Twitter'a IP bazlı engelleme geldi

Kodla Büyü

dideban

Aktif Üye
Twitter 'ın yasaklanmasıyla birlikte kullanıcılar çareyi DNS değiştirmekte veya VPN uygulamaları indirmekte buldu. Bu sayede yasaklı olmasına rağmen başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere pek çok siyasi ve elbette milyonlarca kullanıcı herhangi bir sorun yaşamadan tweet atmaya devam etti.

Ancak sabah saatlerinde Google'ın 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 DNS'lerine engelleme geldi. Böylece bu DNS'i kullanan pek çok kullanıcı Twitter'a girmeyi başaramadı. Ancak elbette Google DNS dışında pek çok DNS rakamı bulunduğu için bu da kullanıcıların siteye girmesini engellemeye yetmedi.

Fakat son olarak Twitter'a IP bazlı engelleme geldi. Peki bu ne demek? İnternet servis sağlayıcıları IP bazlı engelleme yoluna giderek DNS değiştirerek Twitter'a girmeye çalışanların önünü tıkaması demek. Eğer şu dakikalarda DNS'i değiştirmenize rağmen giremiyorsanız, boşuna DNS değiştirmekle uğraşmayın; zira artık DNS yolu ile Twitter'a giriş kapanmış durumda.

IP bazlı engelleme elbette aşılamayacak bir engel değil. Kullanıcılar bunun için VPN servislerini (Hotspot Shield VPN, Onavo, TOR veya Chrome'a eklenti olarak kurulan Zenmate'i) kullanarak Twitter'a girebiliyor. (Selim Öztürk / Hürriyet)

Eğer DNS artık iş görmüyor ve siteler açılmıyorsa o zaman;
1. Hotspot Shield VPN Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) programının ücretsiz versiyonunu indirin kullanın.
http://download.cnet.com/hotspot-shield ... tag=button

2. Akıllı telefondan girmek için Onavo size yardımcı olur.
http://www.onavo.com/

3. Google Chrome tarayıcı programına eklenti olarak kurulan Zenmate'i indirip kurarsanız o da çözebilir.

http://www.tamindir.com/zenmate/

4. Buyrun size kökünden çözüm; TOR BROWSER programını indirin ve kurun. internete artık bu tarayıcı programından girerek her siteye rahatlıkla erişebilirsiniz. Artık arkanıza yaslanabilirsiniz.

Yasaklar aşılmak içindir.
Sevgiler,saygılar...

ne twittermış beee.. vatandaşımın ne büyük derdi oldu..

dünden beri twitter şöyle oldu twitter böyle oldu

yanı başınızda binlerce insan öldürülüyor 3. yılı doldu twitterın kapatılması kadar canınızı yakmıyor anlaşılan..

gerçi şimdi ahkam kesmeler başlar millet şöylede böylede akıllı çok memlekette yapacak bişey yok

arslan-46' Alıntı:
ne twittermış beee.. vatandaşımın ne büyük derdi oldu..

dünden beri twitter şöyle oldu twitter böyle oldu

yanı başınızda binlerce insan öldürülüyor 3. yılı doldu twitterın kapatılması kadar canınızı yakmıyor anlaşılan..

gerçi şimdi ahkam kesmeler başlar millet şöylede böylede akıllı çok memlekette yapacak bişey yok
Yazıcıoğlu şehadet edileli 5 yıl oldu benim her gün ciğerim yanıyor. Hükümet bir arpa boyu yol almadığı gibi ihmali olan kamu görevlilerin yargılanmasını engelledi. Hadi hükümeti eleştir.

işte bu yaaaa.. sonunda mantıklı bi eleştiri

kardeş bizene twitterden...

bana bunlarla gelin ozaman derim kardeşim haklısınız...
benzin niye en pahalı bizde deyin alkışlayım
fakir fukarayı savunun alkışlayım
neden vergiler çok yüksek deyin alkışlayım.. daha bunun gibi mantıklı birsürü şey

yok twitter kapandı özgürlük gitti wah eah yaparsanız sadece bizler gülüyoruzz...

mantıklı söylediğiniz herşeyın altına ımza atarım .. doğru söyluyorsun muhsın yazıcıoğlu hala muamma ve çözmüüyorlar..

arslan-46' Alıntı:
işte bu yaaaa.. sonunda mantıklı bi eleştiri

kardeş bizene twitterden...

bana bunlarla gelin ozaman derim kardeşim haklısınız...
benzin niye en pahalı bizde deyin alkışlayım
fakir fukarayı savunun alkışlayım
neden vergiler çok yüksek deyin alkışlayım.. daha bunun gibi mantıklı birsürü şey

yok twitter kapandı özgürlük gitti wah eah yaparsanız sadece bizler gülüyoruzz...

