Türkiye'nin stratejisi ne olmalı?

Kodla Büyü

msalep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar son zamanlarada o kadar çok şehit verdik ki. Hepimizin yüreği parcalandı. Ama terör gerçeği 1990'nlı yıllardab itiibaren hep vardı zaten. Hep Türkiye'nin üzerinde oynanan bir oyundu. Gerektiği zaman geri plana ittiler gerektiği zaman başımızn belası ettiler. Ama eskilerden farkı var şimdi. ABD Irak'ta. Sizce Türkiye nasıl bir yol izlemeli..ki bu kan dursun..

aslında çok zor , Allah başımız dakilere (asker olsun sivil olsun) kolaylık versin.
ama artık bombanın pimi çekildi atmak lazım ki elimizde patlamasın.
Büyük ihtimalle kuzey ırak a girilecek.
gerçi bugün girilmiş 63 bokta bombalanıyo.

olayı biraz daha derinlemesine incelersek. ABD'nin olsun İsrail'in olsun Türkiye üzerinde birçok emelleri var. Bazı bölgelere nokta saldırılar yapılmış. ama olay gerçekten basit bir olay değil. Kuzey Irak'taki Kürtlerin çoğunluğu Yahudi Kürdü. Yani olay Sadece Kürtlerin Kürdistanı kurmak istemelerinden ibaret değil. olay daha karışık.

tabiki öyle pkknın arkasındakilerle savaşmış olacağız.. girmemiz ne kadar riskli olsa da mehmetçiğe güvenmeliyiz..ama sınır ötesi yapıyoruz diye gidilirse şehit sayısı kat kat artar.. ecevitin yaptığı gibi ayşe tatile çıkmalı :)

Ayşe tatle çıktığında Ecevitte Amerikada idi Ecevitin hükümet ortagı Hem ayşeyi Hem Eceviti Tatile cıkardı. ama şimdi öyle bir dönem yaşıyoruz ki kimin ne yapacağını o kişinin kendisi bile bilmiyor. basınımız sağolsun sanki devletmiş sanki orduymuş gibi rotayı çiziyor ne zaman girileceğini söylüyor. Devlet eğer Devletse Devlet olduğunu göstermenin tam zamanıdır. Güzelce bir yol bularak bu olumsuz rüzgarı olumluya cevirmelidir. İllaki girmelidir demiyorum ama çaresini bulmalıdır.

geçmişte gödük Türkün gücünü.şimdi neden olmasın...bir kaç çapulcuya mı papuç bırakacaz...Allah Mehmetciklerimize yardım etsin...Vatan sağolsun!

orta doğu yahıdiler için vaadedilmiş topraklar. yahudiler o topraklarda yüz yıllar boyunca emellerini gerçekleştirme peşindeler
sizlerinde dediğiniz gibi olay sadece kürt devleti kurma olayı değil
şimdi abd ve israil (daha doğrusu yahudiler)'in burdaki emellerine ulaşmaları için en büyük engel olarak İran ve Türkiye'yi görüyorlar. ve bu çatışmaların ve çalışmaların hepsi Türkiye üzerine yapılıyor.
bugünlerde gelişen olaylarda bu oyunun birer parçasıdır diye düşünüyorum
Allah vatanımıza, milletimize, askerimize, başımızdakilere zeval vermesin!..

akl- selim ile hareket edilmeli. kimsenin oyunun agelmemeliyiz. biz bir ülkeye ne kadar saygı duyarsak sınırlarına saygı duyarsak o kadar saygı görürüz. inşallah daha fazla kan dökülmeden bu olaylar çözüme kavuşur. Allahım, öfkeyle kalkıp zararla oturanlardan etmesin bizi.

evet haklısnız. Yahudiler için vadedilmiş topraklar arasında bizim doğumuzda var. ve adamalr bu toprakların peşindeler binyıllardır. Sadece Kürtler kullanılıyor. Hem ABD ve hem Yahudiler tarafından. Sanki Kürdistan gibi bir devlet kurulsa bnu devleti Kürtler yönetecekler. kesinlikle hayır. o devlet yine ABd nin Yahudilerin himayesinde onlara hizmet verecekler ve yine halk ezilecek. ama bunları göremiyor insanların çoğu çünkü onlara vadedilen bir devlet. koskaca bir devlet. doğuda hangi taşı kaldrısanız altından bir yahudi çıkar. Satılan toprakları alan yahudilerdir. ama kimse bunlara neden buralardan toprak alıyorsun demez.

