Türksel Kullanılmış Numaraları Veriyor

Kodla Büyü

turkuazxyz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar türksel numaramı çeşitli nedenlerden dolayı değiştirdim. 20 dakika sonra yeni numarama bir mesaj geldi. Mesajı gönderen numarayı aradığımda karşıma çıkan kişi. Naber ..... abi cezaevinden yeni çıktım diye konuşmaya başladı. Kendisine durumu anlatınca bu numaranın cezaevi arkadaşına ait olduğunu söyledi.
1 gün sonra yine telefonuma bir bayan tarafından mesaj atıldı. Mesajdaki bayan ağıza alınmayacak özellikle bir bayanın aklına gelmesi hemen hemen imkansız cümleler kullanarak kendisinin eşi ile mutlu olduğunu, ve bir daha kendisini rahatsız ederse sonunun kötü olacağını söylüyordu.

Kısaca suç işleyen kişilerin kısa süreli hatları da size verilebilir. Bu konuda dikkatli olalım. Türksel bu konuda bilmesine rağmen numaranın sıfır mı yoksa kullanılmış mı olduğu bilgisini vermiyor. Türksele bu durumu ilettiğimde yapacakları bir şey olmadığını. Ayda bir defa numara değişikliği yapabileceklerini 1 ay sonra tekrar numara değiştirebileceğimi söylediler.

Bunu Türkcell değil, tüm telekom firmaları yapıyor. Firma numarası denk gelmesi daha kötü. Zira annemin beş yıldır kullandığı numarasını hala daha eskiden numarayı kullanan firma diye arayanlar oluyor.

Hattın kapatılmasından 1 yıl sonra tekrar satışa sunulması yasaldır. Ve öyle de olmalı zaten. Her kapanan hattı komple kapatsalar numara yetmez.

Kardeş hattı tamamen iptal ettir. Adı sanı kalmasın. Sonra git avea dan sıfır km bir numara al. Bir süre kullan ve istersen Türkcele taşı. Aradan fazla zaman geçmeden yap. Çözüm bu kadar basit.

amasya05' Alıntı:
Kardeş hattı tamamen iptal ettir. Adı sanı kalmasın. Sonra git avea dan sıfır km bir numara al. Bir süre kullan ve istersen Türkcele taşı. Aradan fazla zaman geçmeden yap. Çözüm bu kadar basit.
Öneriniz için teşekkürler.

Burada Türkselin bu numaraların daha önce kullanılıp kullanılmadığını bilmediğini söylemesi garibime gitti. Yarın vodafone ve aveaya bir uğrayacağım.

Neyse bu da bana bir tecrübe olmuş oldu. Bizdeki de ne şans.

PSA' Alıntı:
Hattın kapatılmasından 1 yıl sonra tekrar satışa sunulması yasaldır. Ve öyle de olmalı zaten. Her kapanan hattı komple kapatsalar numara yetmez.

ama başımıza böyle bir iş gelince sıkıntı olmaz mı?

dengem' Alıntı:
PSA' Alıntı:

ama başımıza böyle bir iş gelince sıkıntı olmaz mı?

Hocam başa iş derken, yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi numarayı önceden kullanan kişinin çevresinin attığı mesajlar ya da araması falansa elden bir şey gelmez. Üstünden minimum 1 yıl geçmiş. Sonuçta sizin bana borcunuz var diyelim. Ben sizi aradım ve hat kullanımda değil dedi bant kaydı. Bir süre sonra pes ederim yani 1 yıl sonra hala aramaya devam edecek değilim. Ha eden vardır, 1 yıl sonra ilk kez arayan vardır şans. Elden bir şey gelmez. Numaranızın mahallenin bakkalına çok benzediği için sürekli yanlışlıkla aranmanız gibi bir şey bu :)

Operatör şirketinin daha önce kullanıp kullanılmadığına dair bilgi vermemesi de pazarlama yöntemidir. Sonuçta hiç kimse daha önce kullanılmış hattı satın almak istemez bence. Bu yüzden de söylemezler ki onlar da ellerinde kalmasın.

ben de 7 ay evvel turkcelleden aveaya geçtim az önce btkdan sorgulama yaptım benim numara hem turkcellde hem de aveada var.Ayrıca bu numara halen taşınmış değil avea tarafından hizmet veriliyor diyor ne dersiniz bu konuda

efsekiz_8' Alıntı:
amasya05' Alıntı:
Öneriniz için teşekkürler.

Burada Türkselin bu numaraların daha önce kullanılıp kullanılmadığını bilmediğini söylemesi garibime gitti. Yarın vodafone ve aveaya bir uğrayacağım.

Neyse bu da bana bir tecrübe olmuş oldu. Bizdeki de ne şans.

vodafone da aynı hocam, vodafone kontörlü hatları eski numaralı veriyor, faturalılar galiba yeni numara.
bende evde kullanım amaçlı hat için 10-15 tane vodafone bayisi gezdim, 6-7 bayi sağolsun elindeki numaraların kullanılmış olup olmadığını kontrol etti, vodafoneda kontörlü kullanılmamış numaralı hat bulamadım, bende avea aldım, 2 ay sonra vodafone geçircem.

bende de böyle birşey oldu eşim arkadaşını aradı başka bir erkek çıktı yanlış diyince kapattı o hattı kapattırınca bu almış ertesi gün oldu o çağrıdan 5 kez aranmış msj atılmış bayan sesini duyunca pezevenk yok niye aradınız kimsiniz diye msjlar atmış bende aradım pezevengi dedim sana dün yanlış aradık demedimmi tutuştu biraz yok abi ben nişanlıyım yanlış anladınız vs ayak yapıyor bastım küfürü

Geri