(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Hocam selam.
Programı ana bilgisayarda çalıştırıyorum. Flash diski anahtar ekleden NTFSye dönüştürüp > Güvenli disk oluştura tıklayıp (tıklamayıp da denedim) >Anahtar oluştur diyorum. Anahtar oluştu görünüyor ama içerisinde GDosyalar klasörü boş görünüyor. Ne yaptıysam bu aşamayı geçip yönetici diski oluşturamadım. Yönetici diski oluşturmak istediğimde algılanmadı uyarısı veriyor.
Merhabalar hocam kullandığınız usb bellek markası nedir? Kırmızı siyah plastik olan bir marka diskte bahsettiğiniz durumun olduğunu biliyorum. Eğer o diskten kullanıyorsanız başka bir disk kullanıp deneyin.

Hocam ana bilgisayar adini degistirerek sorunumu cozdum. Yalniz bu kez de ana bilgisayarda programi aciyorum, tahtalar tikir tikir baglaniyorlar, tam önizlemeleri biterken Anaprogram.exe calismayi durdurdu hatasi aliyorum. ne yapabiliriz? XP Modunda calistirayim dedim bastan kurulum istiyor.

Hocam ana bilgisayar adini degistirerek sorunumu cozdum. Yalniz bu kez de ana bilgisayarda programi aciyorum, tahtalar tikir tikir baglaniyorlar, tam önizlemeleri biterken Anaprogram.exe calismayi durdurdu hatasi aliyorum. ne yapabiliriz? XP Modunda calistirayim dedim bastan kurulum istiyor.
Hocam hata ekranının fotoğrafını atarmısınız rica etsem

Hocam hata ekranının fotoğrafını atarmısınız rica etsem
Hocam programi aciyorum.sknti yok.Toplam 8 tahta var. 4-5 tanesi acik ise tahtalar baglaniyor ve önizlemeler gozukuyor. hepsi aciksa direkt son 1-2 tahta baglanip önizleme olustururken çalismayi durduruyor.
az sayida tahta bagliysa yukleniyor ilk once 1.resimde attigim gibi. fakat bunda da ekrani asagiya yukariya kaydirmak istersem resmen kasiyor ve donuyor. Pencere beyaz olup calismayi durduruyor. Hocam sanirim bu önizlemelerden kaynaklaniyor. kasiyor resmen program.
IMG_20190924_132003.jpg
IMG_20190924_131926.jpg

Hocam programi aciyorum.sknti yok.Toplam 8 tahta var. 4-5 tanesi acik ise tahtalar baglaniyor ve önizlemeler gozukuyor. hepsi aciksa direkt son 1-2 tahta baglanip önizleme olustururken çalismayi durduruyor.
az sayida tahta bagliysa yukleniyor ilk once 1.resimde attigim gibi. fakat bunda da ekrani asagiya yukariya kaydirmak istersem resmen kasiyor ve donuyor. Pencere beyaz olup calismayi durduruyor. Hocam sanirim bu önizlemelerden kaynaklaniyor. kasiyor resmen program.Ekli dosyayı görüntüle 63898 Ekli dosyayı görüntüle 63899
Doğrudur hocam. Muhtemelen çizim işlemlerinden. Bu gün biraz hafifletmeye çalışayım.

Kapatma seçeneği eklenebilir tabi hocam.
. NET veya flashplayer ile bir bağlantısı yok hocam
Hocam anaprogrami uyumluluk modunda Win XP ile calistirdim. Tabi bastan kurulum yapti. Ancak ayni şifreyle kurdum ve program ayar ve okul bilgilerini ayni sekilde yine doldurdum. Şuan tikir tikir calisiyor. Tabi Usb ve mobil anahtar listesi silindi. Sifre degisikligi yapmadigim icin sikinti olmuyor.
Boyle bir sorunla karsilasan arkadaslarbu yontemi deneyebilir. Bir sure kullanip tekrar rapor ederim hocam. bakalim program şişecek mi. tekrar tesekkurler

Duzenleme-1: Bu arada mobil sifreyle acilmiyor liste silindigi icin. Flaşlarda sknti yok gibi. Tum ogretmenlerin mobil sifrelerini yeniden tanimlamak gerek

Duzenleme-2: hocam tum tahtalar acikken test ettim tikir tikir calisiyor. elinize saglik.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar,
İOS için web tabanlı bir çözüm oluşturmaya çalıştım. İphone 6 ve iPhone 7 de safari ile denedim. Şuan hata kontrolü vs. detaylı değil ama android uygulamadaki gibi ilk önce Ana programda mobil anahtar ekleyip çıkan karekodu okutarak ayarları yapıyoruz. Sonrasında kilit açmak için kullanılabilir. Web tabanlı olduğu için telefonda internet bağlantısı gerekiyor tabi.
Kolay erişilebilmesi için safari de ana ekrana kısayol ekleyebilirsiniz.
https://mehcan.net/e-kilit/anahtar.php

Hocam öncelikle teşekkürler. Web üzerinden tahtayı açarken her seferinde ayarları yapın diyor. Yöneticinize başvurun diyor her sefer de.

