Turksat 4a - Hazır Sıralı Kanal Listesi

Kodla Büyü
-----HELP !!-------

Arkadaşlar 2-3 tane .dbm uzantılı dosya buldum flasha attım ve dosyaları görmesine rağmen; dosyaları yüklemiyor. "Load database failed" hatası çıkıyor. Allah rızası için yardım edin deliye döndüm.

Not: Kendi kanal listemi kaydedip (dbm uzantılı) açtığımda yüklüyor herhangi bir sorun çıkmıyor.

Teşekkürler..

arkadaşlar bende eski bir uygu var. (nextstar ye-500 fta). kanalları otomatik aradığımda 200-300 kanal buluyor fakat ATV,KANALD,STAR,TV1, SHOWTV,SAMANYOLU,KANAL7 vb hepsinde "sinyal yok" uyarısı veriyor. fakat ATV'nin Avyupa kanalını çekiyor. veya yaban tv gibi bazı kanalları da gösteriyor. Sıkıntı nedendir. Bu problemi nasıl giderebilirim. teşekkürler....

-----HELP !!-------

Arkadaşlar 2-3 tane .dbm uzantılı dosya buldum flasha attım ve dosyaları görmesine rağmen; dosyaları yüklemiyor. "Load database failed" hatası çıkıyor. Allah rızası için yardım edin deliye döndüm.

Not: Kendi kanal listemi kaydedip (dbm uzantılı) açtığımda yüklüyor herhangi bir sorun çıkmıyor.

Teşekkürler..

ttalan46' Alıntı:
arkadaşlar bende eski bir uygu var. (nextstar ye-500 fta). kanalları otomatik aradığımda 200-300 kanal buluyor fakat ATV,KANALD,STAR,TV1, SHOWTV,SAMANYOLU,KANAL7 vb hepsinde "sinyal yok" uyarısı veriyor. fakat ATV'nin Avyupa kanalını çekiyor. veya yaban tv gibi bazı kanalları da gösteriyor. Sıkıntı nedendir. Bu problemi nasıl giderebilirim. teşekkürler....

hocam eski frekanslar olabilir. uyduyu komple silip yeni uydunun frekanslarını girdikten sonra aratmayı deneyin.

ttalan46' Alıntı:
varolan kanal listesinin hepsini sil tertemiz olsun sonra tekrar tarama yaptır hepsinin çalıştığını göreceksin

bu dosyaların uzantısını satcodx dosyası yapa biliyormuyuz. vestelde kanal listelerinin uzantısı satcodx dosyası şeklinde ..

savas3457' Alıntı:
ttalan46' Alıntı:
varolan kanal listesinin hepsini sil tertemiz olsun sonra tekrar tarama yaptır hepsinin çalıştığını göreceksin
ben fabrika ayarlarına döndüm, daha sona tekrar arama yapığım halde sorun çözülmedi.

ttalan46' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
ttalan46' Alıntı:
ben fabrika ayarlarına döndüm, daha sona tekrar arama yapığım halde sorun çözülmedi.
yeni frekansları girdin mi hocam.11747 27500 H bu değerleri tp eklemeye gir sonra ara de.Turksatın tanıtım kanalı çıkacaktır.Daha sonra otomatik aradan kanal ara hepsi listelenir.Benim 2 tane var evde onları yaptım 3 tanede komşuların vardı hallettik

ttalan46' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
ttalan46' Alıntı:

önce kayıtlı tüm kanalları sildim, farika ayarlarına döndürdüm, var olan uydu TÜRKSAT uydusundaki tp lerin tamamını sildim, yeni tp ekleyip şebeke arama ve yeni kanal bulma seçenekleriyle arama yaptığımda bütün kanalları buldu.

hocam frekans değerlerini elle giremiyorum. 4-5 seçenek var. Onlardan başka frekans değeri yok. Ne yapmam gereklidir? teşekkürler

cancoban' Alıntı:
ttalan46' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
ttalan46' Alıntı:

önce kayıtlı tüm kanalları sildim, farika ayarlarına döndürdüm, var olan uydu TÜRKSAT uydusundaki tp lerin tamamını sildim, yeni tp ekleyip şebeke arama ve yeni kanal bulma seçenekleriyle arama yaptığımda bütün kanalları buldu.
evet aynen bu yapılacak işte

hocam 3 saatimi vermiştim zamanında eve gidip direkt deneyeceğim bozulursa da bozulsun kanallar ama yaparsam da baya iyi olacaktır teşekkürler

turhank' Alıntı:
beyaz24kartal' Alıntı:
turhank' Alıntı:
lg akıllı kumanda dışında normal kumandası olan güncel kanal listeli .tll dosyasını buradan paylaşırsa kanal düzenleme programı ile diğer lg kullanıcıları alıp düzenleyip flashtan atabiliriz.

bende sadece akıllı kumanda olduğu için servis menüsünü açamıyorum...

bende var ama kanalları sıralamadım henüz.
bayada uzun sürüyor birde benim sıralamam başkasına uyarmı bilmem:) :eek:

Hocam mümkünse sen yolla, isteyen alıp editörden dilediği gibi düzenler öyle atar.

biraz geç oldu ama. :?
Sıralı listeler ekte

Ekli dosyalar

• LG LA640S-ZA.rar
    72.6 KB · Görüntüleme: 974
Arkadaşlar lg smart tv var bizde Ankaradan istanbula tasindik tüm kanallarda sinyal yok yazdı otomatik tarama yaptim turksat frekanslarini girdim 3 gundur sinir harbindeyim en son uyducu cagirmadan size danısayım dedim. neden turksattan sinyal alamıyor olabilir uydu listesinden herhangi birini girdigimde arama yapıp alakasiz bi dolu yabanci kanal buluyor ama turksat secip 11844 2222 frekansında 0 kanal bilundu diyor fikri olan cıkar insallah

tubilubba' Alıntı:
Arkadaşlar lg smart tv var bizde Ankaradan istanbula tasindik tüm kanallarda sinyal yok yazdı otomatik tarama yaptim turksat frekanslarini girdim 3 gundur sinir harbindeyim en son uyducu cagirmadan size danısayım dedim. neden turksattan sinyal alamıyor olabilir uydu listesinden herhangi birini girdigimde arama yapıp alakasiz bi dolu yabanci kanal buluyor ama turksat secip 11844 2222 frekansında 0 kanal bilundu diyor fikri olan cıkar insallah
merkezi sistem mi diseqc ayarlarına baktınız mı

yok hocam merkezi degil diseqc kapalı denedim olmadı birden fazla uydu olusturdum diseqc A yaptım olmadı.antenden suphelendim baska uydu secince kanallar geldi anladım ki antende sorun yok isin icinden cıkamadım

Geri