Şunu diyecek adam lazım;

""İncirlik üssünü kapattık,
Irak sınır kapısından girişler durdurulacak,
ABD ziyaretimi iptal ediyorum,
Liman ve hava sahalarımızdan yabancı güçler için ikmal yasaklanmıştır""

Duruşu bunları söylecek kadar dik, söylediğini saptırmayan, kurumların arkasına saklanmayan bir irade lazım.

haklısın dostum. ama attığı adımın getireceği sonucuda iyi analiz etmeli.

İlahi adalet yerini bulacaktır inşallah. Güzel vatanımız taa geçmişten bu yana sürekli tehdit altında tutuluyor, Dilerim Allah' tan artık son bulur. Biz Dünyanın en güçlü ordusuna, dünyanın en kuvvetli birlik duygusuna sahip bir milletiz. İnşallah bugünler daha artık bir tek mehmedin kanı yere düşmeyecek şekilde son bulsun. Allah orada vatanımızın bütünlüğünü koruyan nice canlara güç kuvvet ve irade versin. TEK ÇÖZÜM bilmem kaç başlı yılanın kafalarını ezmektir. MİT' e çok büyük görevler düşüyor, nasılki terörist başı deliğinden çıkarıldı, diğerleri de bulunmalı. Allah bizimle olsun.

Yorumlara bakıyorumda son olaylar kendimize güveni azaltmış gibi geldi bana belki yanlış anlamışımdır. Arkadaşlar bu son olaylar pkk şerefsizlerinin işi değil bence. arkasında güçler var. biliyorsunuz büyük ortadoğu projesi var ve bu proje israili büyütme projesidir. İsrail bayrağında iki tane mavi çizgi var üstte ve altta bunlardan biri fırat diğeri dicle nehridir. Yani bu demek oluyorki israil bu iki nehir arasındaki tüm toprakları ele geçirmek istiyor. Ve bu iki nehir arasında bizim topraklarımızda vardır. İşte bu nedenle ben diyorum ki pkk bir avuç çapulcu ama arkasında güçlü devletler var ve bu plan doğrultuusnda hain saldırılar gerçekleştiriliyor. Ama buna fırsat vermeyeceğiz.ENDİŞELENMEYE GEREK YOK. TÜRKİYE GERÇEKTEN BÜYÜK DEVLETTİR. ALLAH ASKERİMİZE YARDIM ETSİN. ALLAH ASKERLERİMİZİ KORUSUN.

Arkadaşlar hocamın dediği doğrudur. Zaten Peygamber Efendimiz (s.av) "Fırat nehrinin altında altın kaynakları vardır. O altınları paylaşmak için insanlar oraya akın akın gidecekler. Sen o zamana ulaşırsan o altından almaya gitme. Çünkü oraya giden 100 kişiden 99 ölecektir" buyurmuştur. Bizim üzerimize düşüne görev vatanımızı savunmaktır. biz zamanında binlerce hatta milyonlarca şehit vermişiz buraları yurt edinebilek için. ama insanın zoruna giden ben senin müttefikinim yalanı ile 100 yıldır bizi oyalayanların hala aynı oyuna başvurmaları..