Hocam bir çok telefonda deneme şansım oldu sıkıntı çıkmadı şu ana kadar. Hangi tarayıcıyla giriyorsunuz.
Bir arkadaşın iphonenunda denedik.
İphonenun Safari uygulamasını kullandık.
İlk seferde karekodla tanımlıyoruz, sonrasında tahtayı açıyor. Safari uygulamasını sonlandirip tekrar deneyince, yeniden tanımlama yapmamızı istiyor.
Acaba Chrome mu denemek gerekir.

Son düzenleme:
Hocam ilk tanımlamayı yaptığınızda gerekli bilgiler safaride site verilerine kaydedilir. Sonraki girişlerde bilgileri buradan okur. İlk tanımlamadan sonra 'zorla kapat' şeklinde çıktıysanız bilgileri kaydetmemiş olabilir. Safari yi gizli modda(safaride ki tam adını bilmiyorum, chrome da gizli sekme) çalıştırdıysanız da bilgileri kaydetmemiş olabilir.
Kendi denemelerimde telefonu yeniden başlattıktan sonra bile kullanılabiliyordu.
Tabi hocam chrome uda deneyebilirsiniz.
Bir arkadaşın iphonenunda denedik.
İphonenun Safari uygulamasını kullandık.
İlk seferde karekodla tanımlıyoruz, sonrasında tahtayı açıyor. Safari uygulamasını sonlandirip tekrar deneyince, yeniden tanımlama yapmamızı istiyor.
Acaba Chrome mu denemek gerekir.

Hocam ilk tanımlamayı yaptığınızda gerekli bilgiler safaride site verilerine kaydedilir. Sonraki girişlerde bilgileri buradan okur. İlk tanımlamadan sonra 'zorla kapat' şeklinde çıktıysanız bilgileri kaydetmemiş olabilir. Safari yi gizli modda(safaride ki tam adını bilmiyorum, chrome da gizli sekme) çalıştırdıysanız da bilgileri kaydetmemiş olabilir.
Kendi denemelerimde telefonu yeniden başlattıktan sonra bile kullanılabiliyordu.
Yarın tekrardan deneyeceğim... Teşekkürler..

@aysegul_guzel @HAYZUN @ramo87

Faz1 Dokunmatik sorunu için bir değişiklik yaptım. Deneyebilir misiniz?
Ekteki ana programı ana bilgisayara kurun.
Programa giriş yapın.
Yönetici diskini takın.
Programın ana ekranındaki yönetici diski tuşuna basın.
Sonra yönetici diski akıllı tahtaya takın.
Açılan pencereyi kullanarak öncekini kaldırın ve pencereyi kapatın.
Disk içerisinde usb anahtar isimli klasörün içinden tekrar kurulum yapın.
Faz1 dokunmatik sorunu olan tahtalarda deneyip bilgi verirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• SetupMain.zip
    10.8 MB · Görüntüleme: 21
Programı henüz deneme aşamasındayım.
Ağ üzerinden bağlantı sorunu yaşıyorum.
Ana bilgisayarla aynı switche bağladığım bir bilgisayara kurdum. Ağ üzerinden iki bilgisayar da birbirini görüyor. Ama programda göremiyorum.

Hocam, ana programdan yaptigimiz tüm degisikleri GUNCELLE butonuna tiklamadan otomatik guncellemesini saglayabilir miyiz? Cunku her an tum akilli tahtalar ayni anda acik olmayabiliyor. Ya otomatik olarak belli sure araliklariyla guncellese ya da, hem otomatik guncellese hem de guncelleme esnasinda kapali tahta varsa, o tahta baglandigi anda otomatik guncellese? mumkun mudur?

Programı henüz deneme aşamasındayım.
Ağ üzerinden bağlantı sorunu yaşıyorum.
Ana bilgisayarla aynı switche bağladığım bir bilgisayara kurdum. Ağ üzerinden iki bilgisayar da birbirini görüyor. Ama programda göremiyorum.
Hocam indirdiğiniz kurulum dosyasının içinde ağ bağlantısı ile ilgili bir pdf dosyası var. Orada yazanları kontrol ederseniz bağlantı sağlanacaktır.
Olmazsa ana programda ayarlara girip, server adı kısmına ana bilgisayarın ip adresini yazıp kaydedin ve akıllı tahtalarda ayarları güncelleyin. Ayarları kaydettikten sonra yönetici diski ana programa takın. Ana ekrandaki yönetici diski tuşuna basın. Sonra yönetici diski akıllı tahtaya taktın ve açılan pencereyi kullanarak ayarları güncelleyip tahtayı yeniden başlatın

