Türkiye'de Sadece Mersin'de Haftasonu Kursu Açılmıyor

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Türkiye'de sadece Mersin ilinde haftasonu kursunu sadece ana dersler açabilir yazısı geldi. Bu bir hak gasbıdır. Hem para hemde puan yönünden hakkımız yeniyor. Para işini geçtim ama ben puan almak için en azından 2 saat açmak istiyorum. Senelik 5 puan farkedecek 2 yılda 10 puan demek. Atamalarda 2 puanla bile kaçırdığımız yerler oluyor. Mersin Milli Eğitimi bu hakka sahip değil, diğer illerdeki arkadaşlar kurs açıp önümüze geçecek bizler ise açamayacağız.

İşte yazı

http://mersin.meb.gov.tr/indir.aspx?ek=7880

Bu konuda il ve ilçeyi arayıp baskı yapalım geri dönüş olmazsa ayrı ayrı bimere yazalım okullar açılmadan bu konuyu çözmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Yazının tarihine bakarsanız Mayıs ayı sonunda yayınlanmış bir yazı. Bu yazıdan 1-2 hafta sonra bakanlık çizelgede olan bütün derslerden yetiştirme kursu açılabileceğine dair yazı yayınladı. Dolayısıyla bu yazınında bir hükmü kalmadı artık.

Hocam ders programında yer alan tüm derslerden kurs açılması yazısı zaten en başından beri vardı ama Mersin işgüzarlık yapıyor. Milli eğitimi arayıp sorun bakalım kurs açtırmıyoruz diyecek.

eski yazı bu hocam Yusuf tekin bile örnek verdi sayı 15 ulaşırsa istenilen dersten otomatik olarak kurs açılır diye Mersin MEM neyin peşinde böyle

YUSUF TEKİN İN BASIN AÇIKLAMASINDAN BİR BÖLÜM

".... Takviye kurslarına ilişkin e-kurs modülü hazırladık. Modül okullar açılmadan hizmete sunulacak. Çocuklarımız o modül üzerinden takviye kurslarına başvuracak. Örneğin, 9. sınıf beden eğitimi dersinden veya herhangi bir dersten 'takviye kursu istiyorum' diyecek. Aynı şekilde kurs açmak isteyen öğretmenlerimiz de 'takviye kurslarına katılmak istiyorum ve kurs vermek istiyorum' şeklinde modülde kendilerine tanımlanan alanlardan başvurularını yapacak."

http://www.memurlar.net/haber/534032/

İlçe milli eğitimi arattırdık sadece 6 branş ve beden eğitimi açabilir denildi

yani biz açamıyoruz

Ya her yerde kurs açılabilsin ya da hiç bir yerde. Mersin'deki milli eğitim camiasına yakın formatörlerimiz nerelerdesiniz?

Hocam kurs klavuzu var milli eğitimde yayınlanan. Okuyun orada her şey yazıyor. Hangi derslerden kurs açılabilir, kimler açabilir, hangi tarihlerde nerden müracat edeceksiniz, hangi okullarda kurs verebilirsiniz, bunu nasıl belirliyorlar.

Evet hocam buldum da, sadece kendi okulumda kurs vermek istiyorum ama 3 tercih diyor, başka okullarda sınıf oluşur da öğretmen ihtiyacı olur mu acaba? Başka okulla da uğraşmak istemiyorum.

Sisteme girmediğim için bişey diyemem ama tek tercihte yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Kaldı ki başka bir okulda kurs açılmışsa çok büyük ihtimalle o okulun öğretmenide kursa müracaat etmiştir. Dolayısıyla okulun öğretmeni dururken size vermezler zaten.

Yanlız değilsiniz sayın hocam Niğde de izin vermiyor ana dersler hariç hatta beden eğitimi de açamıyor bizde :!:

Geri