Türkiye cok akıllı oynamalı diyorum çünkü bü ülkeler bizim üzerimize oynuyor farkında değiliz türkiye bi kausa sürüklenmeye çalışıyor abd ve ırak pkkya destek veriyor her türlü ağır silah vb planblamanın cok iyi yapılması lazım diğer cevre ülkelerin desteği gerek ama adam talabanı diyorki onlar bize göre terörist değil biz bişey yapamayız diyor destek yok destek amerkadan mı olsun onlar ortalığ karıştıran zaten...Askerlerimizn direk olarak yangından cıkar gibi sınır ötesine sokulmasını doğru bulmuyorum çünkü şuanda her yer onlar için tuzak dolu mayın uzktan kumandalı bomba vs havadan olaya müdahale edilmeli ah türkiyenin bi kendi uyduusu olacaktı ahh!!

Kuzey Irak a rahat gireriz .Çoğu ülkede bize ses çıkaramaz çünkü devletimiz sonra dan

bağımsızlığını kazanmış bir millet değildir biz 1071 den beri bu toprakların sahibiyiz..Belki

teknolojimiz yüksek olmasa da gerilla savaşında türk ordusunu hiç bir devket yenemez

hatta ortak kültürü dili,dini geçmişi olmayan lar elimize su bile dökemezBizle uğraşanın

psikolojisi bozulur.Çünkü biz savaşçı bir milletiz tarihte Gemileri karadan yürüten bir

milletiz aşılmayan çölleri aşan bir milletiz yedi düvele geldikleri gibi giderler diyebilen bir

milletiz.Aslında onlarda bizim aslımıza dönmemizden korkuyorlar bir şeyler le bizi

oyalıyorlar.Yoksa onlarda iyi biliyorlar Türk milleti bir uyanırsa dünyayı onlara dar eder.Bir

sürü olayın hesabı sorulur.

Kuzey Irak a zorla girilmemiz isteniyor.Oralarda tetöristleri bulacağımızı mı (Bu zamana kadar 24 kere girdik ama bir şey bulamadık)

sanıyorsunuz.Onlar şimdiye kadar kaç kez boşaltmışlardır oraları içlere çekilmişlerdir.İşin

kötü tarafı bize madalyonun ön yüzünü gösteren devletler ıraklı masum halka da Türkler

ülkenizi işgale geliyor derse halk da karşımıza dikilir.Irakta ta müslümanlar yaşmakta.elbet

Türk Ordusuna onların gücü yetmez ama çok masumun kanı dökülür.Dünya devletleri nin

amacı bu değil mi zaten bizi bir birimize kırdırmak.Ülkmemizde askerimizi şehit eden insan

müsvetteleri o zaman sahneden çekilir.Onun için çok akıllı olmalıyız.

Çanakkaleyi unutmayın hani Halifenin hayatı tehlilkede diye ingilizler tarafından getirilen

müslüman anzak askerleri ni .Kimisinin cebinden Kuran-ı Kerim çıkmıştı hani.Böyle bir

oyuna gelmemeliyiz.Acımız ne kadar büyük olsada soğukkanlı olmalıyız yoksa işler daha da

kötü duruma düşebilir.

bence birbirimizle didişmeyi bırakıp milli bir politika oluşturulmalı...meclise giren her partide bu amacı ortak kabul etmeli..
bunuda anayasaya koymalı...kimse itiraz etmeden vatanın bölünmez bütünlüğünü savunmalı...

Kuzey Irak politikamız yok...
Ermenistan polititkmaız yok...
madenlerle ilgili poliitkamız yokk...
güneydogo projemiz yok....
yunanistan karasuları politikamız yok...
kıbrıs polititkamız yok...
Bunların hepsini kapsayan 50 yıllık bir hedef koyulmalı her hükümetin önüne...kim gelirse gelsin bunu uygulamak zorunda bırakılmalı...HEDEF OLMADAN BASARI YAKALANMAZ...

