ÜCRETSİZ Arduino setimiz geldi (Robotistan Sitesinden)

Kodla Büyü

systran

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, www.robotistan.com sitesinden Yasir ÇİÇEK Bey ile yaptığımız görüşme sonucu ÜCRETSİZ olarak arduino eğitim setimiz bugün okula geldi. ROBOTİSTAN ailesine ve Yasir ÇİÇEK' e eğitime olan katkılarından dolayı çok teşekkürler.
http://www.robotistan.com/arduino-uno-rfid-kit-seti
http://www.robotistan.com/projelerle-ar ... iz-saygili

Ürün İçeriği:
1x KİTAP (Projelerle Arduino - Sertan Deniz SAYGILI)
1 x USB kablo
1 x Arduino Klon
1 x 65 jumper kablo
1 x 830 Delikli Breadboard
15 x LED (Kırmızı, Yeşil, Sarı)
20 x Direnç (220R,10K,1K)
1 x 10 pin dupont kablo (erkek-dişi)
1 x Potansiyometre
1 x Aktif Buzzer
1 x Pasif Buzzer
1 x 74HC595N
1 x Infrared alıcı
1 x LM35DZ
1 x Yangın Sensörü
2 x Top Anahtar
3 x 5mm LDR
5 x Şapkalı Buton Anahtar
1 x IR Uzaktan Kontrol
1 x 1 dijital tüp
1 x 4 dijital tüp
1 x 8*8 dot matris tube
1 x UNL2003 sürücü kartı
1 x SG90
1 x LCD1602 IIC I2C
1 x PS2 game joystick modülü
1 x DHT11 Sıcaklık ve Nem Sensörü modülü
1 x Su seviye ölçme modülü
1 x RFID modül
1 x RFID Anahtarlığı
1 x RFID kart
1 x Ses sensörü modülü
1 x Tekli röle modülü
1 x RTC modülü
1 x 16 buton matris tuş takımı modülü
1 x RGB 3 renkli modül
1 x 9V Batarya Konnektörü

Ekli dosyalar

• 2015-12-10 18.11.23.jpg
    2015-12-10 18.11.23.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 2,574
  • 2015-12-10 18.12.05.jpg
    2015-12-10 18.12.05.jpg
    94.1 KB · Görüntüleme: 2,577
  • 12359337_137512323282694_595833097_o.jpg
    12359337_137512323282694_595833097_o.jpg
    25.4 KB · Görüntüleme: 2,576
  • 2015-12-10 18.43.03.jpg
    2015-12-10 18.43.03.jpg
    99.7 KB · Görüntüleme: 2,573
Ben de bu işle ilgilenmek, uğraşmak istiyorum. Yakın zamanda edindiğim "Çocuklar İçin Scratch ile Programlama" kitabının son bölümünde de bu setlerden ve robotistan web sayfasından bahsediyor. Biraz incelemiştim, fakat o kadar çok set var ki, nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olmak isteyen var mı acaba? :)

Hayirli olsun hocam
Yaptığınız uygulamaları da paylasirsaniz bu konu hakkinda çalışma yapmayı düşünenlere fikir ve heyecan vermiş olacaksiniz
Iyi çalışmalar.

botehasan33' Alıntı:
Ben de bu işle ilgilenmek, uğraşmak istiyorum. Yakın zamanda edindiğim "Çocuklar İçin Scratch ile Programlama" kitabının son bölümünde de bu setlerden ve robotistan web sayfasından bahsediyor. Biraz incelemiştim, fakat o kadar çok set var ki, nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olmak isteyen var mı acaba? :)

Hocam arduino italyan üretimi açık kaynak bi mini bilgisayar. Orjinalini almak isterseniz elektronik sitelerinde mevcut,açık kaynak olduğu için aynı devre elemanlarını kullanan ancak markasız modellerde mevcut. Mikroişlemci falan herşey aynı,sadece marka arduino değil. Birde asıl bu işin güzel yanı scratch ile arduino birlikteliği. Mükemmel bişey çıkmış ortaya işleri aşırı kolaylaştırıyor. Eğitim seti olarakta Youtubede meraklı maymun kanalında çağan'ın videoları piyasadaki en güzel eğiitm. Hangi modeli seçmeniz gerektiğine gelince alacağınız modeli tek almayın,kit olarak alınki çalışmalarınızı rahatlıkla yapabilesiniz. Unor3, Mega2560 başlangıç için harika modeller. Bu arada edindiğiniz kitaptan bende almıştım.Çok beğendim,2. si çıkarsa haber verin :)

Çoşkun taşdemirin 1. Kitabida cok guzel. Yeni baslayanlar icin ogrenciler icin tavsiye ederim

Tebrik ederim hocam ücretsiz olmaz belki ama hem kendim için hemde öğrencilerim için böyle bir set temin edeceğim. Nasıl ücretsiz temin ettiğinizi paylaşırsanız sevinirim.

aydınDr' Alıntı:
Hayirli olsun hocam
Yaptığınız uygulamaları da paylasirsaniz bu konu hakkinda çalışma yapmayı düşünenlere fikir ve heyecan vermiş olacaksiniz
Iyi çalışmalar.
İnşallah, projeleri yaptıkça paylaşmaya çalışacağım. Teşekkürler.

akzabat' Alıntı:
Hocam ücretsiz nasıl gönderdiler acaba. Bizde bir talepte bulunsak mi acaba :)
Hocam isteyenin bir yüzü misali, elektronik hobi ticareti ile uğraşan yerli ve yabancı sitelere mail attım. Bunun için kurum mail adresini kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak yurt dışı sitelere bir türlü mail atamadım (meb mail server kaynaklı herhalde) onun yerine hotmail kullandım, bundan dolayı mıdır bilmiyorum yurt dışı sitelerden olumlu dönüş olmadı. Yerli sitelerden de 1 tanesi olumlu olarak cevap verdi. Robotistan sitesine tekrar teşekkürler.

Ben de köy okulunda çalışıyorum. Yasir Bey dönüş yapmış sağolsun. Ben de RaspBerry Pi talebinde bulundum bakalım. Olmazsa da kendim alacağım zaten sınıfa ve kendime.

Tebrikler hocam. Çocuklarımız için en önemli eğitim materyallerinden biri. Geleceğimiz için çocuklarımıza kod yazdırmayı ve elektronikği sevdirmemiz gerekir. Hemen kendim bi tane edineceğim.

Ben doların 2.1 falan oldugu zamanlarda bu setı cok daha sağlamını almıstım alıexpress ten. 54 gunde geldı. Ama 14 gunde gelen kargomda oldu hocam

burhaneren' Alıntı:
Ben doların 2.1 falan oldugu zamanlarda bu setı cok daha sağlamını almıstım alıexpress ten. 54 gunde geldı. Ama 14 gunde gelen kargomda oldu hocam
sayın hocam link paylaşımında bulunabilir misin
teşekkürler

Link paylaşır mısınız hocam
burhaneren' Alıntı:

adadeniz' Alıntı:
yaydin23' Alıntı:
http://www.melikgazibitefo.gov.tr/
Paylaşım sebebini anlamadım desem
Arkadaş sanırım çok heyecanlanmış. O heyecanla her yerde paylaşmaya çalışmış.
Sağolsun faydalı bir bilgi vermiş ama, her yere yazmak yerine ilgili konuya yazsaymış iyi olurmuş.

Geri