Türkiyemizin adının öne çıkmasında katkıda bulunabiliriz...

Kodla Büyü

pasific

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son yıllarda ülkemiz spor,müzik...vs dallarında çarpıcı başarılar yakalayabilmiş değil :( fakat bu günlerde tvde yayınlanan Türk yapımı bir dizi dünya çapında listeleri sallamaya başladı."Leyla ile Mecnun" .Şu anda dünya çapında 6. sıradayız. siz de aşağıdaki linkden İMDB ye üye olup "leyla ile mecnun" dizisine 10 yıldız vererek adımızın duyurulmasıında yardımcı olabilirsiniz.

http://www.imdb.com/search/title?num_vo ... =tv_series

Bu işi en iyi yapabilecek arkadaşların bizler olduğumuza inandığım için konuyu açtım.Bu arada bizim üstümüzdeki dizilere de 1 yıldız verirseniz işimize yarar :)

kolay gelsin...

serkanaytekin' Alıntı:
yapmazlar hocam. trt yaptı ya bu diziyi e zaten trt akp tekelinde, ıı olmaz.
herşeyi siyasete çekmek zorunda mısın hocam sen. a diye başlık açılsa siyaset yapıyon b diye başlık açılsa siyaset yapıyon.

adam konu açmış beğenen zaten oyluyor. sen hemen akp diye girmişsin konuya.

Ben oyladım zaten, kendini yorma boşuna. tepkimi koymak adına yazdım bunu. a deyipye siyaset yapanları forum iyi biliyor. aç bak bakalım trt yazınca forumda neler yazılmış.

Ayrıca siyaseti sevmem, ama ahmakça siyasi fikirlere de karşıyım. nereden çıkardın işi siyasete çektiğim, yazdığım malumun ilanı, yalansa yalan de.

her_dem' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
yapmazlar hocam. trt yaptı ya bu diziyi e zaten trt akp tekelinde, ıı olmaz.
herşeyi siyasete çekmek zorunda mısın hocam sen. a diye başlık açılsa siyaset yapıyon b diye başlık açılsa siyaset yapıyon.

adam konu açmış beğenen zaten oyluyor. sen hemen akp diye girmişsin konuya.
harbiden ya bütün konular nasıl oluyorsa bir şekilde siyasete dayandırılıyor garip

Aklıma zaytung'un altaki haberi aklıma geldi.:)

Türkiye İlk Defa İnternet Üzerinden Yapılan Bir Anketi Kaybetti

"Daily Mirror gazetesinin yaptığı ’Son 20 Yılın En İyi Aktörü’ anketini Türkiye, Nejat İşler ile 3.sırada bitirdi. Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü “Biz kazanamayalım diye gizli oylama yapmışlar, sonuçlara itiraz edeceğiz” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Daily Mirror gazetesinin internet üzerinden yaptığı ‘Son 20 Yılın En İyi Aktörü’ anketi dün akşam sonuçlandı. Al Paçino 26 milyon oyla 1. olurken, Johny Depp 2. seçildi. Oylamanın bitimine 15 dakika kala 14 milyon oy alarak 4102. sıradan 3. sıraya kadar yükselen Nejat İşler, birinciliği alma yolunda hızla ilerlerken anket aniden sonladırıldı.

Çok Geç Haberimiz Oldu

Türk halkından gizlice yapılan bu anket, Dış İşleri Bakanlığı'nın da büyük tepkisini çekti. Bakanlık Sözcüsü “Yıllardır anketlerde ilk ona bile giremeyen ülkeler bu sene hırs yapıp bizden habersiz anket düzenleme kararı almışlar. Avrupa'da yaşayan gurbetçilerimizin uyarısı ile ancak anketin bitimine yarım saat kala durumdan haberimiz oldu. Vatandaşlarımızın duyarlı yaklaşımıyla derhal Facebook ve diğer paylaşım sitelerinde organize olup 3.sıraya kadar çıktık ama hemen anketi kapattılar. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne dilekçemizi verdik. Hakkımızı yedirmeyiz” açıklamasını yaptı.
Al Pacino: ""Polat Alemdar'ın Oyları Bölmesi İşimize Geldi""

Anketi birinci sırada tamamlayan Al Pacino, basına yaptığı açıklamada “inanın hiç beklemiyordum, mucize gibi birşey, son dakikalarda birincilik gidiyor diye çok koktuk ama Türk oylarının bir kısmının Polat Alemdar'a kayması ile rahat bir nefes aldık. Büyük ihtimalle böyle bir başarıyı bir daha asla kazanamayacağım. İnanın Oskar alsam bu kadar sevinmezdim” dedi.
Sabaha Kadar Dans Ederek Kutladılar

İnternet anketleri tarihinde bir ilk olarak gündeme damgasını vuran olay, Al Pacino'nun yaşadığı A.B.D'de de şaşkınlık ve sevinçle karşılandı. Amerika'lılar bu tarihi olayı sokaklarda dans ederek ve şarkılar söyleyerek kutlarken, New York Belediyesi yarın akşam Times Square'de bir kutlama partisi düzenleneceğini duyurdu. Black Eyed Peas grubunun da şarkılarıyla eşlik edeceği şenliğe, bütün New York'luların davetli olduğu belirtildi.

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=33362

Ben lostun üstüne dizi tanımam leyla ile mecnunu izliyorum o ayrı konu ama bazen tırt bir dizi izliyormuşum havasıda veriyor :mrgreen:

Geri