Tweet Atan Memur İşten Atılacak

Kodla Büyü

girdab

Seçkin Üye
Seçkin Üye
b9f01655-3128-4969-839e-2d793cc1402b.jpg

Hükümet, muhalif sesleri susturmak için yeni bir adım attı: Sosyal medyada hükümeti eleştiren tweet atan memurlar, meslekten ihraç edilecek.
AKP ile ilgili şok iddia

Hükümetin, bütün kurumlara bir yazı göndererek, çalışanların sosyal medya hesaplarını takip etmeleri istendiği öğrenildi. Hükümeti eleştiren tweet atan kamu çalışanları, müfettiş raporlarıyla meslekten atılacak.

Tweetler ‘ideolojik amaçlarla kurumların huzurunu bozma, memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak yüz kızartıcı hareketler’ kapsamında değerlendirilecek. Çok sayıda memur asılsız ihbarlarla halen işten atılıyor.

Muhalif sesleri baskı altına almak için her yolu deneyen hükümet, yeni bir adım daha attı. Hükümete yönelik eleştiri tweet’i atan memurlar, sorgusuz sualsiz meslekten ihraç edilecek. Edinilen bilgiye göre hükümetin aldığı bu karar bütün kurumlara iletildi. Devlet memurlarının meslekten çıkarılmasına ilişkin suçlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda açıkça belirtiliyor. Kanunun 125 maddesinin E bendine ‘Devlet Memurluğundan Çıkarma’ başlığı altındaki suçları işleyen kişilerin, bir daha devlet memurluğuna atanmamak üzere meslekten ihracı öngörülüyor. Bu kapsamdaki suçları işleyen kişilerin memurluk statüsü sona eriyor.

İŞTEN ATILMAYI KANUN BELİRLER

657 sayılı kanunun E bendinin a fırkası şöyle: “İdeolojik veya siyasi amaçlarla kurumların huzur, sükûn ve çalışma düzenini bozmak, boykot, işgal, kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleme, işi yavaşlatma ve grev gibi eylemlere katılmak veya bu amaçlarla toplu olarak göreve gelmemek, bunları tahrik ve teşvik etmek veya yardımda bulunmak.” Aynı maddenin g bendi ise şöyle: “Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak.” Hükümetin, mevcut yasadaki bu iki maddeye dayanarak muhalif gördüğü memurlara işlem yapacağı belirtiliyor. Hükümet aleyhine Tweet atan kamu görevlilerinin, zorlama yorumla kanundaki bu düzenlemeler kapsamına sokulacağı kaydedildi. Meslekten ihraç edilmek istenen memurun attığı tweetler, “ideolojik ve siyasi amaçlarla kurumların huzurunu bozma, memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak yüz kızartıcı hareketlerde bulunma” kapsamında değerlendirilecek.

MÜFETTİŞ RAPORLARI ÖNEMLİ

Kanundaki maddeler, müfettiş raporlarıyla desteklenecek. Memurların ‘yaptıkları işin ve gördükleri vazifenin niteliği gereğince belli tutum ve davranışlardan kaçınmadığı’ ileri sürülerek kamu görevleriyle ilişkileri kesilecek.

17 Aralık sürecinin ardından emniyet başta olmak üzere çeşitli kurumlarda, bu maddelere ve müfettiş raporlarına dayanılarak çok sayıda kişinin memuriyetle ilişiği kesildi. Son dönemde özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yalancı şahit ve ihbarlarla çok sayıda imam ve müezzin meslekten ihraç edildi.

Meydan Gazetesi

http://www.samanyoluhaber.com/akp-ile-i ... a/1123412/

geçmişte hürriyette böyle yazardı...fakat bu iddia değildi danıştay kararıydı!! şimdi hürriyet piyonu cemaat basını seçim öncesi yalanlarla ortalık bulaandırmaya devm ediyor. söylentilerle gemi yürümez. hala bunu anlayamadı mandavallar. o cemaat denen hainlerin inlerini yerle bir etmeye az kaldı çok şükür. 7 haziran günü kaçacak delik arayacak vakit bile klmycak.gerçi çoğu kaçtı:) ya da kaçtıklarını sanıyorlr. en yakın dostları mit in aadamı haberleri yok. adım adım takipteler. hele bi geçsin şu hafta sonu..herkes hak ettiği deliğe girecek :+1:

Ekli dosyalar

• 10555_11315.jpg
    10555_11315.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 1,671
çok geri gitmeye lüzum yok.
son 1 2 ay içinde ihraç edilen cami imamlarına google üzerinden ulaşabilirsiniz.

sonra haber yalan mı değil mi onu konuşuruz.

maalesef ülkemiz bu hale geldi korku imparatorluğu ... basını susturmak sosyal medyayı susturmak cinnet kafasının işaretidir ... bunu savunmak zaten zırdelililiktir.

bu tarz olalar tutuklamalar çoğaldı bunu biliyoruz artık asıl bomba başka : devletin parası reklam firmalarına film şirketlerine yediriliyor devletin kanalı 7/24 reklam yapıyor malum partinin bunlar sorulur tek tek .. biz memurlarda temmuzda yüzde kaç zam alcaz diye düşünüyoruz ..

biltek01' Alıntı:
haber atmasyon... Öyle olumsuz tweet atan işten atılırsa devlette yarı yarıya azalma olur, tabi bende bunların içerisindeyim. Kusursuz, günahsız iktidar olmaz, ancak alternatiflerine göre çok olumlu. 2002 ile 2015 kıyaslaması yaparsanız ve vicdanınız varsa resim meydanda.

Bende eleştriyorum, ama yapıcı olarak, yıkıcı ve bölücü olarak değil. İyilikleri, kötülüklerinden çok üstünde bir hükümet var şu anda, yoksa olumsuzluk yok değil.

ne kötüydü düzeldi ne iyiydi kötü oldu alt alta yazın hangisi ağır basıyor bakalım. Madem böyle bir eleştirel yaklaşım sergilemek gerekiyor şuna bakmalı. Bugün araba ev alınıyor mu değil bugün kaç kişi özgür dün kaç kişi özgürdü.
Dün kimin özgürlüğü kısıtlanıyordu bugün kimin özgürlüğü kısıtlanıyor.
Olay başı kapalı diye hayatın içinden mahrum etmekse bunu yapanlar yanlış yaptılar ama bugün laik cumhuriyetçi olanları mahrum etmek farklı mı. Ayrıca dün başı örtülü diye üniversiteye alınmayan kardeşlerimiz arkadaşlarımız için siz ne yaptınız diye sormak lazım. Gidip eylem yaptınız mı? Yoksa başkaları yaptı siz yerinizde mi konuştunuz.

Gezi de duran adam olarak tanınan kişi kim bir araştırın derim ben.

Anarşist dini kötüleyen dindarları sevmeyen dediğiniz çoğunluk ama böyle olan %1.

Doğuda çalıştınız mı çalışıyor musunuz bilmem ama çalışan bilen kişilere sorun bakalım doğuda emniyet güçleri göstermelik mi kalmış yoksa gerçekten görev yapıyorlar mı? Asker görüp bildiği halde müdahale edebiliyor mu edemiyor mu? Cebimdeki paraya değil geleceğime bakarak yorum yaparım.

Aynı şey Atatürk için ne yaptı ki diye soran sömürge ülke vatandaşına verilen cevapta mevcut. Ben keyfi olarak fransızca öğrendim ya sen?

Geri