Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
Emekleriniz için ve programı sürekli geliştirdiğiniz için teşekkür ederiz hocam. "Ne gerek var..." diyen kişilere kulak asmayın lütfen; alternatifler her zaman iyidir.
Hocam 6 yıldır tahtalarla haşır neşir olan birisi olarak bir önerim olacak. Ben tahtalarda bir güncelleme yapmak istediğimde katları tek tek gezerek hepsini çalıştırıyorum. Daha sonra kendi bilgisayarımdan onlara bağlanarak NetSupport Manager üzerinden dosya aktarmaya başlıyorum. "File distribution" seçeneği ile, tüm tahtalara sırayla ve toplu olarak dosya gönderebiliyorum.

Sadece 50 tane tahtanın düğmesine basıp odama geri gelmem bile iki binalı okulumuzda yarım saat sürüyor. Bu sistemde ise her birinin açılmasını bekleyeceğimiz için süre çok uzayacaktır. Sözün özü: bunları ağ üzerinden kontrol edebileceğimiz teacher - client özelliği ekleyebilir miyiz? Tek bir tuşla merkezi bir yerden açıp kapatabilirsek program gerçek anlamda verimli olacak ve pek çok kişi tarafından kullanılmaya başlanacaktır. Atak'ın en büyük eksiği bu idi. Belki siz bunu giderebilirsiniz.
İyi çalışmalar.
Hocam Üniversiteside final haftası yaklaştı. Final haftası geçsin ilk işim dediğiniz client uygulamasını geliştirmek. Bilgisayarı açma özelliğini kendi masaüstü bilgisayarıma denedim çalıştı. Aklımdaki projede okuldaki tüm tahtaların Mac adresini, ip adreslerini ve bilgisayar adlarını bir listeye kaydetmek. Listeden seçilen bilgisayatları merkezi bilgisayardan açmak, kilitleri açmak ve bilgisayarı kapatmak gibi komutlar göndermek.

Harika! Bunları ekleyince eminim program çok işlevsel olacaktır.
WOL bizim ağlarda biraz sorunlu çalışıyor. Biostan aktifleştirilmiş olsa bile bir kısmı açılıyor bir kısmı açılmıyor. Ağın içinde subnetler bulunmasıyla alakalıymış sanırım, tam anlamıyorum. Yine de eklemek güzel olacaktır.
Teşekkürler :)

Sayın murat02 hocam; eline sağlık,güzel bir çalışma.Bende okulda bir deneme yaptım.Şöyle bir düzeltilmesi gereken bir durum var.Telefonla barkod okutarak açıldığında,programdan çıkınca kapanıyor.Veya kendin programla kapatırsan kapanıyor.Bunlar tamam.Fakat öğretmen cebine telefonu koyup öylece ders bitiminde kapatmadan sınıftan gidince tahta açık kalıyor.Veya telefondan programdan çıkmadan tahtadan veya telefondan ağı kapatırsan da açık kalıyor.Ve istenildiği gibi kullanılıyor.Bu durumun düzeltilmesi gerekir.Ayrıca öğretmen ismini de tahtada görebilirsek kimin açık bıraktığını da anlayabiliriz.Selamlar.Kolay gelsin..

Dene amaçlı programı kurdum hiç bir şey girmedim. Sonra bakarım dedim. Bilgisayar yeniden başladığında kilitli kaldı. Barkod ile kilit aç diyorum telfon öyle kalıyor, usb anahtar oluşturdum, etkisiz.
Birisi yardımcı olabilir mi? Sırasıyla ne yapmam gerekir.
Telefondaki uyguamada Durum : Bağlantı Yok diyor.

Usb anahtar oluşturdum takınca süre sıfırlanıyor ama kilit açılmıyor.
Bir ara "Access violation at address 00A8A65F in module etanahtar.exe" uyarısı verdi.

Merhaba arkadaşlar sizlerden gelen dönütler ile programı tekrar düzenledim.
Yenilikler:
1-Android ile kilit açıldığında 40 dk sonra kilit ekranı gelecek. Süreyi uzatmak isteyen 40 dk sonrası kilitleyip süreyi arttırmalı veya tekrar kilit açmalı.
2-Bazı flash belleklerin seri numaralarını okumada sorun oluyordu. Bu program ile Yeni usbanahatarı kullanılmalarını tavsiye ediyorum. Eski program ile oluşturulan usb anahtarları yine geçerli.
3-Android te zaman bağlantı zaman aşımına uğruyordu. Bu problemi de giderdim. Artık bağlantı kopmadan sürekli bağlı olacak.
4-Merkezi bilgisayardan tahtaları kontrol edenler için client uygulamasını geliştirdim. Listenin altındaki bölümden bilgisayar adı ve ip adresini yazarak o bilgisayarı listeye ekleyebilirsiniz. Burada ip adresi mutlaka doğru olmalı, bilgisayar adı doğru olması önemli değil. Listeden seçtiğiniz bir makineyi kilidini açabilir, kilitleyebilir veya bilgisayarı kapatabilir. Bilgisayar açma olayı verimli çalışmadığı için onu kaldırdım.

