Ücretsiz Canva Pro Hesabı Nasıl Alınır?

Kodla Büyü
Teşekkürler paylaşımınız için. Bende görev yeri belgesini taratıp dün başvurdum bakalım. Sonucu bekliyorum.
Buna benzer bir uygulama autodesk ürünleri için de geçerli. 3dsmax, autocad vs. kullananlar değerlendirebilir

Teşekkürler paylaşımınız için. Bende görev yeri belgesini taratıp dün başvurdum bakalım. Sonucu bekliyorum.
Buna benzer bir uygulama autodesk ürünleri için de geçerli. 3dsmax, autocad vs. kullananlar değerlendirebilir
Büyük ihtimalle kabul edilmeyecektir hocam. Eğer kabul edilirse buraya yazın hocam. Bilelim.

mebbis ekran görüntüsünü tc kısmı kırpılmış şekilde gönderdim kabul edildi.

kısmet, ben de başvurdum. Teşekkürler. Sonucu unutmazsam yazarım. Mebbis kişisel bilgiler sayfasını pdf olarak kaydedip yükledim ben.
Hi Ömer,

Thanks for registering for our Education program.

We’re happy to tell you that your application has been accepted. This means that you can now use Canva for Education and enjoy these features for free:...

MEB Öğretmen Kimlik Kartı ile başvurdum. 2 gün içinde onaylandı. Paylaşım için teşekkür ederim.

öncelikle paylaşım yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim bende başvurdum fakat bize her hangi bir yaptırımı olur mu sonuçta öğrencileri oraya ekleyeceğiz 600 öğrenci eklesek her birini kontrol edemeyiz ki ne yapmış ne etmiş. Ben scratch te de code.org tada tinkercadde de sınıflar oluşturuyorum ilk defa kendi özel bilgilerimi vererek canva ya kayıt oluyorum da kafama takıldı.

öncelikle paylaşım yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim bende başvurdum fakat bize her hangi bir yaptırımı olur mu sonuçta öğrencileri oraya ekleyeceğiz 600 öğrenci eklesek her birini kontrol edemeyiz ki ne yapmış ne etmiş. Ben scratch te de code.org tada tinkercadde de sınıflar oluşturuyorum ilk defa kendi özel bilgilerimi vererek canva ya kayıt oluyorum da kafama takıldı.
Güzel soru. Ben de riske girmemek için sadece birkaç öğrenci ekledim. Özel bilgilerden ziyade eğitim hesabının suistimal edildiğini düşünüp Canva hesabımı kapatabilir diye korktuğum için. Sormak lazım Canva Türkiye temsilcisine.

Mebbis ekran görüntüsüyle kabul edildi 2 günde sonuçlandı. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.

Bende kendi hesabımı bir süre kullandıktan sonra (bu arada ticari bir tasarım yapmıştım) MEBBIS ekran görüntüsüyle başvurdum onaylanmadı.
Eşim için de üye olduktan sonra, bir takım etwinning çalışmaları yaptık, sonra öğretmen kimliğiyle başvurduk bir-iki günde onaylandı.

Ben, o yüzden başvurudan önce yapılan çalışmalara da bakıyorlar diye düşünmüştüm.

Mebbis ekranını ekleyerek (tc kimlik vb kişisel bilgileri kısmı sansürleyerek) gönderdim ben de şimdi. Beklemedeyim...

Canva.com sitesi ve uygulaması içinde hazır şablonların olduğu bir poster, afiş, infografik, davetiye, sunum ,logo hazırlama sitesidir. İçerisinde sayısız hazır şablonları kullanarak çok kısa sürede harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz sürümde kısıtlı seçenek bulunmakta. Pro hesabı almak için de yüklü bir ücret ödemek gerekiyor. Canva öğretmenlere özel pro hesabını ücretsiz olarak sunuyor. En güzel tarafı da siz pro hesabınızla sınıf oluşturup eklediğiniz öğrencilere de pro hesabı almış oluyorsunuz.

Ücretsiz Pro hesabı almak için;

1- Önceden bir canva üyeliği oluşturun ve bu hesapla giriş yapın.
2- Eğitim için canva sitesine girin (https://www.canva.com/edu-signup)
3- Hesap oluşturmak için hemen başvurun'a tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 68942
4- Ad, Soyad, Okul Adı, Okuldaki Göreviniz, Kaydolduğunuz mail hesabı, Ülke vb soruları cevaplayın.
Ekli dosyayı görüntüle 68945
5- En sonda yer alan dosya yükleme alanına öğretmen olduğunuza dair belge yüklemenizi istiyor. (Pdf, jpg olabilir)
Ekli dosyayı görüntüle 68946
Burası en mühim kısım. Bu alan bir insan tarafından incelenip kontrol ediliyor. Bu yüzden belge olarak sadece 2 evrağı kabul ediyorlar.
-Mebbis Kişisel Bilgiler Ekran görüntüsü (İsterseniz TC kimlik numarasının son 5 hanesini gizleyebilirsiniz. Size kalmış.)
- Meb onaylı öğretmen kimlik kartı fotoğrafı

Bu iki belgeden herhangi birini sisteme yüklediğinizde birkaç gün içinde pro hesabına geçtiğinize dair bir mail alacaksınız. Hayırlı olsun.

Pro hesabınızla artık sınıf oluşturup öğrencilerinizi davet ederek onları da pro üyeliğiyle tanıştırabilirsiniz.

Canva ile yapabilecekleriniz:
Ekli dosyayı görüntüle 68948 Ekli dosyayı görüntüle 68949 Ekli dosyayı görüntüle 68950
Mail geldi onay içeren. Peki hesabımın pro olduğunu nasıl anlayabilirim var mı hesap türünü gösteren bir yol acaba?

Mail geldi onay içeren. Peki hesabımın pro olduğunu nasıl anlayabilirim var mı hesap türünü gösteren bir yol acaba?
Onay maili geldiyse pro hesabı açılmıştır. Herhangi bir tasarım yapın. Kısıtlama olmadan istediğiniz şablonu seçebiliyor olmalısınız.
Sağ üstteki hesap adı > Hesap Ayarları > Faturalar ve Sınıflar bölümünde "Canva for Education" yazıyor olmalı.

Onay maili geldiyse pro hesabı açılmıştır. Herhangi bir tasarım yapın. Kısıtlama olmadan istediğiniz şablonu seçebiliyor olmalısınız.
Sağ üstteki hesap adı > Hesap Ayarları > Faturalar ve Sınıflar bölümünde "Canva for Education" yazıyor olmalı.

Aşağıdaki gibi ama emin de olamadım açıkçası. Ben google ile oturum açıp öyle kullanıyordum. Sorun olur mu bilmiyorum. Bir tane denedim indir deyince ücret istedi.

Geri