Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Kodla Büyü
Memorix hocam, yeni masaüstü açıldığında programa müdahale edilemiyor ise sorun yok. Sanal masaüstü kapatılamaz. Çünkü windows'un bir özelliği. Halen bir açık bulurlarsa program kapatıldığında yeniden açılması üzerine çalışıyorum.

Sanal masaüstü normalde engellenemiyor. Fakat ben bunu sanal masaüstü kapatma kısayol tuşu göndererek yaptırdım hocam.Böylece geriye asıl masaüstü kalıyor. Ben de Delphi kulanmıştım. Sanal masaüstü eklemenin kısa yolu da var hocam bunu da unutmayın. Yardımlaşabiliriz isterseniz.

Sanal masaüstü normalde engellenemiyor. Fakat ben bunu sanal masaüstü kapatma kısayol tuşu göndererek yaptırdım hocam.Böylece geriye asıl masaüstü kalıyor. Ben de Delphi kulanmıştım. Sanal masaüstü eklemenin kısa yolu da var hocam bunu da unutmayın. Yardımlaşabiliriz isterseniz.
Muharrem hocam yardım ederseniz sevinirim. Atak programı için yaptıklarınız için teşekkür ederim. Biz zaten atak programından ilham alarak bu programı geliştirdik. Bilgi paylaşımı yaparsak arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

Peki hocam telefonda tahtayi acmak için akıllı tahtalarin internete bagli olmasi mi gerekiyor?

Bir de hocam bu programı pythonda yazsak daha iyi olmaz mi? Şahsi fikrim yanlış anlamayın!!!
Ben Atak i kullaniyorum
atakin eksileri
1-sadece flashbellekle açılması
2-bazi windows dosyalarini bozmasi

Peki hocam telefonda tahtayi acmak için akıllı tahtalarin internete bagli olmasi mi gerekiyor?
Ağ tabanlı çalıştığından dolayı internet bağlı olması gerekiyor.
Hocam ben delphi arayüzüne alıştığım için bu dili kullandım. Daha gelişmiş diller var. Ama delphi de çalışmak başka... Bir de delphi de bir programı farklı arayüzlere ( android, Windows, iphone) uyarlamak daha kolay. python ile pek bilgim yok. Benim yazdığım programın çalışma mantığı atağa benziyor. Fakat Windows sistem dosyalarını bozacak hiçbir işlem yapmıyor.

Muharrem hocamın dediği fikir işe yaradı. Sanal masaüstünde açılan masaüstlerini kapatmayı sağladım. Gerekli Testleri yaparak en kısa zamanda burada yayınlayacağım. Bu arada bu proje sayesinde programla ile ilgili çok şey öğrendim.

hocam bugün windows 8 de denedim.usb anahtar calisiyor ama kodu okutmak icin hangi programi kullanmaliyiz.herhangi bir kod okuyucu indirdim ama faydasi olmadi.ayrica usb bellek takiliyken sag alt kösede bildirimlerden kaldirabilir ögrenciler ögretmen kod okuyucu ile actigini varsayalim sağ alt kösede bildirimlerden ogrenci rahatlikla kaldirabilir diye düsünüyorum.benim soracaklarim ve fikirlerim bunlar.windows 10 da denemedim.tekrardan emeginize saglik hocam

hocam bugün windows 8 de denedim.usb anahtar calisiyor ama kodu okutmak icin hangi programi kullanmaliyiz.herhangi bir kod okuyucu indirdim ama faydasi olmadi.ayrica usb bellek takiliyken sag alt kösede bildirimlerden kaldirabilir ögrenciler ögretmen kod okuyucu ile actigini varsayalim sağ alt kösede bildirimlerden ogrenci rahatlikla kaldirabilir diye düsünüyorum.benim soracaklarim ve fikirlerim bunlar.windows 10 da denemedim.tekrardan emeginize saglik hocam
Hocam android te etnahtar.apk ve zxing.apk dosyalarını yüklemek ile tahta açılmıyor. Aynı zamanda tahtaya yüklenen programın şifresi ile androide kayıt kısmından kaydedilen şifre aynı olmadır. aksi taktirde tahta açılmaz. Programın şifresini usbanahtar.exe ile değiştirebilirsiniz. Sistem traydan bilerek programı kapatma izini verdim. Bu yetki sadece tahtayı açtıktan sonra çıkıyor. Ders esnasında isterse kilit programı kapatabilir. Ama bilgisayar açıldığında tekrar kilit ekranı gelecektir.

Hocam android te etnahtar.apk ve zxing.apk dosyalarını yüklemek ile tahta açılmıyor. Aynı zamanda tahtaya yüklenen programın şifresi ile androide kayıt kısmından kaydedilen şifre aynı olmadır. aksi taktirde tahta açılmaz. Programın şifresini usbanahtar.exe ile değiştirebilirsiniz. Sistem traydan bilerek programı kapatma izini verdim. Bu yetki sadece tahtayı açtıktan sonra çıkıyor. Ders esnasında isterse kilit programı kapatabilir. Ama bilgisayar açıldığında tekrar kilit ekranı gelecektir.
hocam özür dilerim ama anlamadım.ben şimdi karekodla açmak için ne yapmam gerekiyor.hangi uygulamayı indirmeliyim birinci sorum bu.zaten şifreyi değiştirmedim aynı şifreyi kullanıyorum.şifreyi androidde nereye girecem.teşekkür ederim

Yukarıdaki programın Etanahtar v1.3 sürümünü indererek.
bilgisayarmatematik.com/etanahtar.php
adresindeki kurulum adımlarını takip edin. Yanlızdaki yukarıdaki kurulum adımları eski programa ait. Bizim yeni programla uyumlu.

anahtar oluşturmak için programın bilgisayarda kurulu olması mı lazım başka bir bilgisayarda anahtar oluşturamıyor muyuz invalid file name hatası veriyor... birde flash çıkarınca tahta kapanmıyor dikkatimi çeken bir başka nokta bilgisayar acılınca koruma ekranı geç geliyor

Son düzenleme:
murat02 hocam öğrenciler proğramın bir açığını daha buldu. kilit ekranındayken ekranın sağ tarafından çekip görev çubuğundan proğramın simgesine basıp çıkış deyip proğramı kapatabiliyorlar. proğram kapatılırken veya bilgisayardan kaldırılırken şifre istese iyi olmaz mı?

murat02 hocam öğrenciler proğramın bir açığını daha buldu. kilit ekranındayken ekranın sağ tarafından çekip görev çubuğundan proğramın simgesine basıp çıkış deyip proğramı kapatabiliyorlar. proğram kapatılırken veya bilgisayardan kaldırılırken şifre istese iyi olmaz mı?
Hocam anadım ki; fare ve klavyeyi pasif etmedikçe problemler devam ediyor. Ben de netsupporttaki gibi fare ve klavyeyi dondurmayı sağlayan kodlarını çalıştırabildim. Yeni eklediğim programda kilit ekranı aktif iken klavye ve fare işlemeyecek. Kilit ekranı kalktığında aktif kale gelecek. Bir de programdan çıkış butonunu iptal ettim. Ayrıca programın boyutunda da iyileştirme yaptım.

Ekli dosyalar

• ETAnahtar Program V1.4.rar
    14.4 MB · Görüntüleme: 165
Geri