Ekli dosyalar

• ETAnahtar_V1.6.rar
    18.1 MB · Görüntüleme: 191
4-Merkezi bilgisayardan tahtaları kontrol edenler için client uygulamasını geliştirdim. Listenin altındaki bölümden bilgisayar adı ve ip adresini yazarak o bilgisayarı listeye ekleyebilirsiniz. Burada ip adresi mutlaka doğru olmalı, bilgisayar adı doğru olması önemli değil. Listeden seçtiğiniz bir makineyi kilidini açabilir, kilitleyebilir veya bilgisayarı kapatabilir. Bilgisayar açma olayı verimli çalışmadığı için onu kaldırdım
tahtaların Ip sini mi ekleyeceğiz yoksa ana bilgisayarın mı...

Murat hocam elinize sağlık, çok güzel özellikler eklemişsiniz. Elektrik kesintisi durumunda IP değişebileceği için MAC üzerinden çalışmak daha verimli olabilir diye düşünüyorum. Sadece "düşünüyorum" çünkü ne, nasıl yapılır en ufak bir bilgim yok :)
İyi çalışmalar.

IP leri elle eklemek yerine agda otomotik tarama yapıp bulsa daha iyi gibi olur netsupport schol gibi.... Emeğinize saglik

Şimdilik sınıfa inme çıkma gibi ezeyetten kurtarma adını bu uygulamayı geliştirdim. Otomatik ara özelliğini yaptım. Fakat bazı bilgisayarı bulamadığı için şimdilik manuel olarak çalışıyor. Özellikle 10. İle başlayan ipleri bulamıyor. Ama imkansız diye bir şey yok. Biraz zamana ihtiyacım var. Onu da yapmaya çalışacağım.

Hocam ben bugün yükledim tahtaya programı .Usb belleğede yükledim fakat usb bellekle tahta açılmadı. Düzeltmek için hangi yolu izlemeliyim anlatabilirmisiniz

Son düzenleme:
3 tahtaya kurdum test edeceğim cuma gününe kadar.Şu anda hiçbir sıkıntı yaşamadım.sadece androidden açınca programdan çıkınca veya sınıftan çıkınca program kitliyor.emeğine tekrar sağlık.

murat hocam client programını denedim ama çalışmadı ana bilgisayar ve tahtalar farklı ağ üzerinde bulunuyor sanırım ondan kaynaklı... fatih ağ yapısında tahtalar farklı ağda bilgisayar labı farklı idare bilgisayarları farklı ağda bulunuyor... sanırım client programını tahtaların bağlı olduğu ağa bağlamak lazım oda sıkıntı çünkü tahtaların ağına bağlı sürekli bilgisayar yoktur....

Denedim hocam. Çok güzel olmuş elinize sağlık. Ancak USB girişinden farklı bir flaş bellek sökülüp takılınca açılıştaki ekran anlık olarak açılıp kapanıyor.

Hocam programın bütün versiyonlarını sizinle birlikte en başından beri kurup deniyoruz. İlginiz için ve geri dönüşlerinizle programı geliştirdiğiniz için teşekkürler. Şuan en son versiyon olan 1.6'yı kurduk deniyoruz. Client 'i kurduk gayet başarılı. Ancak Client'te hangi bilgisayarın kilitli veya açık olduğunu göremiyoruz. Bilgisayarların kilidinin açık yada kapalı olduğunu gösterebilmeniz mümkün mü ? saygılar.

Bende bir programcı olarak Murat02 hocamı tebrik ediyorum.Ben özellikle cep telefonu uygulaması üzerinden işlemleri yaptım.Şuana kadar sorun çıkmadı.Ama gözlüyoruz,Öğrenciler nerelerden zorlayacaklar diye.Yanlız IOS uygulamalı telefon sahibi öğretmen arkadaşlar bayağı sitem ettiler.Biz niye yapamıyoruz diye.Tabii onlara flash diskleri hazırladık.Duyurulur.Saygılar...

testlerim devam ediyor hocam bugün et anahtar durduruldu hatası almaya başladım telefondan.uygulamayı tekrar yükledim ama düzelmedi.

bende deneme yapıyorum bir tahta yükledim bugün açtığımda bildirim alanında simge var ama açılışta koruma ekranı gelmedi.

6 tahtaya kurdum sıkıntı çıkarmadı son iki tahtada sıkıntı yaşadım.koruma ekranı geliyor şifreyi değiştirmiştim aynı şifre tüm tahtalarda ama açmıyor.ne flash ne de telefon işe yaramadı kaldı tahtalar adminden programıda kaldıramıyorum kaldım öylece

6 tahtaya kurdum sıkıntı çıkarmadı son iki tahtada sıkıntı yaşadım.koruma ekranı geliyor şifreyi değiştirmiştim aynı şifre tüm tahtalarda ama açmıyor.ne flash ne de telefon işe yaramadı kaldı tahtalar adminden programıda kaldıramıyorum kaldım öylece
Üst üste iki kurulum yapıldı mı?

Son düzenleme:
Geri