınızı kullanıyorum ve çok memnunum,İn
jAvVmW.jpg
gilizce Flash ı yüklerken şöyle bir hata alıyorum,neden acaba?

Sevgili hocam,ben de kısa bir süredir programınızı kullanıyorum ve çok memnunum,İn
jAvVmW.jpg
gilizce Flash ı yüklerken şöyle bir hata alıyorum,neden acaba?
Hocam ayarlar >engellenenler kısmındaki anahtar kelimeleri kontrol edin. Kurmak istediğiniz uygulamada anahtar kelimeler varsa engelliyor olabilir

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Programı okulumuzdaki tahtalara kurduk. Genel olarak sıkıntı yok. Sadece bir sınıfın tahtasında problem yaşıyoruz. İlk olarak flash takıldıktan 1 dk sonra tahta kapanmaya başladı. Şimdi ise bilgisayar açılıyor, ekilit aktif hale geliyor. Bu noktada yönetici flashı ya da anahtar flashı taktığımda tahta mavi ekran veriyor(Sadece mavi renk yazı falan yok). Sorunun çözümü nedir acaba? Daha önceki yorumlarını çoğunu inceledim benzer hataya rastlamadım. Daha önce yazdıysanız ve gözümden kaçtıysa affola.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Programı okulumuzdaki tahtalara kurduk. Genel olarak sıkıntı yok. Sadece bir sınıfın tahtasında problem yaşıyoruz. İlk olarak flash takıldıktan 1 dk sonra tahta kapanmaya başladı. Şimdi ise bilgisayar açılıyor, ekilit aktif hale geliyor. Bu noktada yönetici flashı ya da anahtar flashı taktığımda tahta mavi ekran veriyor(Sadece mavi renk yazı falan yok). Sorunun çözümü nedir acaba? Daha önceki yorumlarını çoğunu inceledim benzer hataya rastlamadım. Daha önce yazdıysanız ve gözümden kaçtıysa affola.
Teşekkürler hocam.
Kilit ekranında okul bilgileriniz vs görünüyor mu.
Hatta kilit ekranının bir resmini atabilir misiniz?

Buyrun hocam bu şekilde. Hatta karekod ve kod için numaralar kısmı da gözükmüyor. Bu aşamada flash takınca da boş bir mavi ekran çıkıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20200302_131427.jpg
    IMG_20200302_131427.jpg
    81.9 KB · Görüntüleme: 100
  • IMG_20200302_131418.jpg
    IMG_20200302_131418.jpg
    80.1 KB · Görüntüleme: 87
çok teşekkürler hocam işimize yaradı çoğu öğretmen arkadaş mobil kullanıyor. usb evde unuttum olayını bitirmiş olduk :)

Hocam merhabalar, Tahta kilitli iken eba'da oturum açamiyoruz. Ebaya giriyor, kull. adi. sifre girdikten sonra hata veriyor. Hata ERROR_MESSAGE_SERVER_OFF
resmini de ekliyorum.
Bu arada eokul vs de problem yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20200304_113610.jpg
    IMG_20200304_113610.jpg
    149.6 KB · Görüntüleme: 64
Hocam merhabalar, Tahta kilitli iken eba'da oturum açamiyoruz. Ebaya giriyor, kull. adi. sifre girdikten sonra hata veriyor. Hata ERROR_MESSAGE_SERVER_OFF
resmini de ekliyorum.
Bu arada eokul vs de problem yok.
Merhabalar hocam,
Kilit ekranında internet explorer motoru kullanılmaktadır.normal olarak internet explorer ile açılıyordur belki ama kilit ekranında bazı kısıtlamalar oluyor. Bu yüzden hata veriyor olabilir.
Tahtalarda internet explorer ın eski sürümleri varsa 11 sürümünü kurmanızı öneririm. Belki çözüm olabilir.
Ayrıca eba giriş sayfasının bağlantısını ekleyerek deneyebilirsiniz. Yani öğrenci tıkladığında direkt giriş sayfası açılacak şekilde bir bağlantı eklemeyi deneyebilirsiniz.