mantıklı söylediğiniz herşeyın altına ımza atarım .. doğru söyluyorsun muhsın yazıcıoğlu hala muamma ve çözmüüyorlar..

ya birader herkesin bir derdi var işte seninki de başka...
Ama bu devir de demokratik ülkelerin bir taraflarıyla güldüğü böyle yasaklarla ülkenin itibarını yerin dibine iyice sokmak güzel mi sence?
Hadi onu geçtim. Yolsuzlukları konuşalım mesela...
Bu ses tapelerini neden araştırmak yerine savcı mavcı herkesi görevden alıp örtbas etmeye çalıştıklarını...
Zaten satılmış havuz medyasında halka gerçeklerin gösterilmeyip padişahların cevaplarına sorular soran gazeteciler neden var.
Sokağa çıksan gaz,jop,gözaltı,ölüm,yaralanma,...
Sosyal medyada sesini çıkarsan yasak...
Bu ülke baskılarla,yolsuzluklarla,bölünmeyle,ötekileştirmeyle,... böyle nereye kadar gidebilir?

twitter muhabbeti hakkaten baydı ya. senin ülkendeki mahkeme kararını tanımayıp sende kimsin diyor adamlar aynısını.amerika,fransa,ingiltere de yapmıyor ama.hatta oralarda vergide veriyor burada vermediği gibi.

Samsunda bir kadın adına açılan hesapla mustehcem resimler yayınlanmıs kadının şikayeti üzerine
Samsun 2.Sulh Ceza Mahkemesi’nin de sahte hesap kapatılıncaya kadar Twitter’in kapatılmasına karar vermiş . çünkü adamlar bu yayına müsade ediyolar . Ülkemizi dışarıdaki kurumlar veya zümreler önünde sıkıştırmanın manası nedir ?

YuLiaN' Alıntı:
twitter muhabbeti hakkaten baydı ya. senin ülkendeki mahkeme kararını tanımayıp sende kimsin diyor adamlar aynısını.amerika,fransa,ingiltere de yapmıyor ama.hatta oralarda vergide veriyor burada vermediği gibi.

Samsunda bir kadın adına açılan hesapla mustehcem resimler yayınlanmıs kadının şikayeti üzerine
Samsun 2.Sulh Ceza Mahkemesi’nin de sahte hesap kapatılıncaya kadar Twitter’in kapatılmasına karar vermiş . çünkü adamlar bu yayına müsade ediyolar . Ülkemizi dışarıdaki kurumlar veya zümreler önünde sıkıştırmanın manası nedir ?

inanın gözlerim yaşardı. bu hükümet samsundaki bir kadını düşünerek mi twitteri kapattı. kimse kimseyi kandırmasın herkes kendi derdine düşmüş. başbakan daha büyük kasetlerin ününe geçmek için yapıyor bu herkes biliyor mesele twitter meselesi değil mesele kasetleri önleme sosyal medyaya darbe vurma meselesidir. başbakn yargıya, polise ve medyay ayar çekti tek müdahale edemediği yer sosyal medya. bu ülkenin sosyal medyasıda bir özgürlük alanıdır. bu iş alo fatihe benzemiyor

Re: Ynt: Twitter'a IP bazlı engelleme geldi

Aman boşverin twitteri. Çok daha başka önemli meseleler var.

Ülkede yargıyı yok eden içini boşaltan savcıları hakimleri görevden alıp HSK yı kendinin arkada bahçesi yapmak için yasa çıkaranlara laf yok. Yok neden Twitter mahkeme kararlarına uymuyor. Senin ülkedendekiler mahkemeleri yok sayıyorken iyide Twitter yok saymış çokmu. Olay mahkeme kararlarıda değil bunun herkes çok iyi biliyor ama neyse neden twitter vergi ödemiyormuş gibi saf düşüncelerin içerisine girip ödeyeceği vergilerin peşine düşüyorsun ama yolsuzluk olayındaki paraları aklamaya çalışıyorsun. Bu milletin vekilleri olacak kişiler fezlekelerin okunmasına elini kaldıramadı. Bu ülkede URL bazında hani engelleme vardı ne olduda bu yapılmıyorda tüm sitenin fişini çekiyor. En iyisi bir site ile kalmayın internetin fişini komple çekin olsun bitsin. Bu ülke bu kadarını kaldırmaz.