amarikanın kısa-orta ve uzun vadeli stratejileri var. Kuveyt,Afganistan,Irak... hepsinde de dikkat ediyorsanız önce halkı birbirine düşürdüler...sonra halk birbirini yerken amerika işe el koydu. Özgürlük getirdi... Saddam hüseyinin desteklenmesi, barzani ve talabaninin desteklenmesi hep kısa vadeli, bunlar amerikanın çerezleri. Büyük ortadoğu projesini gerçekleştirebilmeleri için...Bu süreçte sürekli bizi oyalama politikaları izliyor. Bizim bölgenin en güçlü devleti olduğumuzun farkında müttefikimiz diyor...Ermeni yasa tasarısı geri çekildi neden? Türkiye suriye sınırına asker yığdığında öcalanın yakalanmasını sağladı. ABD sıkıştığı zaman bize karşı koyamıyor çünkü o çöllerde kendisine bizden başka yardımı olacak kimse yok dostuz ya...

"Bir gece ansızın 81 Düzce, 82 Musul ve 83 Kerkük"

Beşiktaş Liverpol maçında çarşı grubunun açtığı pankart. Yani çarşı terörede karşı :)

Strateji bu mu olmalı sizce?

Değerli arkadaşlarım;
Ben de acaba "girsek mi girmesek mi" diye düşünenlerdenim. Burada sınır ötesinin bize faydalarını ve zararlarını iyi hesap etmek lazım..
Şimdi diyelim ki 29 Ekim sabahı bir uyandık. Askerlerimiz karadan da Irak'ın kuzeyine (artık Kuzey Irak demiyorum. Çünkü Güney Irak diye bir yer yok. Irak var. Eğer ben de Kuzey Irak dersem Irak'ı bölmüş olurum. Ve orada Kürt devleti kurulmasını kabul etmiş olurum...) girmişler. Terör örgütünün kamplarına girmişler. Kampları yerle bir etmişler, orada buldukları teröristleri 'etkisiz' hale getirmişler, daha sonra 'Siz bizim topraklarımıza nasıl girersiniz' diye karşımıza çıkan barzani ve çapulcularını dümdüz etmişler vs. vs.. Peki sonra acaba orada mı kalsalar daha iyi, yoksa ülkemize geri mi dönseler daha iyi. Orada kaldıklarını düşünelim. Şu andaki Askerlerimizin hiç bilmediği topraklar. Düşmanın kim olduğu, nereye tuzak kurduğu, iletişimin muhtemelen sağlanamayacağı topraklar. Bir taraftan peşmerge, bir taraftan peşmerge kılığındaki ABDli özel güvenlik şirketleri, bir taraftan belki Suriye, belki İran... Orada kaldığımız süre içinde düşmanın kim olduğunu, saldırının kimden geldiğini bilemeyeceğimiz bir coğrafya. Diyelimki Türkiyeye geri döndüler. O zaman da terör örgütü tekrar toparlanmaya başlar. Ve saldırılara yeniden başlar. Yani anlayacağınız iki ucu pislik bi deynek.
Her milletten istihbarat elemanları cirit atıyor bölgede. 'Bumerang Cehennemi" filmini izlediyseniz CIA ajanları mükemmel türkçe, kürtçe, arapça konuşabiliyorlarmış. Bizim tarihimizi, dilimizi, kültürümüzü çok iyi etüt edip, aşiretlerin, oradaki tarikatların içine giriyorlar, hatta en yüksek aşamasına kadar gelebiliyorlarmış. Bizim askerlerimiz çok değerlidir arkadaşlar. mantığım girmeyelim diyor.
Ama duygusal yönüm girelim, kerkük'e musula kadar temizleyip yönetimlerini devralalım diyor. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Çünkü artık bu milletin uyanış vakti gelmiştir. Bu milletin böyle saldırılarla ayrılacağını, parçalanacağını düşünenler, birlik oluşumuza hala hayret ediyorlar. Bu birlik bizi ayakta tutacak ve bütün planları boşa çıkaracaktır..
"...Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk'ın
Kimbilir, belki yarın, belki yarından da yakın..."

Geri