Hocam, ana programdan yaptigimiz tüm degisikleri GUNCELLE butonuna tiklamadan otomatik guncellemesini saglayabilir miyiz? Cunku her an tum akilli tahtalar ayni anda acik olmayabiliyor. Ya otomatik olarak belli sure araliklariyla guncellese ya da, hem otomatik guncellese hem de guncelleme esnasinda kapali tahta varsa, o tahta baglandigi anda otomatik guncellese? mumkun mudur?
Hocam otomatik güncelleme mevcut zaten. Bağlanan bir tahtaya sağ tıklayın. Güncelleme seçeneklerinden otomatik güncellenmesini istediklerinizi seçin. Ana program açık olduğu sürece tahtalar her bağlandığında güncel olmayanları otomatik güncelleyecektir.

elinize sağlık, güzel uygulama. Bir sorum olacaktı. Tahtalardan birinden kaldırmak istiyorum ama nasıl kaldıracağımı bulamadım bir türlü.

Mehcan hocam merhaba. Bu yıl faz1 akıllı tahtalarımızda ekran klavyesinin x kapatma tuşu tepki vermemeye donmaya başladı. Ekran klavyesinin sürüklenmesi de devre dışı, ama tuşlar tepki veriyor. Acaba programınızla alakalı olabilir mi?

Mehcan hocam merhaba. Bu yıl faz1 akıllı tahtalarımızda ekran klavyesinin x kapatma tuşu tepki vermemeye donmaya başladı. Ekran klavyesinin sürüklenmesi de devre dışı, ama tuşlar tepki veriyor. Acaba programınızla alakalı olabilir mi?
Benzer bir donma durumu bazı faz1 tahtaların kilit ekranında da oluyor hocam. Programın klavye ile alakalı bir bağlantısı yoktur hocam. Ama ilk başlangıçta system düzeyinde çalışır. Bunun bir yan etkisi varmıdır bilmiyorum. Bir önceki sayfada bir değişiklik yapmıştım kilit ekranının donmasıyla ilgili. Onu deneyebilir misiniz

Benzer bir donma durumu bazı faz1 tahtaların kilit ekranında da oluyor hocam. Programın klavye ile alakalı bir bağlantısı yoktur hocam. Ama ilk başlangıçta system düzeyinde çalışır. Bunun bir yan etkisi varmıdır bilmiyorum. Bir önceki sayfada bir değişiklik yapmıştım kilit ekranının donmasıyla ilgili. Onu deneyebilir misiniz
Hocam bizim donma kilit ekranında değil masaüstü açıkken ekranın solundan ortaya çektiğimiz ekran klavyesi, tuşlar tepki veriyor ama x kapatma tuşu tepki vermiyor, o geri gitmeyince de öğretmen tahtayı kullanamıyor. Sebebini bulamadık.

Hocam bizim donma kilit ekranında değil masaüstü açıkken ekranın solundan ortaya çektiğimiz ekran klavyesi, tuşlar tepki veriyor ama x kapatma tuşu tepki vermiyor, o geri gitmeyince de öğretmen tahtayı kullanamıyor. Sebebini bulamadık.
Anladım hocam. Eğer kilit ekranı donmuyorsa klavye donuyorsa ekilitle bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum ama kesin birşey diyemem tabiki.

Hocam selamlar.
Web üzerinden diğer tarayıcılarla denedim. çalıştı.
Bu web uygulamasının çalışmasını sağlayan php kodlar yada her neyse, benimle paylaşabilir misin.?
Ben bunları okulda tahtalara bağlı lokal bir bilgisayarda tutup, tahtaları açtıracağım.
yada kendi web sayfama koyarak ordan kullandırttacağım.

Hocalarım.
Okulumda 87 tahta var. 2 ayrı bina. Tümünde Fatih ağı var.
Deneme amaçlı 2 tahtaya kurdum sorunsuz oldu. (win10)
Ancak hepsine kurup kurmamak arasında kaldım zira 87 tahtaya tek başıma bakacağım. Şu an şifresiz kullanıyorlar. Bazıları da win8.1 . Acaba hepsine kurup denesem mi? Saygıdeğer fikirlerinizi alsam?

Hocalarım.
Okulumda 87 tahta var. 2 ayrı bina. Tümünde Fatih ağı var.
Deneme amaçlı 2 tahtaya kurdum sorunsuz oldu. (win10)
Ancak hepsine kurup kurmamak arasında kaldım zira 87 tahtaya tek başıma bakacağım. Şu an şifresiz kullanıyorlar. Bazıları da win8.1 . Acaba hepsine kurup denesem mi? Saygıdeğer fikirlerinizi alsam?
Hocam okulumda 56 tahta var, ben kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum. Tahtalara kurmadan evvel tüm öğretmenler için şifre tanımlanani tavsiye ederim. Ayrıca mobil anahtar veya flsh bellekleri de hazırlanan gerekir. Bunların hepsini yaparken sıkıntı yaşanıyor, ancak hepsini yaptıktan sonra, dert yok sorun yok. Tabii ben shadow defender da kuruyorum, tahtalara..

Geri