Merhabalar hocam,
Kilit ekranında internet explorer motoru kullanılmaktadır.normal olarak internet explorer ile açılıyordur belki ama kilit ekranında bazı kısıtlamalar oluyor. Bu yüzden hata veriyor olabilir.
Tahtalarda internet explorer ın eski sürümleri varsa 11 sürümünü kurmanızı öneririm. Belki çözüm olabilir.
Ayrıca eba giriş sayfasının bağlantısını ekleyerek deneyebilirsiniz. Yani öğrenci tıkladığında direkt giriş sayfası açılacak şekilde bir bağlantı eklemeyi deneyebilirsiniz.
Yarin deneyecegim hocam, cok tesekkurler.

Hocam tahtadan kaldırmaya kalktığımda
Erişim engellendi
Hata kodu: UNİNST_SERVİCE_2:0X0000005
uyarısını alıyorum. Yazılımı bir kaç tahtadan kaldırmak istiyorum..

Hocam tahtadan kaldırmaya kalktığımda
Erişim engellendi
Hata kodu: UNİNST_SERVİCE_2:0X0000005
uyarısını alıyorum. Yazılımı bir kaç tahtadan kaldırmak istiyorum..
Kaldırma uygulamasını manuel olarak çalıştırıyorsanız yönetici olarak çalıştırınız.

Telefondan kilit açılınca, kendiliğinden kapanma sorunu yaşayan var mı?

Ekran kapatma, uyku moduna alma süresini 3 saat yapmama rağmen teneffüsten sonra geldiğimde kapanıyor.

Ekran kapatma, uyku moduna alma süresini 3 saat yapmama rağmen teneffüsten sonra geldiğimde kapanıyor.

bildiğim kadarı 59dk en fazla kalma süresi ben 90dk sonra kapansın diye ayarladım tekrar baktım 59dk olmuş ders 40dk + 10 tenefüs sonra kapanır :)

Mehcan Hocam Formun 15. Sayfasında mobil anahtarla açıldıktan 40 dk. sonra kilitlenir, kilitlendikten sonra yapılacak olan işlem neyse onu yapar demişsiniz.
Burda kullanıcı kilitle tuşuna basmadan otomatik (40dk sonra) kilitlenmesine engel olabilir miyiz?

bildiğim kadarı 59dk en fazla kalma süresi ben 90dk sonra kapansın diye ayarladım tekrar baktım 59dk olmuş ders 40dk + 10 tenefüs sonra kapanır :)

Hocalarım kilit telefon ile açıldıktan 40 dakika sonra tekrar kilitlenir.
Tahta kilitlendikten sonra ayarlarda belirlemiş olduğunuz süre işlenmeye başlar. 20 dk yeterli olacaktır ama ben 30 dk kullanıyorum. Öğretmen teneffüse çıkarken tahtayı kilitleyip diğer derse gelinceye kadar yeterli olacaktır bu süre.
Teneffüs esnasında öğrenciler tahtayı kapatmış olabilirler.

Mehcan Hocam Formun 15. Sayfasında mobil anahtarla açıldıktan 40 dk. sonra kilitlenir, kilitlendikten sonra yapılacak olan işlem neyse onu yapar demişsiniz.
Burda kullanıcı kilitle tuşuna basmadan otomatik (40dk sonra) kilitlenmesine engel olabilir miyiz?
Karekod giriş paneline bu süre ile ilgili seçenek ekleyeceğim hocam

Faz1 tahtalarıma prg kurdum guzel olacak insallah merak ettigim bikac sey var 1. Olarak programı yondtici flashi yapip tahtalara kurdum sonradan flash veren hocaların flashlari tahtayi acarmi yani kurulum.exe si olusturdukdan sonra olusturdugum ogretmen anahtar usbler icin ek bir guncelleme yapilmalimi yoksa direk acarmi tahtayi

2. Olarak mobil anahtar olusturmak icin hocalarin ayar bolumune sifre olarak programin anasifresini mi yazacagim yoksa farkli bir sifremi olacak

3. Bazi tahtalarda ekilit devreye girince alttan karekod acilirken bazilarinda dokunmatik calismiyor bu durumdakilerde flash acarken karekoda tiklayamadigim icin mobil olarak acamiyoruz neden dokunmatik mouse işaretçisi hareket etmiyor

4. Birde anabilgisayarim tahta kablosu takili olmadigi icin farkli ipye sahip tahtalari bu bilgisayardan kontrol etmenin bir yolu varmi tahta internet kablosu takmadan

Geri