Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ücretsiz Akıllı Tahta Kilit Programı

Konu, 'Genel Programlar ve Yazılımlar' kısmında murat02 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. murat02

murat02 Aktif Üye

Tahtalarda da güncelleme yapmak lazım. Çünkü lock, unlock ve diğer programlarda değişiklik yaptım.

2. murat02

murat02 Aktif Üye

Bugün testleri tamamladım. Tahtalar verileri problemsiz alabiliyor. Eğer client te hata meydana gelirse resim işlemleri sekmesine hataları izlemek için hata yakalama kodlarını ekledim. Ayrıca kilit ekranı titreme problemini giderdim. Slayt efektleri 176 adettir. Efektler random olarak geliyor. Stabil çalıştığını gördüğüm için kurulum linkini ekliyorum.

Güncel Sürümü, Kodları, Kurulum ve Kullanım Kılavuzu olan indirme bağlantısı 1. Sayfaya Eklendi.
    https://www.bilgisayarbilisim.net/attachments/eta1-8-3-rar.61117/

Son düzenleme: 25 Ekim 2018
    alidogramaci, zodiac ve fbates bunu beğendi.
  3. fbates

fbates Üye

Emeğine sağlık hocam daha kullanmadım ama 1 senedir takipteyim çok emeğin var teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim

murat02 bunu beğendi.
  4. zodiac

zodiac Süper Üye Süper Üye

Hocam çok teşekkürler, çok emek verdin

murat02 bunu beğendi.
  5. fbates

fbates Üye

Murat hocam programı denemek istedim bugün client den tahtaları bir türlü bulamadım yapmadığım ayar kalmadı bütün ip aralıklarını denedim client programını çalıştırdığım bilgisayar Fatih ağına WiFi adaptörü ile kablosuz olarak bağlı yardımcı olursanız sevinirim

6. murat02

murat02 Aktif Üye

Hocam client sekmesinde ip aralık kısmına tahtadaki bilgisayarın ip aralığını yazacaksınız. Örnek 10.27.93.1-254 eğer bulamadı ise gecikme süresini 100 veya 1000 gibi değer yazıp kaydet düğmesine basıp tekrar arayacaksınız.
    Ben de bugün arama yaptığımda tahtaları bulamamıştı. Meğer tahtaların ip aralığını yanlış yazmışım. 10.27.93.1- 254 yerine 10.27.7.1-254 yazdığım için bulamadım. Doğru ip yi yazdığımda açık olan 10 tahtayı buldu. Müdür bey de o zaman yanımdaydı. Açık olan tahtalara duyuru gönderdik. Dersten çıkan öğretmenlere duyuru gelip gelmediği sorduk, geldiklerini söyledi.

Uyarı: Virüs tarama programları kurulumu veya ağ üzerinden mesaj gönderimini engelleyebiliyor. Dolayısı ile kurulum yaparken virüs taramayı kapatın veya programa izin verin. (izin verilecek uygulamalar: Eta_Service.exe, lock.exe, etamenu.exe)
    Bugün başıma gelen olayı açıklayayım. Tahtalara yeni uygulamayı güncelleme yaparken, bir sınıfta windowsun defender uygulaması etaservisi.exe karantinaya aldı. Tahtada bir türlü servisi başlatamadım. Karantıdan geri alınca uygulama flasha ve program files e geri yüklendi. Program çalıştı.
    Evde de test yaptımda da bitdefender antivirüs programının güvenlik duvarı veri alış verişini engellediğini gördüm. Güvenlik duvarını kapatarak çözümü buldum. Antivirüs programı Güvenlik duvarını yukarıda yazdığım uygulamalara izin vererek de çözüm bulunabilir.

Son düzenleme: 24 Ekim 2018
  7. fbates

fbates Üye

thumbnail_IMG_2563.jpg thumbnail_IMG_2565.jpg thumbnail_IMG_2567.jpg
    thumbnail_IMG_2568.jpg
    hocam ilk iki foto tahtalardan aldığım ip aralığı 3. foto client kurduğum bilgisayarın ip si 4. fotoda clientten arama yaptırdığımda çıkan sonuç dosya gönderme kapalı gecikme 100 ms bir yanlış varmı varsa düzelteyim bu şekilde yaptığımda bulmuyor hocam ayarlarda bir sıkıntı yoksa yarın daha fazla vakit ayırıp tekrardan denerim tahtalarda total 360 var ama kurulum yapaken izin verdim birde kaldırıp deniyeyim client açtığım bilgisayarda da avast var onuda devre dışı bırakıp tekrardan denerim yarın

Son düzenleme: 24 Ekim 2018
  8. murat02

murat02 Aktif Üye

Ayarlarda problem yok. İp aralık 2 yi kullanmazsanız da olur. Çünkü tahtalar 10 ile başlayan ip de. Virüs tarama programlı kaynaklı probleminiz.