hasari' Alıntı:
Ülkede yargıyı yok eden içini boşaltan savcıları hakimleri görevden alıp HSK yı kendinin arkada bahçesi yapmak için yasa çıkaranlara laf yok. Yok neden Twitter mahkeme kararlarına uymuyor. Senin ülkedendekiler mahkemeleri yok sayıyorken iyide Twitter yok saymış çokmu. Olay mahkeme kararlarıda değil bunun herkes çok iyi biliyor ama neyse neden twitter vergi ödemiyormuş gibi saf düşüncelerin içerisine girip ödeyeceği vergilerin peşine düşüyorsun ama yolsuzluk olayındaki paraları aklamaya çalışıyorsun. Bu milletin vekilleri olacak kişiler fezlekelerin okunmasına elini kaldıramadı. Bu ülkede URL bazında hani engelleme vardı ne olduda bu yapılmıyorda tüm sitenin fişini çekiyor. En iyisi bir site ile kalmayın internetin fişini komple çekin olsun bitsin. Bu ülke bu kadarını kaldırmaz.

geçenlerde bu hasari ye mesaj attım, forumda sürekli siyaset yapılıyor engel olun site ne hale geldi dedim. diğer adminlere mesaj atmamı kendisinin yetkisi olmadığını söylemişti ozamanlar

şimdi bakıyorum da admin hasari sürekli siyasi mesajlar.. şimdi anlıyorum topu neden taça attığını..

ey hasari benim üyeliğmi sil bu siteden.. tabi yetkin varsa vardır heralde.. vardır demi

site bilgisayarbilişim olmaktan çıktı toker42, teksen ve hasarinin siyasi mecrası haline geldi. artık bu siteye girmek çok matıksız

yetkisiz hasari abilerine söylede benim üyeliğimi silsinler....

yazıkk çok yazık bilgisayarbilisim admini twitter avukatlığına soyunmuşş

arslan-46' Alıntı:
hasari' Alıntı:

geçenlerde bu hasari ye mesaj attım, forumda sürekli siyaset yapılıyor engel olun site ne hale geldi dedim. diğer adminlere mesaj atmamı kendisinin yetkisi olmadığını söylemişti ozamanlar

şimdi bakıyorum da admin hasari sürekli siyasi mesajlar.. şimdi anlıyorum topu neden taça attığını..

ey hasari benim üyeliğmi sil bu siteden.. tabi yetkin varsa vardır heralde.. vardır demi

site bilgisayarbilişim olmaktan çıktı toker42, teksen ve hasarinin siyasi mecrası haline geldi. artık bu siteye girmek çok matıksız

Twitter yasaklamak özgürlüğe müdahale, ülke imajını zedeleme, bindiği dalı kesmedir. Eğer hukuksuz bir durum varsa URL engellersin olur biter.
Sivilce için baş kesilmez.
Önce domain yasaklanıyor olmuyor, ip engelleniyor oda olmuyor en son DNS engelleniyor. :!:

Bizim millet kayseri jetonu gibi maşallah. Özgürlükler, hak , hukuk yeni yeni aklınıza geliyor. Başörtülü kızlar okuyamazken, polisten dayak yerken, ikna odalarına alınırken. Ecevit mecliste bu kadına haddini bildirin derken özgürlük savunucuları o zaman dış dünyaya rezil olmuyorduk değil mi? Objektif olun objektif.

arslan-46' Alıntı:
hasari' Alıntı:

şimdi bakıyorum da admin hasari sürekli siyasi mesajlar
.. şimdi anlıyorum topu neden taça attığını..

kardeş sen hap filan mı kullanıyorsun?

piluşum' Alıntı:
Bizim millet kayseri jetonu gibi maşallah. Özgürlükler, hak , hukuk yeni yeni aklınıza geliyor. Başörtülü kızlar okuyamazken, polisten dayak yerken, ikna odalarına alınırken.
Yok o zaman da onlara kızıyorduk ama o zaman bilgisayarbilişim, facebook ve twitter vb. yoktu.

arkadaşlar siteyi beğenmeyenler girmez olur biter. yok üyeliğimi silin yok bilmemne. sanki size bu konuları zorla okutuyorlar zorla bu foruma gireceksiniz diyorlar. madem burası forum burada herkes düşüncelerini dile getirir. illa foruma girmemeniz için üyeliğinizin mi silinmesi lazım.

YuLiaN' Alıntı:

RTE mitingde kapatacağım diyene kadar buna benzer hiç olay olmamış mıydı?

Yasağa kılıf bulmaya çalışmanız çok komik oluyor, demokrat olmadığınızı başından beri biliyoruz ama eskiden bunu gizliyordunuz, şimdi alenen söylüyorsunuz.

"ALO TWİTTER" demek istedi ama kendini ve ne yazık ki ülkemizi dünyaya rezil etti.

Arkadaşlar akpnin artık sonu geldi. Seçimlerden sonra 2 haftayı bekleyin. RTE kaçıcı.

Geri