aidata all in one Win11 2022

Kodla Büyü

nasri

Site Gezgini
merhaba

imaj içerisinde windows 11 , netsupport , office 2016 ve Deepfreeze programları yer almaktadır.

acronis true image programı ile başlangıçta bilgisayarı açıyoruz
RECOVERY kısmını seçiyoruz ( imajımızı geri yükleme yapacağız)
imaj dosyasının yerini soracak gösterin. Disk soracak disk1 bütün bölümleri işaretleyin (tüm disk
imajıdır)
yüklenecek disk soracak orada cihazın harddiskini gösteriyoruz. imaj yükleme yaklaşık olarak 5 dakika
sürer

cihaz açıldığında yapılacak değişiklikler

1- Netsupport programı için bilgisayarlara sabit ip adresi verildi.
( otomatik IP de verebilirsiniz bu durumda netsupport öğrenci bilgisayarlarını görmeyebilir)
bu işlem için önce herhangi bir bilgisayarlarınızın otomatik IP adresini, IP maskesi, IP ağ geçidi ve DNS
sunucu adreslerini öğrenmelisiniz
1670505586236.png

IP adresi değiştirme kısmını açıp bilgisayarların sırasına göre IP adresi verin

örnek benim şuanda IP adresim bu 192.168.7.160
bizim okulda IP adresleri 192.168.7.........( 7 rakamından sonraki kısım size ayrılmış)
ben labaratuar için 192.168.7.130 ile 192.168.7.160 arasındaki IP adreslerini kullandım.

2- Bilgisayar adını değiştirin. örnek pc1.pc2 şeklinde
3- Office 2016 lisans aktifleştirmek gerekebilir. Virüs korumayı devre dışı bırakıp Office 2016 *****
yapınız. Ekte bulunmaktadır
4- eklemek istediğiniz program varsa kurulum yapınız.
5- bilgisayar istediğiniz ayarlarda ise deepfreeze programını çalıştırın

masaüstü sağ altta deepfreeze logosu olacak SHİFT+sol çift tıklama yaparsanız program çalışır
oradan aktif edebilirsiniz.

Bilgisayarın C kısmı korunuyor D kısmı korunmuyor. Zaten Masaüstüne KORUMASIZ ALAN diye bir
klasörde açtım
öğrenciler oraya kaydedecekleri dosyaları atabilirler o kısım silinmez

indirme linki:

iyi günler

deep freeze yerine shadow olsaymış keşke hocam yinedr teşekkürler
Shadow programı 3 kez kurdum mavi ekran hatası verdi. makina her açılışta mavi ekranda kalıp yeniden imaj kurmak zorunda kalmıştım. Windows 11 de çalışan deepfreeze bulmak zor oldu. Şuan hem öğrenci bilgisayarlarım bu şekilde hemde akıllı tahtalarımız.

Hocam netsupport için öğretmen sürümü nerededir ben göremedim ve kurulumu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Geri