9. fbates

fbates Üye

çok sağolun hocam yarın tekrar deneyip sonucu sizinle paylaşırım kolay gelsin iyi çalışmalar.

10. alpi

alpi Süper Üye Süper Üye

En son paylaştığınız programı kuruyorum ama açılışta kilit ekranı gelmiyor...

11. murat02

murat02 Aktif Üye

Virüs tarama programı eta service.exe yi karantinaya alıyor. Karantinadan çıkarıp izin verin

12. mdemirel

mdemirel Site Gezgini

Hocam selamlar hocam herşey tamam tek eksiğim excel dosyasındaki verileri yansıtmayı beceremedim resim değişikliğinde veya duyuru kısmında sıkıntı yok ama excel kaydettiğim halde tahtada sizin oluşturduğunuz şablon verileri görünüyor. Acaba neyi eksik yaptım???

13. fbates

fbates Üye

Murat hocam virüs programlarını kaldırıp güvenlik duvarından erişim izinlerini verdiğim halde clientten tahtaları göremiyorum ne yapsam acaba
    Bt sınıfındaki tahtadan da denedim sonuç gene aynı

14. murat02

murat02 Aktif Üye

Hocam kayıt okumayı excele getirip, xml dosyası oluştur butonuna basın client te. Client güncel dosyaları gönderecek. Yani resimler klasöründeki her değişiklik tahtalara yansıyacak. Xml ve resim dosyası değişikliklerinde tahtadaki veriler güncellenecek. Güncelleme esnasında clienti açık bırakın.

15. murat02

murat02 Aktif Üye

Hocam bir de herhangi bir tahtadan client uygulamasını çalıştırın. Gecikme süresini 1000 ms yapın, kaydet butonuna basın client uygulamasını kapatıp tekrar açın ve tarama yapın.

16. murat02

murat02 Aktif Üye

Arkadaşlar etaservice.exe programını neden virüs olarak gördüğünü çözdüm. Sebebi client programının resimler klasörü ile tahtanın eta klasörünü eşitleyebilmesi için tahtada servis programına eta klasörünü silme komutu veriyordum. Yani komut olarak şöyle:
    DeleteDirectory('C:\Users\Public\Documents\ETA\'); Bu haliyle Windows defender virüs olarak algılıyor.

Eta servis.exe yi şu şekilde düzelttiğimde virüs olarak algılamıyor.
    if DirectoryExists( 'C:\Users\Public\Documents\ETA') then
    DeleteDirectory('C:\Users\Public\Documents\ETA\');

Şunu anladım. direk silmeye çalıştığında Windows virüs olarak algılıyor. eğer komutu ile klasörün varlık durumuna göre sorgulama yaptığımızda virüs olarak algılamıyor. Bugün bunu öğrendim.

Sonuç olarak virüs olarak algılaması hoş bir durum olmadığı için etaservis.exe güncelledim. Yeni etaservice dosyası aşağıdan indirebilirsiniz. Dosyaların derlenmiş halini anasayfa atacağım. Kodları da ekleyeceğim. Bir de kurulum videolarını yayınlayacağım.
    ETA_Service.exe dosyasını kurulum yapmadan önce ETA klasörüne kopyalayıp eskisi ile değiştirin.

Ekli Dosyalar:

fbates, alidogramaci ve zodiac bunu beğendi.
  17. mdemirel

mdemirel Site Gezgini

nerede hata yapıyorum anlamadım sınıfları ders saatlerini-nöbetleri aktaramadım xml oluştur da yaptım ancak olmadı yardım hocam??

18. murat02

murat02 Aktif Üye

1-Kayıt Okuma ayarını Excel olarak ayarlayınız.
    2-Client uygulamasını kapatınız.
    3-Client uygulamasını açınız.
    4-XML dosyası oluştur butonuna basınız.
    5-Verileri almasını istediğiniz tahtada usb yi çekip kilit ekranına geçmesini sağlayınız. Veriler güncelleniyor yazısı ekrana geldi ise güncel veriler alınmış olacak.
    Uyarı: Tahtada ayar yaparken sınıf isimini küçük girdiyseniz (Örneğin 5a), excelde de Büyük harf girdiyseniz (Örnek:5A) veriler okunmayacaktır. Büyük küçük harf duyarlı.
    Videoları drive yüklüyorum. En kısa zamanda paylaşacağım.

19. mdemirel

mdemirel Site Gezgini

teşekkürler uğraşayım hocam olmazsa videolarınızı beklerim. Son olarak Sınıf ismini "Fen" olarak girmiştim bunun etkisi var mı

20. stan007

stan007 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bir önceki android sürümde sorunlar oluyordu program kitleniyordu , yeni sürümde bu sorunlar çözüldü mü emeğiniz için teşekkürler...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal