Turksat 4a - Hazır Sıralı Kanal Listesi

Kodla Büyü

xodeda

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Re: Turksat 4a Frekans Geçişi - Hazır Sıralı Kanal Listesi

lg dahili uydu alıcılı tv var onda da olur mu.

Re: Turksat 4a Frekans Geçişi - Hazır Sıralı Kanal Listesi

evde denyelim. teşekkürler

47 lm671s tv var menülerde usb den kanal yükleme yok. sanırım servis menüdsüne girmek gerekiyor onun içinde servi kumandası lazım.
neyse artık aratacağız.

LG lerde ben transponder düzenle dediğimde resetliyor kendini tv. birde lg için tv kanal editoru buldunuz mu

karinca_52' Alıntı:
atv normal varmı bende çıkmadı

atv, atv hd, atv avrupa 3ü de çıkıyor hocam.

Ben LG için oto. arama kısmında "ağ arama"yı da aktif ederek taratıp yeniden sıraladım. ağ arama yapmadığımda yarı yarıya az kanal buldu.

turhank' Alıntı:
LG lerde ben transponder düzenle dediğimde resetliyor kendini tv. birde lg için tv kanal editoru buldunuz mu
Hocam aynı durum bende de olmaya başladı daha önce böyle birşey yapmıyordu. Çözümünü bulursan paylaşırsan sevinirim. Bu arada benim tv 47LM760s

Ben en sonunda fabrika ayarlarına döndüm. sonra fabrika ayarlarındayken ekledim. şuan kanalları aratıyorum.

faruk55' Alıntı:
turhank' Alıntı:
Hocam aynı durum bende de olmaya başladı daha önce böyle birşey yapmıyordu. Çözümünü bulursan paylaşırsan sevinirim. Bu arada benim tv 47LM760s

Bende de aynı sorun oluştu, fabrika ayarlarına geri döndüm, şimdi de yeni frekansları otomatik kuruyorum...

Ben kanalları ayarlamıştım ya ne güzel yeniden fabrika ayarlarına dönmek istemiyorum yok mu acaba başka bir yolu bu işin, araştırdığım kadarıyla yok ama galiba :(

42 la 640S için sıralı kanal nasıl yapılmakta.
Teknosadan aldığımda adam harddiskten atmıştı malum bu gün bozuldu sıralar?

turhank' Alıntı:
Ben en sonunda fabrika ayarlarına döndüm. sonra fabrika ayarlarındayken ekledim. şuan kanalları aratıyorum.
İki saattir uğraşıyorum ama bir mesafe kat edemedim. En sonunda bende fabrika ayarlarına döndüm. Şimdi kanalları sıfırdan yüklüyor.

lg akıllı kumanda dışında normal kumandası olan güncel kanal listeli .tll dosyasını buradan paylaşırsa kanal düzenleme programı ile diğer lg kullanıcıları alıp düzenleyip flashtan atabiliriz.

bende sadece akıllı kumanda olduğu için servis menüsünü açamıyorum...

yadigartbaykal' Alıntı:
Arkadaşlar yeni frekans listesine geçişten dolayı eski frekanslar devre dışı kaldı. Yeni kanal araması yaparak yeni kanallarınıza ulaşabilirsiniz. Birçok kanalın hdsi mevcut. Artık zamanı gelmişti diye düşünüyorum.

Aramanızı manuel yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekir; öncelikle eski kanallarınızı silin.
Menüden Kurulum-Uydu Kurulum Bölümüne girip; TP Yaz-Yeni TP bölümüne 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 ayarlarını girin. Tp Ara ile kanal aramalarını başlatabilirsiniz. Yeni kanal bulmayı açık yapmazsanız sadece tanıtım kanalı gelecektir.

Fakat bunlarla uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki dosyayı uydu alıcınıza hazır bir şekilde yükleyebilirsiniz. Kanal arama, sıralama vs. ben uğraştım bari siz uğraşmayın diye paylaşıyorum :)
Hd uydu alıcına göre hazırlanmıştır, hd kanallar baştadır. Uydu alıcısına flash bellek ile sadece kanal listesi-database yüklemesi şeklinde yapmalısınız. Komple yükleme yaparsanız bendeki small_Lemontree arayüzüne sahip olursunuz. Bu arayüz Sizin uydu alıcınız ile uyumlu olmayabilir, denemek size kalmış... Sadece kanal yüklemesi yaparsanız hiçbir problem çıkmayacaktır.

Güzel paylaşım ama bizim uydu bin dosyası ile yüklüyor çözümü var mı?
Hazır kanal listesi eklemek için; Aşağıdaki dosyayı çıkarıp bir flash belleğe yükleyin ve Uydu alıcısına takın. Uydu Alıcısının menüsünde, sistem ayarlarına girip, usb yazılım yükleme bölümünde SADECE KANAL LİSTESİ veya Database şeklinde yükleme yaparak arayüzünü değiştirmeden listenizi uydu alıcısına aktarabilirsiniz.

Eğer Kendiniz bir liste oluşturmak istiyorsanız, Uydu Alıcısının menüsünde, sistem ayarlarına girip, usb'ye yedekleme yapmanız gerekmektedir. Ardından ekteki program ile istediğiniz kanal sıralamasını oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz Kanal Listesini de yine Uydu Alıcısının menüsünde, sistem ayarlarına girip, usb yazılım yükleme bölümünde SADECE KANAL LİSTESİ veya Database şeklinde yükleme yaparak arayüzünü değiştirmeden listenizi uydu alıcısına aktarabilirsiniz.

turhank' Alıntı:
lg akıllı kumanda dışında normal kumandası olan güncel kanal listeli .tll dosyasını buradan paylaşırsa kanal düzenleme programı ile diğer lg kullanıcıları alıp düzenleyip flashtan atabiliriz.

bende var ama kanalları sıralamadım henüz.
bayada uzun sürüyor birde benim sıralamam başkasına uyarmı bilmem:) :eek:

Arkadaşlar yukarıdaki kanal listesini aldım ama benim uydu alıcı görmedi dosyayı, .abs uzantıyı tanımıyor benim alıcı, heralde uzantısı .DBM olması gerekiyor. Uydu alıcımın markası AVM Tech Full Hd bir uydu alıcı

beyaz24kartal' Alıntı:
turhank' Alıntı:

bende var ama kanalları sıralamadım henüz.
bayada uzun sürüyor birde benim sıralamam başkasına uyarmı bilmem:) :eek:

Hocam mümkünse sen yolla, isteyen alıp editörden dilediği gibi düzenler öyle atar.

.dbm dosyası için teşekkürler. ben bu konu hakkında bir soru sormak istiyorum. .dbm dosyasını biz kendimiz pc de edit edebiliyor muyuz. kendi elimizle kanal sırasını ayarlıyor olabilmek çok işime gelecek. ekte benim kendi korax hd mini için full kanal frekanslarının dolu olduğu listede mevcut isteyen alabilir. dosya .dbm uzantılıdır.

saygılarımla.

Ekli dosyalar

• X-MINI-HD_Database_21_09.rar
    23.6 KB · Görüntüleme: 569
Geri